مقاله ها
نویسنده : عباس طلوعی اشلقی ، شادی حق دوست
بازدید : 447

متن زیر چكیده می باشد، برای دریافت متن كامل مقاله بر روی فایل مقاله كلیك كنید

 
استفاده از روشهایی برای پیش بینی وضعیت آینده، همواره دغدغه اصلی اندیشمندان علوم مختلف بوده است. در این راه بطور طبیعی، روشهایی، قابلیت ماندگاری و كاربردی مناسب دارند كه دارای كمترین خطای ممكن در پیش بینی باشند. بر این مبنا در سالهای بسیار،‌ روشهایی ریاضی؛ اعم از میانگین ساده، میانگین موزون، میانگین دوبل، رگرسیون و مانند اینها، تنها الگوهایی بود كه قاطعانه مورد تایید و استفاده قرار می گرفت؛ اما در مواقع گوناگون دارای اشكلاتی نیز بود. با ایجاد روشهای هوش مصنوعی، مانند شبكه های عصبی؛ بویژه در مواقعی كه رابطه ریاضی مناسبی بین داده ها و متغیرهای مستقل و وابسته، قابل شكل دهی نبود، امیدواریهای بسیاری بوجود آمد. این امیدواریها تا جایی ادامه یافت كه حتی آن را جایگزین روشهای ریاضی نیز دانستند.
در این مقاله با بررسی كاركرد مدل های شبكه عصبی و مدل رگرسیون، در حوزه داده های مرتبط با پیش بینی قیمت سهام، به اندازه گیری خطاهای پیش بینی این دو روش پرداخته شده است. روش تحقیق بكار گرفته شده در این مقاله شیوه ارزیابی بوده است.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی


نام : *

پیغام : *