مقاله ها
بازدید : 460


خبر
ماهواره و افزایش طلاق زنان عرب
تحقیقات نشان می‌دهد: 70 هزار مورد طلاق در مصر تنها به دلیل خوانندگانی چون هیفای، هبی، نانسی عجرم، الیسا و روبی صورت گرفته است. اعلام چنین خبری در واقع زنگ خطری برای مسئولین کشورهای عربی است و طبق تحقیقات، تنها تماشای ویدئو کلیپ‌ها و فشن لباس و تبلیغات از ماهواره‌ها، علت اصلی افزایش آمار طلاق در مصر بوده است. دکتر عزه کریم رییس مرکز  ملی پژوهش‌های اجتماعی در قاهره اشاره کرد:  این تحقیقات از افزایش آمار طلاق در کشورهای اردن، کویت، امارات و سعودی و اغلب کشورهای عربی خبر می‌دهد که سبب اصلی آن‌ شبیخون فرهنگی ویدئو کلیب‌ها و ستارگان برهنه و نیمه برهنه ماهواره‌ای است که کیان‌ خانواده و زنان را تهدید کرده و مردان را تشویق می‌کند تا برای تمتع جنسی بیشتر به‌ تعداد بیشتری از زنان متوسل شوند.

 

50 میلیون سقط جنین طی 35 سال گذشته ‌در آمریكا
گزارش جدید منتشر شده در رابطه با سقط جنین از بحران‌های اجتماعی و اقتصادی اطراف این پدیده شوم و آمار تكان دهنده 50 میلیون سقط جنین در 35 سال گذشته خبر می‌دهد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، برای بسیاری آمریكایی‌ها، سقط جنین تصویر یك دختر نوجوان هراسان را تداعی می‌كند كه آشفته‌وار سعی می‌كند به این‌ بارداری ناخواسته پایان دهد. نیمی از زنانی كه هر ساله سقط جنین می‌كنند 25 سال یا بیش‌تر سن دارند و تنها 17 درصد از این جمع را نوجوانان تشكیل می‌دهند. 60 درصد این افراد هم دست كم پیش از سقط، یك بچه را به دنیا آورده بوده‌اند. بخش بزرگی از این افراد را سیاه‌پوستان و لاتین‌ها تشكیل می‌دهند. كارشناسان میزان بالای سقط جنین را جدای از نژاد، مربوط به شرایط بد زندگی می‌دانند. «مریم اینوسنسیو» رییس بنیاد طراحی‌ خانواده در ایالت «رود‌آیلند» می‌گوید‌: «یك حاملگی ناخواسته می‌تواند وضعیت اقتصادی زندگی یك زن را به هم بریزد و این در حالی است كه اكثر زنان بسیار دیر تشكیل خانواده می‌دهند.» دادگاه عالی آمریكا 35 سال پیش رسماً حق سقط جنین را برای آمریكایی‌ها به رسمیت شناخت و از 22 ژانویه 1973 و زمان تصویب این قانون تاكنون حدود 50 میلیون مورد سقط جنین در آمریكا رخ داده است و بیش از یك سوم زنان بزرگسال‌ آمریكایی، دست كم یك بار این كار را در عمرشان انجام داده‌اند.

 

مرکز مطالعات اسلامی اسپانیا اعلام کرد:
افزایش گرایش زنان اسپانیا به اسلام

به گزارش ایونا، مركز مطالعات اسلامی اسپانیا در آمار جدید از مسلمان شدن 256 زن اسپانیایی در دو سال گذشته خبر داده است.

این آمار می‌افزاید: بسیاری از زنان اسپانیایی در دو سال گذشته به طور چشم‌گیری به دین اسلام گرایش پیدا كرده‌ اند. این مركز تأکید کرده است که اولین علت گرایش زنان به اسلام، مواجه شدن با افراد مسلمان و جذب رفتار و آداب آن‌ها و فعالیت‌های پایگاه‌های اینترنتی اسلامی است.

لازم به ذكر است تعداد انجمن‌ها و تشكل‌های اسلامی موجود در اسپانیا نسبت به كشورهای دیگر اروپا كم‌تر است، ولی در سال‌های اخیر موج جدیدی از تبلیغات اسلامی از طریق سایت‌های اینترنتی در این کشور انجام گرفته است که عامل مهمی در جذب مردم این کشور به خصوص زن‌ها به اسلام بوده است.

 

سال نوآوری و شكوفایی فرصت مناسبی برای حل مسایل حوزه زنان است

مشاور استاندار سیستان و بلوچستان در امور زنان گفت: سال نوآوری و شكوفایی كه توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده فرصتی مناسب برای طرح، تبیین و رفع مسایل و مشكلات حوزه زنان است.

به گزارش ایونا، افضل بلوكی در نشست مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرایی افزود: بانوان مسایل و مشكلات فراوانی دارند كه با همفكری یكدیگر و ارایه راهكار می‌توان در نشست‌های مختلف تخصصی، بسیاری از آنها را مرتفع و حل كرد.

او ادامه داد: زنان با خودباوری، اعتماد نفس و اتكا به خویشتن می‌توانند فضای جدیدی خلق كرده كه با قرار گرفتن در آن بخش قابل توجهی از موانع و مشكلات حوزه بانوان از میان می‌رود.

وی اظهار داشت: امسال كه با درایت مقام معظم رهبری سال نوآوری و شكوفایی نامیده شده بهترین فرصت برای ارایه برنامه‌های نوین و توام با خلاقیت در مقوله بانوان و حوزه زنان است .

 

35 درصد زنان شاغل قبل از بازنشستگی از کار کناره می‌گیرند

یک متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی گفت: براساس تحقیقات انجام شده 30 الی 35 درصد زنان شاغل تا قبل از فرا رسیدن زمان بازنشستگی از کار خود کناره‌گیری می‌کنند.

دکتر مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص بازنشستگی زنان شاغل، افزود: مردان در دوران بازنشستگی بیشتر وقت خود را به استراحت می‌پردازند اما این موضوع در ارتباط با زنان کاملاً متفاوت است چرا که رسالت مادری و مسئولیت خطیر خانه‌داری قسمت عمده وقت استراحت و راحتی آنان را می‌گیرد. وی خاطر نشان کرد: در اداره و محل کار نیز هیچ گونه امتیازی برای زنان به طور خاص قائل نیستند بنابراین سن بازنشستگی و دوران خدمت در بانوان باید با رعایت این نکات همراه باشد یعنی زحمت تربیت فرزندان و مسئولیت مادری را نیز باید در نظر بگیرم چرا که 25 سال برای بازنشستگی زنان زمان زیادی است.

استاد دانشگاه شهید بهشتی تأکید کرد: زنان با این شرایطی که دارند حداکثر می‌توانند 15 تا 20 سال در مشاغل معمولی خدمت کنند و همچنین آن گروه که با مشاغل سخت سر و کار دارند نیز باید کمتر از این سن بازنشست شوند.

ابهری با اشاره به اینکه میزان افسردگی بعد از بازنشستگی در زنان بیشتر از مردان است، گفت: بعد از این دوران زنان احساس می کنند که کارآیی لازم را ندارند به همین دلیل افسرده می‌شوند بنابراین باید در این گونه مواقع با تشویق مالی و رفتاری و استفاده از تجارب سرشار آنان، از ضایعات بعدی جلوگیری کرد.

وی افزود: 30 الی 35 درصد زنان با توجه به تعداد فرزندان، وظایف اداری و خدماتی که در زندگی مشترک ارائه می‌کنند، تحمل تن دادن به استاندارد بازنشستگی را نداشته و با بازخرید و یا استعفا از کار، کناره‌گیری می‌کنند.

 

 

روحانی ارشد استرالیا:

زنان مسیحی باید چون زنان مسلمان پوشش داشته باشند

شیخ هلال یکی از دانشمندان روحانی استرالیا اعلام کرده است: زنان مسیحی چون زنان مسلمان باید پوشش داشته باشند.

به گزارش ایونا ، شیخ هلال یکی از دانشمندان و پژوهشگران برتر استرالیا در مسجد و کلیسایی در سیدنی پس از مطالعات بسیار بر روی کتاب مقدس مسیحیان نتیجه تحقیقاتش را اینگونه بیان کرد: کتاب مقدس مسیحیان بسیار تأیید بر روی حجاب دارد و من با مطالعات بر روی این دو کتاب مقدس دریافته‌ام که شباهت بسیاری بین این دو کتاب وجود دارد و مسیحیان همچون مسلمانان باید پوشش داشته باشند و پوشش مسلمانان پوششی است که در کتاب‌های مقدس مورد تأیید واقع شده است.

او گفت: من امیدوارم مسیحیان حقیقت کتاب مقدس را بفهمند انجیلی را که زنان و مردان را به داشتن حجاب امر کرده است و آن هم حجابی چون مسلمانان.

شیخ هلال در سخنرانی که در کلیسا و نیز مسجد داشت گفت: همان طور که می‌دانید و در کتاب مقدس آمده است مریم مقدس همیشه مو‌، سر و گردن خود را می‌پوشانده است و حجابی همچون زنان مسلمان داشته و از نظر انجیل این حجاب مورد تأیید بوده است و به آن تأکید شده است.

 

 

با مشارکت شهرداری تهران؛

طرح شاداب سازی مدارس دخترانه در تهران اجرا می‌شود

طرح شاداب سازی مدارس دخترانه شهر تهران امسال با همکاری اداره کل امور بانوان شهرداری تهران انجام می‌شود.

به گزارش ایونا، بنا به پیشنهاد خانم سویزی مشاور وزیر و مدیر کل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش،  اداره کل امور بانوان شهرداری تهران امسال طرح شاداب سازی 40 مدرسه دخترانه در مقاطع راهنمایی و دبیرستان را اجراء خواهد کرد.

بر این اساس، استتار و مجهز کردن مدارس به امکانات ورزش و تفریحی در طرح شاداب سازی مدارس دیده شده است.

اولویت طرح شاداب‌سازی مدارس با مناطق جنوبی پایتخت است، که  ایجاد امنیت روانی، سالم سازی و محیط شاداب برای دختران که مادران آینده هستند، بسیار ضروری است.

اداره کل امور بانوان اعتبار مالی مناسبی برای اجرای طرح شاداب سازی مدارس اختصاص داده است که اجرای این طرح منوط به تهیه اسامی 40 مدرسه دخترانه از سوی آموزش و پرورش شهر تهران است، که به محض دریافت این اسامی، این طرح از سوی اداره کل امور بانوان آغاز خواهد شد.

شهرداری رابط بین مدرسه و خانه است و در جامعه پذیری شهروندان نقش مؤثری ایفا می‌کند، بنابراین اداره کل امور بانوان با اجرای این طرح در مدارس می‌تواند پاسخ گوی بسیاری از نیازهای دانش آموزان دختر باشد.

در طرح شاداب سازی مدارس، ایجاد فضای سبز در حیاط مدرسه، میز شطرنج  و تنیس روی میز، بارفیکس، رنگ آمیزی دیوارها، پنجره‌ها و حفاظ‌ها، دیده شده است.

همچنین با اجرای طرح شاداب‌سازی مدارس، آموزش فرهنگ حجاب، رعایت بهداشت و ایجاد فضای مناسب برای ورزش دختران در مدارس ایجاد می‌شود.

در حال حاضر از 8 هزار و 767 ساعت عمر یک دانش آموز در یک سال تحصیلی، حدود 8 هزار ساعت آن در مدرسه می‌گذرد که این زمان برای دانش آموزان بسیار مهم است.

 

رادیو خانواده، راه اندازی می‌شود

معاون صدای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از آغاز به کار رادیو خانواده خبر داد.

به گزارش ایونا، خجسته در مراسم افتتاح نخستین استودیو سیار کشور در کرج با اشاره به اینکه خانواده مهمترین رکن برای پرورش نسل‌های آینده است، گفت: توجه به خانواده در امر اطلاع رسانی می‌تواند آنرا در مسیر پرخطر گذر زندگی ایمن کند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های این شبکه رادیویی به سراسر کشور فرستاده می‌شود، افزود: با توجه به اینکه رادیو یکی از پرمخاطب‌ترین رسانه‌های جمعی است سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نیز توسعه شبکه‌های رادیویی سراسری و منطقه‌ای را در دستور کار خود دارد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *

 

سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر تجمیع
طراحی پرتال سازمانی - بهبود پورتال
طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای بهبود