مقاله ها
نویسنده : IPezeshk.com
بازدید : 74
اصول صحیح شستن دستها برای رفع کامل تر آلودگی کدامست؟ روش صحیح شستن دستها در حالت عادی با آب و صابون صورت می گیرد و لازم است تمامی نواحی دست تا ناحیه مچ شسته شود ولی در مورد افرادی که با مواد غذایی و آماده سازی آن سر و کار دارند، استفاده از برس و اسکراب انگشتان و زیر ناخنها نیز لازم است.
fjrigjwwe9r0tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r3tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r1tblRecommendation:Result_Question

مراحل شستشوی صحیح دستها با آب و صابون عبارت از چند مرحله اصلی ذیل است؛ 1- باز کردن آب و خیساندن دستها 2- صابون زدن (صابون جامد، مایع و یا کف صابون) به میزانی که بتوان براحتی تمامی سطح دو دست را با آن پوشاند 3- بهم مالیدن دستهای صابونی شده و پنجه کشیدن، مالیدن صابون به تمامی نقاط دست تا ناحیه مچ، لای انگشتان، روی دستها و زیر ناخنها (مانند شکل زیر)- این مرحله باید در حد 15 تا 20 ثانیه بطول بیانجامد 4- آب کشی کردن دستها و مالیدن آنها زیر آب تا کاملا از صابون پاک شود 5- بستن شیر آب با آرنج (در صورت عدم امکان بستن آب با این روش، می توانید پس از خشک کردن دستها، با همان دستمال حوله ای شیر آب را ببندید) 6- خشک کردن دستها با دستمال کاغذی حوله ای و یا خشک کن های اتوماتیک برقی.

 

نکات لازم به توجه:

1- کل زمان شستشوی دستها حدود 30 ثانیه طول می کشد. 

2- افراد آشپز و افراد مرتبط با تهیه و تدارک مواد غذایی لازم است که علاوه بر مراحل فوق، از اسکراب کردن دستها با کمک برس مخصوص شستشوی دستها برای تمیز کردن بهتر زیر ناخنها و لای انگشتان، بهره بگیرند. برای اینکار لازم است برس را نیز همراه با دستها، خیس کرده و آغشته به صابون نمایند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *