صفحه اصلی

آرشیو مقاله ها

آرشیو اخبار

همکاری با ما

تماس با ما
 
عنوان خبر
 
  
 
هر روز صبح جدیدترین اخبار در افرنگ نیوز کلیک کنید ...
A.A.B/ نکته هايي در اخلاق مهندسي
تعداد بازدید : 863
 
 

متن زير چكيده مي باشد، براي دريافت متن كامل مقاله بر روي فايل مقاله كليك كنيد

  
مهندس فردي است که از دانش مربوط به تخصص خود کاملا برخوردار است، اين دانش را به روز نگه مي دارد، با ابتکار و خلاقيت مي تواند مسايل مربوط به سلامت و بهداشت، درمان، آموزش، کشاورزي، مسکن، حمل و نقل، صنعت و غيره آن ها، را حل کند و در نهايت آسايش و رفاه بيشتري را براي مردم فراهم آورد. مهندسان همچنين مي توانند جنگ افزارهاي فراواني را خلق کنند تا استفاده کنندگان از آنها بتوانند در زمان کوتاهتري انسانهاي بيشتري را از بين ببرند و يا بيمار سازند. همراه با هر دو نوع فعاليت ياد شده، فعاليتهاي مهندسي همراه با تخريب و آلوده سازي محيط زيست و اتلاف منابع طبيعي بوده است.
در حالي که مهندسان مي توانند همچنان از قدرت خلاقيت و ابتکار خود بهره ببرند، مسايل مختلف را حل کنند و رفاه و آسايش بيشتري را براي خود و مردم فراهم سازند، ولي برخورداري از اخلاق مهندسي است که باعث مي شود مهندسان، خود، ناظر فعاليتهاي خويش و در نهايت حافظ منافع جامعه انساني و سلامت محيط زيست باشند. برخورداري از ارزشهاي انساني و اخلاق مهندسي مي تواند براي مهندسان و جامعه آرامش خاطر، رضايت باطن و در نهايت شادي ناشي از سعادت واقعي بيافريند که بهترين حالت زندگي انسان در روي زمين و هدف نهايي خلقت اوست.
مهندس برخوردار از اخلاق مهندسي، رسالت خود را در «ارايه موثرترين خدمت بي ريا به کساني که بيشترين نياز را دارند» مي داند و در جهت تحقق اين رسالت گام بر مي دارد.

 
نویسنده: مهدي بهادري نژاد
مترجم :
منبع : اخلاق در علوم و فناوري – شماره 1 - زمستان 1385
تاریخ : زمستان 1385
مطالب مرتبط
 
 پمپ هاي هيدروليکي
 A.A.B/ تعيين فشار وارد بر مفصل مصنوعي زانو در فعاليت هاي مختلف بدن
 A.A.B/ مروري بر تاريخچه اخلاق همراه با گردآوري زمينه هاي گوناگون اخلاق
 A.A.C/ نقش رادياتور در پروسه انتقال حرارت موتور
 A.A.C/ فولکس واگن؛ از خودروي ملت تا خودروي دولت
 
نظرات
 
نام : شهر :
   
 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فرا ارتباط می باشد