اخبار
منبع :

 
آیت الله "ابوالقاسم خزعلی" دبیر كل بنیاد بین‌المللی غدیر در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریك عید غدیر خم گفت:غدیر اتفاق مهمی است كه در ? 23?سال زندگی پیامبر(ص) افتاد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، آیت الله خزعلی در ادامه به اهمیت ولایت امام علی (ع) طبق آیات و روایات اسلامی پرداخت.

او با اشاره به آیه ششم سوره احزاب و خطبه رسول اكرم در روز غدیر كه فرمودند، " هركس من ولی او هستم الان علی ولی اوست" افزود:برخی از اهل سنت چنین می‌گویند كه منظور از ولی دوست است در حالی كه عاقلانه به نظر نمی‌رسد كه ? 120?هزار نفر را در هوای سوزان نگهداشت كه به آنها گفته شود، علی دوست شماست.

آیت‌الله خزعلی گفت : بعد از اینكه مردم در غدیر خم جمع شدند و پیامبر گفت هر كس من ولی او هستم بعد از من علی ولی اوست، همه حاضران به علی (ع) شادباش و تبریك گفتند كه این امر نشان‌دهنده اتفاق مهمی در آن روز بود.

دبیر كل بنیاد بین‌المللی غدیر به فلسفه شال و عمامه سیاه سادات اشاره كرد و افزود:در همان روز كه پیامبر در محله‌ای به نام غدیر خم مردم را جمع كرد و ولایت علی را اعلام كرد، شال سیاهی به گردن علی (ع) انداخت و از آن زمان به بعد انداختن شال سیاه به گردن سیدها رسمیت یافت.

آیت الله خزعلی با اشاره به روایات مختلفی كه در فضایل امام علی (ع) آمده است، گفت: از خلیفه دوم تا ? 70?مورد روایاتی در تایید فضایل امام علی (ع) آمده است.

دبیر كل بنیاد بین‌المللی غدیر با اشاره به اینكه هم اینك جشن غدیر در همه جا برپاست و نمی‌توان منكر غدیر شد، گفت: غدیر مانند خورشید در وسط آسمان می‌درخشد.

خزعلی در بخشی دیگر از سخنانش و در بیان ارتباط بین دین و سیاست با اشاره به سخن مدرس كه گفته بود "سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست"، گفت: امام راحل در تایید این گفته می‌گویند، "سیاست از اركان اصلی دیانت ماست."
ایششان گفت: سیاست ما قوام دیانت ماست و سیاست و دیانت ما جدای از هم نیستند و تا زمانی كه سیاست را در دست نداشته‌باشیم بسیاری از احكام اسلامی و دینی را هم نمی‌توان به اجرا درآورد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *