صفحه اصلی

آرشیو مقاله ها

آرشیو اخبار

همکاری با ما

تماس با ما
 
عنوان خبر
 
  
 
فروشگاه رایکا فروش پر تخفیف محصولات هیرشا
هر روز صبح جدیدترین اخبار در افرنگ نیوز کلیک کنید ...
A.A.B/ گونه شناسي ناحيه اي و معماري كبوترخان در فرانسه
تعداد بازدید : 734
 
 

متن زير چكيده مي باشد، براي دريافت متن كامل مقاله بر روي فايل مقاله كليك كنيد


نوشته اي را که پيش روي داريد خلاصه شده بخش دوم از کتاب کبوتر خانهاي فرانسه است. اين کتاب حاصل مطالعات ميداني پژوهشگري است که با مشاهده مشارکتي جنبه هاي مختلف موضوع را مورد بررسي قرار داده است و با ذکر نمونه هايي از مشابهت ها و تفاوتها در مناطق مختلف فرانسه بر غناي اثر افزوده است.

کبوترخانهاي فرانسه از نظر اندازه و گنجايش داراي اشکال گوناگوني هستند که هنوز در مناطق مختلف فرانسه يافت مي شوند. بزرگي و کوچکي و همچنين مصالح به کار رفته در اين بناها بستگي به شرايط اجتماعي استفاده کنندگان آن داشته است؛ امري که هويت اقتصادي و فرهنگي افراد را در سطح محلي به نمايش مي گذارد.

افزون بر اين، کبوترخانها نقش بسيار مهمي در اقتصاد کشاورزي بازي مي کرده اند؛ زيرا که کشاورزان از فضله پرندگان در صيفي کاري سود مي بردند و درعين حال تا قبل از رواج مصرف گوشت مرغ، در اواخر قرن نوزدهم، از گوشت کبوتر به وفور استفاده مي شد. همچنين در برخي از مناطق چوپانان و کشاورزان در شرايط نامساعد جوي از کبوترخانها به عنوان پناهگاه استفاده مي کردند.

از آن جا که امروزه کبوترخانها در فرانسه از خاطره ها محو شده اند، مولف مي کوشد تا اهميت جنبه هاي گوناگون اقتصادي، معماري و اجتماعي آنها را نشان دهد. در خاتمه نيز پيشنهادهايي را به مسوولين ذيربط فرانسه جهت حفظ و احياي بازمانده هاي آنها مطرح مي سازد. (تعداد زيادي عکس همراه اصل مقاله بوده است. به علت کيفيت بد آنها تعداد معدودي از آنها چاپ شد)

 
نویسنده: دومينيك لوتوليه
مترجم :
منبع : فصلنامه تحقيقات جغرافيايي – شماره 56 و 57 - بهار و تابستان 1379
تاریخ : بهار و تابستان 1379
مطالب مرتبط
 
 A.C.D/ Tall Building: The Lighthouse
 A.A.B/ تحليل استنادي مآخذ پايان نامه هاي دكتراي شهرسازي و معماري دانشكده هنرهاي زيبا
 A.A.F/ معرفي پايگاه هاي اطلاع رساني رشته معماري (مرحله اول – مقدماتي)
 A.C.D/ شهر يزد
 A.C.D/ رنگ هاي انرژي زا در دکوراسيون
 
نظرات
 
نام : شهر :
   
 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فرا ارتباط می باشد