مقاله ها
نویسنده : IPezeshk.com
بازدید : 318
برای رفع بوی نامطبوع بدن چه راههایی پیشنهاد می گردد؟ رعایت نظافت شخصی و استحمام روزانه، تعویض روزانه لباسها، ترک سیگار و الکل و تغذیه مناسب، درمان بیماری عفونی و استفاده از دئودورانتها و ضدعرق ها می تواند راه حلهای رفع بوی نامطلوب بدن باشند. در صورت عدم نتیجه گرفتن از این راهکارها، فرد لازم است که به پزشک مراجعه کند.
fjrigjwwe9r3tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r1tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r2tblRecommendation:Result_Question

بوی عرق بدن افراد بیماری محسوب نمی‌شود‏. بعضی وقت‌ها افرادی که مشکل تعرق دارند، ممکن است متوجه نباشند که بوی بدن آنها‏‎ ‎دیگران را اذیت می‌کند.

 

 به غیر از باکتری‌ها، دلایل مختلف دیگری نیز در این امر دخیل هستند، از آن جمله:

- در مواردی که غدد عرقی بیش از حد فعال شوند.

‏ مواد سمی یا مواد گیاهی از قبیل الکل، سم آرسنیک، سم سیانید یا کشیدن‎ ‎سیگار، گاهی باعث این مسأله می‌شوند.
عفونت‌هایی از قبیل عفونت‌های ریوی، عفونت‌های پوستی، بیماری‌های مقاربتی یا عفونت‎ ‎مجاری ادراری نیز می‌توانند باعث بروز این بوی نامطبوع شوند.


نکاتی که باید برای پیشگیری رعایت کرد، عبارتند از‏:

رعایت نظافت شخصی، استحمام روزانه و تعویض روزانه‏‎ ‎لباس‌ها. همچنین جنس لباس‌هایی که به تن می‌کنیم، در کم کردن تعرق نقش بسزایی دارند. لباس‌های نخی معمولاً به سرعت عرق و بوی بد را جذب می‌کنند.

دقت در نوع تغذیه به کاهش میزان بوی بدن کمک می‌کند. مثلاً از خوردن بعضی از‏‎ ‎غذاهای تند با ادویه‌هایی مانند کاری، زیره و سیر خودداری کنید. ‏

کمبود‎ ‎روی در بدن مشکل تعرق را افزایش می‌دهد، به این دلیل که این ماده به دفع سموم‎ ‎بدن کمک می‌کند. نوشیدن میزان کافی آب و مایعات، غدد ترشح‌کننده اِکرین را فعال‎ ‎می‌سازد که باعث رقیق‌تر شدن عرق آپوکرین می‌شود.

استفاده از اسپری و دئودورانت نیز بعنوان یکی دیگر از راه حلهاست هر چند که برخی از آنها فقط بوی بد را می‌پوشاند و گاهی سبب افزایش بوی 
بد بدن می‌شود. در انتخاب دئودورانت هم توجه کنید و مواظب باشید آنها را از نوعی انتخاب کنید که حاوی روی‏‎ ‎و آلومینیوم باشند، زیرا که این مواد باکتری‌هایی که مسبب بوی بد بدن هستند را کاهش می‌دهند.

ضدعرق‌ها (مام)، نیز برای مبارزه با بوی نامطبوع بدن بکار می روند. افراد بسیاری هستند که قبل از خروج از خانه از ضدعرق‌ها یا دئودورانت‌ها برای کنترل عرق کردن زیر بغل و بوی بد آن استفاده می‌کنند.


دئودورانت‌ها و ضدعرق‌ها کاملا کارکردی متفاوت دارند. دئودورانت‌ها بر علیه باکتری‌هایی که از عرق تغذیه می‌کنند، عمل می کنند. در واقع به این محصولات رایحه‌های گوناگونی افزوده شده است تا احساس تازگی و مطبوعی دهد اما کار اصلی آنها این است که پوست زیر بغل را برای باکتری‌ها نامناسب کنند.  درحالی‌که ضدعرق‌ها موادی دارند که برای متوقف کردن عرق‌ریزی طراحی شده‌اند این نوع محصولات باعث می‌شوند، پوست کمتر عرق کند. در این ضدعرق‌ها موادی چون، نمک‌های آلومینیوم وجود دارد که مانع ترشح غدد عرق می‌شوند. البته بسیاری از این ضدعرق‌ها موادی دارند که تا حدی می توانند باکتری‌ها را از بین می‌برند و کمی هم رایحه مطبوع دارند اما کارکرد اصلی آنها خشک نگه داشتن زیر بغل است. روی دستورالعمل بعضی از ضدعرق‌ها عبارت "خیلی قوی" نوشته شده‌است که باید شب‌ها استفاده شوند چون وقتی فرد خواب است، پوست او خیلی بیشتر پذیرای چنین موادی است و این مواد فرصت پیدا می‌کنند که کاملا ذوب شوند و سپس در طول روز اثربخشی خود را نشان دهند.

 

وقتی راه‌حل‌های مختلفی را به کار بردید ولی همچنان نمی‌توانید بوی نامطبوع زیر بغل خود را کنترل کنید، در این حالت ممکن است شما به لحاظ پزشکی مشکلی داشته‌باشید. بوی نامطبوع بدن می‌تواند نشانه‌ از بیماری‌های مختلف باشد مثل: بیماری‌های کبدی، کلیوی یا. . . . بنابراین در این صورت باید حتما به یک پزشک مراجعه کنید. در بعضی از مواقع نیز ممکن است نوعی خاص از مشکلات پوستی باعث به‌وجود آمدن این بوی نامطبوع شود.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *

 
طراحی پرتال سازمانی - بهبود پورتال
طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای بهبود