مقاله ها
نویسنده : IPezeshk.com
بازدید : 321
شیوه زندگی سالم در کل به چه معناست؟ تعریف شیوه زندگی سالم و اهمیت آن
fjrigjwwe9r2tblRecommendation:Result_Question

امروزه بالاخص در طی 20 سال گذشته، زندگی افراد در جوامع بطور اساسی دستخوش تغییر شده است. فعالیت فیزیکی کاهش یافته و الگوی تغذیه بگونه ای عوض شده که در نهایت منجر به شیوع بالای چاقی و عدم تحرک شده است. الگوی بیماریها تغییر کرده و آلودگی ها و عوامل خطرزای محیطی افزایش یافته اند. به همین دلیل هم اکنون حرکت به سوی شیوه زندگی سالم و دوری از مخاطرات محیطی، استرسها و عادتهای مضر در زندگی از اهم واجبات سلامت در جوامع و کشورهای مختلف به حساب می آید.

شیوه زندگی سالم، به اتخاذ و اجرای مجموعه اقدامات و تدابیری در زندگی روزمره گفته می شود که منجر به عادت کردن به راه و روشی در زندگی گردد که افراد با آن بتواند در بهترین وضعیت فیزیکی، اجتماعی و روحی-روانی قرار گیرند، توانایی بهره گیری از امکانات محیط و لذت بردن از زیبایی های زندگی بدون احساس خستگی و کسالت را داشته باشند و به الگویی در زندگی روزانه گفته می شود که باعث شود افراد سالم و پرانرژی باشند و در مسیر کاهش خطر ابتلا به بیمارهای مختلف قرار گیرند.

این شیوه سالم زندگی در قدم اول با داشتن تغذیه سالم و متعادل، ورزش کافی، منظم و مناسب، کار و خواب متناسب و همچنین دوری از اثرات مضر داروها، الکل، تنباکو، امراض و استرس فراهم می آید.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *

 
طراحی پرتال سازمانی - بهبود پورتال
طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای بهبود