مقاله ها
نویسنده : IPezeshk.com
بازدید : 71
در چه شرایطی استفاده از عینک آفتابی توصیه می گردد؟ در آب و هوای ایران و در شرایط مواجهه مستقیم (و بالاخص طولانی) با نور آفتاب و بویژه در زمانهای خاص روز مانند صبح و بعد از ظهر که نور آفتاب مایل است و در برخی بیماریها، مصرف برخی داروها، در افراد دارای حساسیت ژنتیکی به نور آفتاب (حساسیت در چشم و پوست) و مورادی از این دست، استفاده از عینک آفتابی اکیدا توصیه می گردد.
fjrigjwwe9r0tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r1tblRecommendation:Result_Question

توضیح:
با توجه به شرایط آب و هوایی ایران استفاده از عینک آفتابی برای تمام افراد در همه شهرها ضروری است. بالاخص در محیطهایی مانند کنار دریا، استخر سرباز و فضاهای باز، استفاده از عینک آفتابی مناسب، برای همه اقشار لازم و ضروری است.
در بهار، پاییز و تابستان اشعه UV یا همان اشعه ماورای بنفش خورشید در ساعات اولیه تابش -صبح زود- و ساعات پایانی -بعدازظهر - به دلیل آن که پرتو خورشید با زاویه کمتر می تابد، دو برابر شدیدتر است و چشم ها در این ساعت ها کاملا در معرض خطر قرار دارند. بنابراین ت
افراد ذیل نیز حتما باید از عینک آفتابی بعنوان یک توصیه اکید، استفاده نمایند:
-          بعضی افراد استعداد بیشتری برای ابتلا به بیماری های چشمی ناشی از UV را دارند. مبتلایان به بیماری های خاصی (از قبل دژنراسیون ماکولا یا دیستروفی های شبکیه) لازم است در شرایط بیرون از خانه همواره از چشم خود محافظت نمایند.
-          بیمارانی که تحت عمل جراحی "کاتاراکت" قرار می گیرند.
-          استفاده کنندگان از عدسی های تماسی یا "کنتاکت لنز".
-          داروهای حساس کننده به نور (داروهای حساس کننده به نور که پوست  را به نور حساس تر می کنند، چشم را نیز تحت تاثیر قرار می دهند).لازم است هنگام مصرف هر یک از داروهای زیر، با چشم پزشک خود به دقت مشاوره کنید:
§         پسورالن (Psoralens)، که در درمان پسوریازیس استفاده می شود.
§         تتراسایکلین
§         داکسی سیکلین
§         آلوپورینول
§         فنوتیازین
§         قرصهای ضد بارداری
-          موارد خاص: مانند مواجهه با منابع نوری شدید جوشکاری، نورهای شدید برنزه کننده، زمین پُر برف و یا نگاه مستقیم به نور آفتاب (مثلا در جریان خورشید گرفتگی)، نگاه مستقیم به هر یک از این منابع نوری بدون حفاظت کافی می تواند سبب ابتلای دردناک قرنیه به بی
-          زندگی در ارتفاعات و فعالیتهایی چون کوهنوردی (در ارتفاعات که ضخامت اتمسفر کمتر می‌شود، میزان تابش آفتاب و اشعه ماورای بنفش بیشتر شده و حتی تابش ضعیف آن نیز در کوهنوردان ایجاد ناراحتی می‌کند).

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *