مقاله ها
نویسنده : IPezeshk.com
بازدید : 70
نحوه خشک کردن صحیح پوست بدن بعد از استحمام چگونه است؟ خشک کردن بدن با حوله باید به آرامی و بدون خشونت صورت گیرد و نباید با کشیدن آن به صورت خشن بر روی پوست صورت گیرد.
fjrigjwwe9r1tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r3tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r2tblRecommendation:Result_Question

نکات ذیل برای پس از استحمام باید مورد توجه قرار گیرد:


- قبل از خروج از حمام، کمتر از یک دقیقه آب سرد را روی پایتان بریزید (مچ پا به پایین).


- بدنتان را یکباره سرد نکنید و به سرعت در معرض هوای سرد قرار نگیرید.


- تنتان را خوب خشک نمایید. خشک کردن بدن با حوله باید به آرامی و بدون خشونت صورت گیرد و نباید با کشیدن آن به صورت خشن بر روی پوست صورت گیرد این کار علاوه بر آسیب به بافت پوست و تحریک آن، باعث از بین رفتن احساس آرامش پس از استحمام نیز می شود که بدلیل تحریک پایانه های عصبی پوست می باشد.


- بلافاصله بعد از حمام فعالیت فیزیکی نکنید، بلکه مدتی بنشینید و استراحت کنید.


- علی رغم اینکه احساس عطش دارید ولی به مدت 30 الی 60 دقیقه آب نخورید و اجازه بدهید حرارت حاصل از استحمام فروکش کند. اگر خیلی تشنه شدید، مقداری آب ولرم را کمی شیرین کنید و آنرا مزه مزه نمایید و بیرون بریزید یا اینکه جرعه جرعه میل کنید.


-  بلافاصله لباس نپوشید و مدتی حوله به تن داشته باشید، چرا که افراد مخصوصاً با طبع تر، بدنشان بعد از استحمام رطوبتی دفع می کند که جذب حوله می شود و اگر لباس به تن داشته باشند، باعث خیس شدن آن می شود.


- سرتان را کاملاً خشک کنید و با کلاه یا دستار سرتان را ببندید، حتی اگر در جای گرم و زیر آفتاب هستید. سشوار اگر حرارت آن خیلی شدید و به ریشه مو نزدیک نباشد که باعث سوزاندن ریشه مو شود، مشکلی ندارد مخصوصاً برای افرادی که طبیعت سرد دارند یا سرشان سرد است.


- پس از استحمام، فاصله میان انگشتان پا به طور کامل باید خشک شود؛ به دلیل این که پس از شستن پا، اغلب رطوبت میان انگشتان پا باقی می ماند و این رطوبت زمینه ساز پرورش قارچ هایی در این محیط می شود که بیماری زا هستند و به سفید و لیچ شدن میان انگشتان پا منجر می شوند. برای پیشگیری از این مشکل باید پا را پس از شستن، خوب خشک کرد
.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *