مقاله ها
نویسنده : IPezeshk.com
بازدید : 67
مکمل های مورد نیاز برای سنین 60-25 سال چیست؟ هیچ کدام از انواع مکمل ها (بجز ویتامین D با شرایط خاص) برای افراد بالغ 25 تا 60 سال سالم و غیر باردار یا شیرده دارای تغذیه مناسب، ضرورت ندارد.
fjrigjwwe9r2tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r1tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r3tblRecommendation:Result_Question

هیچ کدام از انواع مکمل ها (بجز ویتامین D آنهم در شرایطی خاص) برای افراد بالغ 25 تا 60 سال سالم و غیر باردار یا شیرده دارای تغذیه مناسب، ضرورت ندارد.

در میان کلیه مکمل های اشاره شده، 6 مورد دارای بیشترین توجه بوده است: 1- ویتامین D 2- ویتامین C 3- اسید فولیک 4- ویتامین A 5- کلسیم و 6- آهن و در میان عناصر کمیاب نیز ید، روی و فلوراید بیشتر مورد بحث واقع شده اند.

در میان کلیه موارد فوق تنها می توان به ویتامین D اشاره کرد که برای زنان باردار و شیرده، کودکان 6 ماه تا 5 سال، افراد مسن بالای 65 سال، افراد دارای پوست تیره (مانند افراد دارای منشاء آفریقایی کارائیب و آفریقای جنوبی) و افراد بدون مواجهه کافی با نور آفتاب مستقیم، توصیه شده است.

ویتامین D در کشور ما نیاز به مصرف از طریق مکمل دارد چرا که بدلایل فرهنگی مواجهه با نور آفتاب در محیطی باز بدون حایل بطوریکه تمام بدن را بتوان در معرض نور مستقیم قرار داد بالاخص برای خانمها، بسیار محدود است و بسیاری از زنان نیز خانه دارند و بیشتر افراد در محیط های بسته بطور طولانی مدت مشغول کار و زندگی هستند.

سایر مکملهای حاوی ریز مغذی های ذکر شده در گروه هدف 25 تا 60 سال ضرورت تجویز ندارند مگر در افراد دارای بیماریهای خاص و افراد دارای سوء تغذیه یا در معرض سوء تغذیه . مواردی چون کلسیم نیز در افراد معمولی و سالم با رعایت رژیم غذایی مناسب و مصرف لبنیات کافی، بخوبی تامین میگردد و نیازی به استفاده از مکمل در آنها نیست. برای افراد دارای رژیم های لاغری سخت نیز بسته به مورد و تحت مشاوره تغذیه اصولی، می توان مواد مورد نیاز بدن را محاسبه کرده و در برنامه غذایی تامین نمود. لذا ضرورتی برای استفاده از مکمل های خاص نخواهد بود.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *