اخبار
منبع :
شرح:

متخصصان وكارشناسان وزارت دفاع برای نخستین بار در كشور موفق به تعیین فرمولاسیون پلیمرهای مناسب برای ساخت جاده‌های اضطراری شدند.

 

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اداره‌كل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در این روش نیازی به خاكبرداری عمیق و انتقال مصالح نیست و با استفاده از خاك منطقه می‌توان جاده‌ای با استحكام بالا ساخت.

براساس این گزارش، مواد پلیمری تثبیت‌كننده خاك، جایگزینی مناسب برای مصالح سنگی و عملیات خاكبرداری است كه‌علاوه بر حجم كم و استحكام بالا نسبت به جاده‌های سنتی به راحتی قابل حمل و نقل است.

وزارت دفاع اعلام‌كرد: با حمل ? ???تن مواد پلیمری، می‌توان جاده‌ای با عرض دو و طول یك كیلومتر ساخت.

براساس این گزارش، در روش‌های متداول راه‌سازی، بستر جاده را تا عمق یك متر و ? ???سانتی متر خاكبرداری كرده، پس ازحمل مقادیر قابل ملاحظه‌ای آهك،شن و مصالح سنگی از نقاط دور و نزدیك، آن‌ها را متراكم می‌كنند و روی جاده را با پوششی از آسفالت می‌پوشانند.

در روش پلیمری با استفاده از مواد تثبیت‌كننده خاك می‌توان در چند روز در مناطق عملیاتی و جنگی ده‌ها كیلومتر جاده ساخت كه بدون جلب توجه دشمن امكان تردد نیرو و تداركات را ایجاد كرد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *