مقاله ها
نویسنده : محمدرضا علیرضایی ، محسن افشاریان ، وحید تسلیمی
بازدید : 200

متن زیر چكیده می باشد، برای دریافت متن كامل مقاله بر روی فایل مقاله كلیك كنید

 
ارزیابی عملكرد یك واحد تصمیم گیرنده در تقابل با واحدهای تصمیم گیرنده دیگر، فرآیندی رقابتی است كه این ارزیابی توسط مدل های تحلیل پوششی داده ها بطور دقیق و منظم و با پیشنهاد راهكارهای بهبود در كارایی، ارایه می شود. اما وجود واحدهای تصمیم گیرنده خاص و فاصله زیاد واحدهای تصمیم گیرنده می تواند، فضای رقابتی ارزیابی را به انحصار در فرآیند ارزشگذاری تبدیل كند. این انحصار، باعث ارایه راهكارهای غیر عملی و غیر منطقی برای واحدهای تحت بررسی در حالت بكارگیری ناشیانه، و عدم ژرف نگری در استفاده از مدل های پایه ای تحلیل پوششی داده ها می شود.
این مقاله، بعد از بررسی چگونگی وجود مشكلات در ارزیابی مدل های پایه ای، روشی جدید را بر مبنای لحاظ كردن نظرات كارشناسی در مدل و به منظور حل مشكلات مذكور ارایه می دهد. در ادامه، به دلیل ظاهر شدن اینگونه نارساییها در ارزیابی شعب بانك ها، تمامی مسایل شرح داده شده و همچنین مدل پیشنهادی را در یك مطالعه موردی از شعب یك بانك تجاری بكار می گیرد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی


نام : *

پیغام : *