مقاله ها
نویسنده : IPezeshk.com
بازدید : 72
مواد مغذی مهم در این گروه غذایی (گروه گوشت، حبوبات، تخم مرغ و دیگر مواد پروتئینی) چیست؟ این گروه غذایی برای تامین پروتئین، فسفر، ویتامین هایB12? B6? B3 ? B1 و بسیاری از املاح چون آهن، روی و منیزیوم می باشد . حبوبات زیر گروه سبزیهای نشاسته ای هستند ولی چون از نظرغذایی ، محتوای پروتئین واملاح شبیه گوشت هستند دراین گروه قرار دارند.
fjrigjwwe9r1tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r2tblRecommendation:Result_Question
fjrigjwwe9r3tblRecommendation:Result_Question

بیشترین مواد مغذی این گروه شامل پروتئین، آهن، روی، منیزیوم و ویتامین های گروه B (منجمله؛  B6، B12، B3  و  B1) هستند.

گروه گوشت و حبوبات به علت نقشی که در رشد و خونسازی دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آهن موجود در این گروه باعث خون سازی شده و از کم خونی فقرآهن جلوگیری می کند. آهن موجود در غذاهای گوشتی همراه با مواد غذایی غنی از ویتامین ث (میوه ها و سبزی ها)بهتر جذب می شود. زنانی که در سنین باروری قرار دارند به ویژه زنان باردار و دختران نوجوان نیاز به آهن روزانه بیشتری دارند، لذا بایستی در برنامه روزانه خود از منابع غذایی آهن دار یعنی گروه گوشت و حبوبات به اندازه نیاز بدن مصرف کنند.

 

 


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *