مقاله ها
نویسنده : IPezeshk.com
بازدید : 71
برای اصلاح صورت در آقایان استفاده از تیغ ارجحیت دارد یا ماشین های اصلاح؟ برای اصلاح صورت عموما استفاده از ماشین های اصلاح نوسانی یا فویل دار (که دارای تیغی در زیر یک صفحه نازک فلزی است) با عوارض کمتری همراه است.
fjrigjwwe9r3tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r0tblRecommendation:Result_Question

اصلاح دو نوع است:

1- اصلاح خشک (که با استفاده از ماشینهای اصلاح صورت می گیرد).

2- اصلاح تر ( که با استفاده از تیغ صورت می پذیرد).

 

پزشکان همواره با بیمارانی مواجه می شوند که در نتیجه استفاده از تیغ برای اصلاح موها به عوارضی دچار شده اند، مثل جوش های پس از اصلاح در ناحیه گردن آقایان و جوش ها و لک های بعد از آن بریدگی، خراشیدگی، تحریک از عوارض اصلاح با تیغ محسوب می شوند. برخی افراد که دارای موهای مجعد هستند پاسخ التهابی نامناسبی به اصلاح با تیغ می دهند که به آن سودوفولیکولیت ریش یا Razer Bumps گفته می شود که ناشی از فرورفتن نوک موهای بریده شده با تیغ، داخل پوست و ایجاد جوش های التهابی است. از دیگر مشکلات شایع استفاده از تیغ، ایجاد یک خراش خفیف قرمز رنگ است که گاهی با نام "سوختگی با تیغ" از آن نام برده می شود که معمولاً پس از چند ساعت، تا یکی دو روز بسته به شدت آن رفع می شود. در موارد شدید، سوختگی می تواند با جوش هایی در اطراف موهای اصلاح شده یا جوش های چرکی همراه شود. سوختگی به ویژه در افرادی که موهای ضخیم را در نواحی با پوست حساس تیغ می زنند بسیار شایع است.

از عوارض دیگر تیغ خونریزی و نیز بر جا ماندن (گاهی از مواقع) جوشگاه های بدشکل روی پوست است. اگر افراد برای اصلاح از تیغ های شخصی استفاده نکنند امکان انتقال بیماری های ویروسی مثل ایدز و هپاتیت وجود دارد. به همین دلیل افراد هنگام مراجعه به پیرایشگاه ها و آرایشگاه ها، باید دقت کنند تیغ های مصرفی نو باشند.

مزیت تراشیدن ریش با تیغ، ایجاد نرمی صورت و از ته زدن موها است ولی از طرفی مشکل بریدن و ایجاد خراش نیز مطرح است. قبل از ریش زدن با تیغ می توان به نحوی موی صورت را آماده کرد تا مشکلات و ناراحتی ناشی از تیغ به حداقل برسد.

 

ماشین های اصلاح: ماشین های اصلاح به وسیله تیغ های دوار که پشت یک صفحه فلزی سوراخ سوراخ قرار دارند، کار می کنند. اینصفحه از برخورد مستقیم پوست با تیغ جلوگیری می کند و با عوارض کمتری همراه است. در مواردی که از ریش تراش برقی استفاده می شود، باید موهای ریش سفت و سخت باشند بنابراین صورت باید فاقد چربی باشد. برای کم کردن تحریک پوست، چربی های اضافی باید از طریق مصرف مواد الکل دار که به همین منظور ساخته شده اند، گرفته شود و مواد قابض جهت سفتی و زبری ریش به آن اضافه شده است.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *