مقاله ها
نویسنده : IPezeshk.com
بازدید : 74
حمام آب سرد چه فواید و/یا مضراتی را به همراه می تواند داشته باشد؟ حمام با آب ولرم در حد 27 تا حد اکثر 30 درجه سانتیگراد برای فصول گرم سال و به صورت صبحگاهی بمنظور کاهش گرمازدگی و عرق سوز شدن مناسب است که در این ارتباط مواجهه تدریجی با دمای آب و طول مدت دوش گرفتن، دارای اهمیت می باشد و در صورت تداوم حضور بیش از 5 دقیقه زیر دوش آب سرد (بالاخص در درجه حرارت حدود 25)، علایم تحریک عصب و عضله را به همراه داشته باشد.
fjrigjwwe9r2tblRecommendation:Result_Question

سیر یا گرسنه بودن، سرد یا گرم بودن آب، روز یا شب بودن زمان استحمام همه از مواردی است که فرد باید هنگام استحمام مد نظر بگیرد، به عنوان مثال یک حمام با درجه گرمای 27 تا 30 درجه برای شخصی که صبح به سختی از خواب بیدار می‌شود و به محل کارش می‌رود، می‌تواند مفرح و نشاط‌آور باشد، ولی اگر خسته و بی‌رمق از محل کار خود مراجعت کرده‌‌اید، بهترین استحمام می‌تواند دوش نیمه گرم باشد تا خستگی از تنتان بیرون برود.

دوش نیمه گرم قبل از خواب می‌تواند به داشتن یک خواب خوب کمک کند و بهتر است افرادی که دچار لرز و اختلالات دستگاه تنفسی‌اند، استحمام کوتاهی داشته باشند.

با توجه به گرمای هوا در تابستان، افراد می‌توانند بیش از روزی یک مرتبه نیز استحمام داشته باشند، ولی نباید این مساله را از یاد ببرند که آب گرم می‌تواند نسوج بدن را نرم و شخص را خسته کند.

 

برخی به حمام کردن با آب سرد علاقه دارند و اغلب در فصل تابستان از این نوع استحمام استفاده می‌کنند. زمان این نوع استحمام نباید از 5 دقیقه تجاوز کند، چراکه استحمام با آب سرد (25 درجه) می‌تواند اثرات تحریک‌کننده‌ای در اعصاب و عضلات داشته باشد و حرارت بدن را افزایش دهد.

 

استحمام یا دوش آب ولرم رو به سرد (بالاخص صبحگاهی) در فصول گرم سال از عرق سوز شدن بدلیل پاک‌شدن منافذ پوست، دیرتر بسته‌ شدن آنها و تعریق کمتر، و همچنین پیشگیری از گرمازدگی مفید و مناسب است. البته باید توجه داشت که بهتر است به تدریج بدن را با دمای آب (چه گرم و چه سرد) وفق داد. 


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *