صفحه اصلی

آرشیو مقاله ها

آرشیو اخبار

همکاری با ما

تماس با ما
 
عنوان خبر
 
  
 
فروشگاه رایکا فروش پر تخفیف محصولات هیرشا
هر روز صبح جدیدترین اخبار در افرنگ نیوز کلیک کنید ...
تجارت الکترونيک چيست؟
تعداد بازدید : 952
 
 
كامپيوترelsers مي نويسد "

وقتي که بتوان کليه فرآيند هاي تجاري در بازار را که بتوان با استفاده از تکنولوژي وب انجام داد، تجارت الکترونيک حاصل شده است. به عبارت بهتر مي توان گفت که هرگونه تبادل محصول و يا خدمات با استفاده از امکانات اينترنت و پرداخت پول از همين بستر را مي توان به تجارت الکترونيک تعبير کرد.تجارت الکترونيک چيست؟
 تجارت الکترونيک انجام کليه فعاليتهاي تجاري با استفاده از شبکه‌هاي ارتباطي کامپيوتري، به ويژه اينترنت است. تجارت الکترونيک، نوعي، تجارت بدون کاغذ است. به وسيله تجارت الکترونيک تبادل اطلاعات خريد و فروش و اطلاعات لازم براي حمل و نقل کالاها، با زحمت کمتر و مبادلات بانکي با شتاب بيشتر انجام خواهد شد. شرکتها براي ارتباط با يکديگر،محدوديتهاي فعلي را نخواهند داشت و ارتباط آنها با يکديگر ساده تر و سريع تر صورت مي‌پذيرد. ارتباط فروشندگان با مشتريان نيز مي‌تواند به صورت يک به يک با هر مشتري باشد. به عبارت ديگر، تجارت الکترونيک نامي عمومي براي گستره‌اي از نرم افزارها و سيستم‌ها است که خدماتي مانند جستجوي اطلاعات، مديريت تبادلات، بررسي وضعيت اعتبار، اعطاي اعتبار، پرداخت به صورت روي خط، گزارش گيري و مديريت حسابها را در اينترنت به عهده مي‌گيرند. اين سيستم‌ها زيربناي اساسي فعاليتهاي مبتني بر اينترنت را فراهم مي‌آورند. هدف از بکارگيري تجارت الکترونيک، ارائه روشي جديد در انجام امور بازرگاني مي‌باشد.

بسياري از مردم، تجارت الکترونيک را منحصر به خريد و فروش از طريق شبکه اينترنت مي‌دانند، در حاليکه اين امر فقط بخش کوچکي از تجارت الکترونيک را تشکيل مي‌دهد و اين مفهوم اکنون گستره وسيعي از جنبه‌هاي مختلف تجاري و اقتصادي را دربرگرفته‌است. به سادگي مي‌توان هرگونه فعاليت تجاري و مالي بين موسسات و افراد مختلف را در حيطه تجارت الکترونيک گنجاند.

 
نویسنده: -
مترجم :
منبع : maghaleh.net
تاریخ :
مطالب مرتبط
 
 تبليغات در وب
 A.A.A/ روند يارانه ها در كشور(1382-1352) و اثرات نقدي كردن يارانه ها، سخنراني دکتر شيرکوند
 A.A.A/ اقتصاد يارانه، نقدي کردن يارانه ها و آثار اجتماعي-اقتصادي، سخنراني دکتر حيدر پوريان
 A.A.A/ يارانه نقدي: بايد و نبايدها، سخنراني دکتر توکلي
 A.A.A/ تاريخچه تاسيس و فعاليت بانک جهاني
 
نظرات
 
نام : شهر :
   
 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فرا ارتباط می باشد