مقاله ها
نویسنده : IPezeshk.com
بازدید : 70
نکات لازم در مورد محل و نحوه نگهداری از حوله چیست؟ حوله را نباید در محیط گرم و مرطوب حمام نگه داری کرد، حوله را باید پس از استفاده در هوای آزاد و در معرض نور آفتاب خشک نمود و پس از هر 3 تا 4 بار استحمام، بهتر است که حوله را شستشو داد.
fjrigjwwe9r0tblRecommendation:Result_Question

توضیح:
حوله یکی از لوازم بهداشت فردی است که بعد از استحمام، بدن را با آن خشک می‎کنند. این کار رطوبت روی پوست را برطرف کرده و به نظافت پوست کمک می‏کند، اما اگر به بهداشت حوله توجه نشود و مثلا به شکلی نامناسب شسته یا خشک یا نگهداری شود، به محل مناسبی برای رشد و تک
- در صورتی که در حمام رخت آویز دارید، بهتر است پس از هر بار استفاده، حوله‌تان را در فضای بیرون، جایی که جریان هوا وجود دارد و نور خورشید می تابد، پهن کنید تا کاملا خشک شود. سپس آن را روی رخت آویز حمام قرار دهید.
- قرار گیری حوله در معرض گرما و رطوبت حمام و بالاخص در شرایطی که در معرض پاشیده شدن کف یا قطرات آب در حین شستشو می شود، صحیح نیست و از لحاظ بهداشتی، ناسالم است. بنابراین رخت آویز نباید در بخش گرم و فعال حمام قرار داشته باشد.
- در ضمن هر فرد از خانواده باید یک حوله‌ی مخصوص به خود، با رنگ معین داشته باشد.
- در صورتی که از لباس‌های حوله‌ای استفاده می‌کنید، حتما پس از خشک کردن خود، آن را در مقابل نور آفتاب پهن کنید و هرگز آن را در داخل سبد لباس‌های چرک نیندازید.
-لازم است بدانید حوله مرطوب می‌تواند مناسب‌ترین مکان برای رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها باشد و سبب بروز اگزما و آلرژی‌های پوستی شود.
-اگر به خوبی از حوله مراقبت کنید، می‌توانید میان 8 تا 12 سال از آنها بهره ببرید. حوله‌های روشن و تیره را جدا از هم بشویید و همچنین هنگام شست‌وشوی آنها از نرم‌کننده استفاده نکنید زیرا از قدرت جذب حوله‌ها کاسته می‌شود.
- بهتر است حوله ها در دمای بالا و با آبی با دمایی در حد جوش شسته شوند. بیشتر میکروب‏ها در دمای بالای 76 تا 77 درجه سانتی‏گراد از بین می‌روند و به همین علت بهتر است حوله‏ها در دمای آب با دمای بالاتر از این حد شسته شوند.
-همیشه حوله‌ها را در خشک‌کن خشک کنید زیرا در غیر این صورت زیر و خشن می‌شوند، در این شرایط بهتر است وقتی حوله‎ها تا 80 درصد خشک شد از دستگاه خارج شده و برای خشک شدن کامل زیر نور خورشید و در معرض جریان هوا قرار بگیرند.
-حوله‌های تیره را نه تنها هنگام شست‌وشو، بلکه زمانی که مشغول پیرایش و آرایش خود هستید از سفید کننده یا پراکسیدها دور نگه‌دارید.
-حوله‌های کاملا خشک شده را می‌توانید هم به صورت تا شده و هم به صورت لوله شده در سرویس بهداشتی و بر روی رخت آویز قرار داد.
- اگر میکروب‏ها و چربی‎های پوست در حوله بماند و حوله به‌طور مرتب شسته نشود و به شکل مناسب خشک نشود، در این حالت رشد و تکثیر میکروب‏ها بوی بدی ایجاد خواهد کرد که این حالت نشان‌دهنده وجود میکروب‏ها و رشد و تکثیر آنها روی حوله است.
- توصیه می‏شود که حوله حمام پس از هر 3 تا 4 بار استفاده شسته شود. پس از هر بار استفاده هم حتما به‌طور مناسب خشک شود.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *