مقاله ها
نویسنده : IPezeshk.com
بازدید : 71
نخ دندان با کیفیت چه ویژگیهایی داد؟ ‌نخ دندان یا Dental floss نواری ساخته شده از تارهای بسیار نازک نایلون یا پلاستیک (تفلون یا پلی اتیلن) است از بین نخ‌های گوناگون دندان می‌توان علاوه بر نخ‌های معمولی به نخ‌های موم دار، ‌نخ‌های طعم‌دار، ‌نخ‌های فلوراید‌دار، ‌سوپرفلاس‌ها، ‌نوارهای دندانی و نخ دندان‌های دسته‌‌دار اشاره کرد. بهترین نخ دندان برای هر فرد، نخی است که به راحتی از بین دندان های وی عبور کند و رشته رشته و پاره نشود.
fjrigjwwe9r0tblRecommendation:Result_Question

توضیح:
انواع گوناگونی از نخ دندان وجود دارد. نکته مهم آن است که برای تمیز کردن ناحیه بین دندان‌ها باید از نخ‌های مخصوص که برای این کار طراحی شده‌اند، استفاده کرد. استفاده از نخ‌های متفرقه مثل نخ‌های قرقره یا نخ های پلاستکی و … برای سلامت لثه بسیار خطرناک‌اند. از
·         نخ‌های موم‌‌دار برای افرادی که دندان‌های بسیار فشرده دارند و نخ‌های معمولی به سختی به ناحیه بین دندانی‌شان وارد می‌شود، کاربرد دارد.
·         نخ‌های طعم‌دار به دهان احساس تازگی می‌بخشند.
·         نخ‌های فلوراید‌دار برای پیشگیری از پوسیدگی‌های بین دندانی موثرند.
·         سوپرفلاس‌ها نخ دندان‌هایی هستند که برای تمیز کردن زیر‌بریج‌های دندانی و یا نواحی بین دندانی در دندان‌هایی که ارتودنسی ثابت می‌شوند،‌ استفاده می‌شود. این نخ‌ها دارای یک سر سفت است که می‌توان آن را به ناحیه زیر بریج و روکش یا براکت‌های ارتودنسی وا
·         نوعی از مسواک‌های کوچک به‌نام مسواک‌های بین دندانی نیز وجود دارد که برای تمیز کردن فواصل بزرگ بین دندان‌ها از آن استفاده می‌شود.
·         گونه‌ای از نخ‌ دندان‌ها نیز وجود دارند که به کمک دسته‌ای نگهداشته می‌شوند. این نخ دندان‌ها برای کسانی که قادر نیستند به خوبی از نخ دندان‌های معمول استفاده کنند (مثل کودکان و یا افرادی که بیماری‌های مفصلی و ناتوانی‌های جسمی دارند) پیشنهاد می‌شود.


بهترین نخ دندان برای هر فرد، نخی است که به راحتی از بین دندان های وی عبور کند و رشته رشته و پاره نشود. دندان پزشکان استفاده از نخ های رشته ای با سر پرز دار را برای دندان های روکش دار و دندان های ارتودنسی شده توصیه می کنند.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *