مقاله ها
بازدید : 450

 

قانون تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی که در ایران متولد شده یا حداکثر تا یک سال پس از تصویب این قانون در ایران متولد می‌شوند بعد از رسیدن به سن هیجده سال تمام می‌توانند تقاضای تابعیت ایرانی نمایند.

 به گزارش ایونا، این افراد در صورت داشتن سوء پیشینه کیفری یا امنیتی و اعلام رد تابعیت غیر ایرانی به تابعیت ایران پذیرفته می‌شوند.

اشتیاق جوانان مسلمان فلوریدای آمریكا برای انتخاب حجاب

پایگاه اطلاع رسانی اسلام آنلاین از اشتیاق زنان و دختران مسلمان ایالت فلوریدای آمریکا برای انتخاب حجاب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از اسلام آنلاین، جوانان مسلمان ساكن ایالت فلوریدای آمریكا با وجود مشكلات موجود، بر هویت اسلامی خود تأكید و همواره پوشش حجاب را انتخاب می‌كنند. گزارش‌ها و آمار حاكی از آن است كه در چند سال اخیر، مردم گرایش وسیع و گسترده‌ای به اسلام داشتند و به ویژه تاکنون جوانان زیادی به دین مبین اسلام تشرف پیدا كرده‌اند. این گزارش می‌افزاید که به رغم واكنش‌های منفی مردم نسبت به پوشش حجاب اسلامی، زنان مسلمان در این ایالت با حجاب كامل رفت و آمد می‌كنند و این امر موجب توجه و گرایش بیشتر به شناخت احكام اسلامی شده است.

 

افزایش 46/17 درصدی طلاق در استان تهران

طی سه ماهه نخست سال جاری در استان تهران 6 هزار و هفتاد و دو واقعه طلاق بوقوع پیوسته که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 46/17 درصد افزایش داشته است. مدیر روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار برنا از افزایش 46/17 درصدی طلاق در سه ماهه نخست سال جاری در استان تهران خبر داد. وی افزود: در سه ماهه نخست سال جاری، 6 هزار و 740 واقعه طلاق در سطح استان تهران بوقوع پیوسته است در حالی که این رقم در سه ماهه اول سال 85 رقمی بالغ بر پنج هزار و 738 مورد بوده است. به عبارتی در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان تهران، آمار طلاق با رشدی برابر یک هزار و دو مورد روبرو بوده است. مقدم با اشاره به این که طی سه ماهه نخست سال جاری بیست و چهار هزار و 689 زوج در کل کشور از یکدیگر جدا شده‌اند خاطرنشان کرد: بیشترین میزان طلاق متعلق به استان تهران با شش هزار و 740 مورد طلاق و کم‌ترین آن در استان ایلام با 53 مورد طلاق به وقوع پیوسته است. وی درباره آمار طلاق در سال 85 نیز گفت: در این سال آمار طلاق نود و چهار هزار و 40 مورد بوده است که بیشترین آمار طلاق با رقم بیست و دو هزار و 667 مورد متعلق به تهران و کم‌ترین آن با رقم 229 مورد متعلق به استان ایلام است.

 

جنایت نیروهای آمریكایی بر ضد زنان عراقی

تجاوز جنسی، شكنجه و بی‌حرمتی زنان عراقی همچنان در زندان‌های نیروهای اشغالگر آمریكایی ادامه دارد. به گزارش شبكه خبر به نقل از خبرگزاری "الاخبار الاسلامیه"، محمد ادهم الحمد دبیر كل اتحادیه زندانیان و اسرای عراق با بیان این مطلب گفت: جنایت‌های زیادی در زندان‌های عراق بر ضد زنان عراقی اعمال می‌شود كه به عنوان برگ برنده‌ای برای اشغالگران با هدف فشار بر شوهران آنها و شكست روحیه مقاومت انجام می‌شود. وی در سخنان خود فاش كرد: بازداشت‌گاه‌هایی بسیاری وجود دارد كه فقط به علت تجاوز جنسی زنان عراقی را در آنجا حبس كرده‌اند. وی تأكید كرد: این اسرا هر روز در معرض تفتیش بدنی، شكنجه، تجاوز و تخریب روحی و بدنی قرار می‌گیرند و گاهی اوقات تا چندین روز برای تضعیف اراده به آنان آب و غذا نمی‌دهند.

 

دكتر حداد عادل: ساعت كار زنان نباید بنیان خانواده را تضعیف كند

دکتر غلامعلی حداد عادل رئیس مجلس در جمع خبرنگاران موافقت خود را با کاهش ساعت کاری زنان اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری زنان ایران " ایونا"؛ حداد عادل رئیس مجلس شورای اسلامی در یک نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های داخلی در پاسخ به سئوال خبرنگار ایونا در خصوص لایحه کاهش ساعت کاری زنان با توجه به تعامل همکاری بین دولت و مجلس و سخنان اخیر معاون اول رئیس جمهور در جمع مشاورین استانداران در امور بانوان گفت: اهتمام رفع مشکلات مردم در صدر کارهای مجلس قرار دارد و قبل از اینکه چنین لایحه‌ای از طرف دولت به مجلس ارائه شود اظهار نظر در مورد آن زود هنگام است. وی در ادامه افزود: اما نمایندگان زن و همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به هر لایحه ای که به تحکیم بنیان خانواده کمک کند موافق هستند و رأی خواهند داد. دکتر حداد عادل با مهم شمردن ارکان خانواده و نقش والای زنان در خانه، جامعه و محیط کار اظهار داشت: من معتقدم و همه نمایندگان بر این هستند که کار زنان در جامعه اسلامی نباید به نحوی باشد که بنیان خانواده را متزلزل کند و اگر چنین لایحه‌ای از طرف دولت به مجلس ارائه شود مطمئناً همه نمایندگان و خود بنده موافقت خود را اعلام می‌داریم و چنین طرحی را تأیید می‌کنیم.

قدرتمندترین زنان اقتصادی جهان معرفی شدند

ایندرا نووی هندی الاصل كه مدیر عاملی شركت پپسی را بر عهده دارد، قدرتمندترین زن جهان در سال 2007 شناخته شد. به گزارش ایونا، نشریه فورچون در طی گزارشی به معرفی قدرتمندترین زنان جهان در عرصه اقتصادی پرداخته است. این گزارش بر پایه مسئوولیت‌های اجرایی زنان مهم دنیا در عرصه فعالیت‌های اقتصادی و میزان اهمیت و ارزش شركت‌های تحت اداره آن‌ها تهیه شده است. قدرتمندترین زن جهان در این گزارش ایندرا نووی مدیر عامل شركت پپسی شناخته شده است. ایندرا هندی الاصل و 51 ساله است كه ریاست هیئت مدیره یكی از بزرگترین شركت‌های تولید نوشیدنی را در جهان بر عهده دارد. درآمد شركت پپسی كه مقرّ آن در آمریكا قرار دارد در سال 2006 به بیش از 35 میلیارد دلار و ارزش سهام آن به سه دلار رسید. دومین زن قدرتمند جهان از نظر اقتصادی آنا مولكهی 54 ساله است كه ریاست شركت زیراكس را برعهده دارد. شركت زیراكس در زمینه تولید سخت افزارهای كامپیوتری مثل پرینتر، فاكس و غیره و همچنین ارائه خدمات در زمینه تكنولوژی ارتباطات فعالیت دارد. در سال گذشته ارزش سهام این شركت رشدی 10 درصدی را تجربه كرد پیش بینی می‌شود میزان فروش این شركت در سال جاری به 16 میلیارد دلار برسد. سومین زن قدرتمند جهان در بعد اقتصادی مگ وایتمن رئیس هیئت مدیره شركت اینترنتی ای بی است. این زن كه 51 سال سن دارد مدیر بزرگترین شركت‌های فروش اینترنتی در جهان محسوب می‌شود. ارزش این شركت بالغ بر شش میلیارد دلار برآورد می‌شود. این شركت با افزایش 45 درصدی در ارزش سهام خود مواجه شده است. چهارمین نفر در این بین آنجلا برالی 46 ساله رئیس شركت ولپینت معرفی شده است. شركت ولپینت بزرگترین شركتی است كه یك زن در رأس آن قرار دارد. درآمد این شركت در سال قبل به 57 میلیارد دلار رسید. شركت مذكور در زمینه مراقبت‌های بهداشتی در آمریكا فعالیت دارد. آرن روزنفلد به عنوان پنجمین زن قدرتمند جهان در رأس شركت كرافت فود قرار دارد. وی 54 سال سن دارد. شركت كرافت فود یك شركت بزرگ در زمینه تولید مواد غذایی است. درآمد این شركت در سال 2006 به 4/34 میلیادر دلار رسید. پت وئرتز نیز كه در رتبه ششم قرار دارد 54 ساله است. او رئیس شركت میدلند است كه در زمینه تولید پلاستیك و مواد شیمیایی فعالیت دارد. درآمد این شركت در سال 2006 با رشد 20 درصدی به 44 میلیارد دلار رسید. سوزان آرنولد 53 ساله رئیس شركت پراكتر گمبل است. رشد این شركت بالغ بر 4 تا 6 درصد و ارزش آن 76 میلیارد دلار است اوپرا وینری در رتبه هشتم قرار دارد. او نیز 53 ساله است. آندره جانگ 49 ساله رئیس شركت آون پرداكتس در جایگاه نهم و برندا بارنس 53 ساله رئیس شركت سارا لی در جایگاه دهم قرار گرفته است.

طرح آمریكا برای ایجاد نیروی امنیتی زن در عراق

نیروهای آمریكایی طرح جدید ایجاد نیروی امنیتی زن در مناطق پر تنش عراق را آغاز كردند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه الحیات - چاپ لندن - یك مقام عالی‌رتبه در عراق اعلام كرد: طرح جدید سربازگیری از زنان عراقی جزو طرح آشتی ملی است. بر اساس این طرح، نیروهایی كه جذب پلیس و نیروهای امنیتی می‌شوند، در مناطق محل فعالیت در زمینه استفاده از سلاح، بازرسی، جمع آوری اطلاعات و هم چنین ایجاد كادرهای حمایت از بیمارستان‌ها، مدارس، مراكز بهداشتی و تأسیسات غیر نظامی آموزش می‌بینند. به گفته این منابع امنیتی، تاكنون دولت عراق هیچ دخالتی در این طر‌ح‌ها نكرده است و مرحله نخست این طرح در مرحله الاعظمیه واقع در شمال بغداد اجرا شده است. این در حالی است كه ساكنان این مناطق به علت اینكه این طرح مستقیماً از سوی نیروهای آمریكایی مطرح شده این طرح را نمی‌پذیرند. به گفته این مقام، این طرح در مراحل اولیه قرار دارد و از سوی نیروهای آمریكایی فعال در منطقه اعظمیه حمایت مالی می‌شود و از شروط سربازگیری این است كه این افراد از ساكنان منطقه اعظمیه باشند. فرمانده این عملیات اظهار داشت: نیاز به وجود زنان برای تفتیش بدنی برخی زنان كه دست به عملیات انتحاری می‌زنند ضروری است، چون بر اساس اصول اسلامی، مردان از تفتیش زنان معذور هستند. از این رو زنان می‌توانند در برقراری امنیت كمك بیشتری داشته باشند. این در حالی است كه طرح تشكیل پلیس زن در عراق با مخالفت‌هایی در این كشور روبرو شده است. شرایط تعیین زنان به عنوان كادر امنیتی تفاوتی با شرایط سربازگیری مردان ندارد.

فاطمه آلیا: فراكسیون زنان مجلس جایگاه قانون‌گزاری ندارد

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در ائتلاف جبهه متحد اصول‌گرایان باشم کاندیدای مجلس هشتم خواهم شد. به گزارش ایونا، فاطمه آلیا مسئوول کمیته زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در گفتگویی به خبرنگار ایونا گفت: در مجلس یک فراکسیون زنان هست که همه نمایندگان زن مجلس (13 نفر زن) در آن عضو هستند و فعالیت در آن به صورت داوطلبانه صورت می‌گیرد. وی افزود: فراکسیون زنان مجلس جایگاه قانون‌گذاری ندارد و هر کدام از نمایندگان زن مایل باشند در این حوزه فعالیت می‌کنند.

در انتخابات مجلس شورای عمان هیچ زنی انتخاب نشد

هیچ زنی در میان 84 عضو منتخب مجلس شورای جدید عمان حضور ندارد و 21 كاندیدای زن نتوانستند در تصاحب كرسی‌های مجلس موفق باشند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویتر، پنجمین مجلس شورای در حال كناره‌گیری عمان كه در سال 2003 انتخاب شد، 2 عضو زن داشت. بعضی از زنان و فعالان حامی آنها پیشنهاد نظام سهمیه‌ای را به منظور حضور حداقلی زنان در مجلس ارائه داده‌ بودند؛ مجلسی كه از نظر رسمی فاقد قدرت است. سلطان قابوس بین سعید كه از سال 1970 حكومت كشور عربی حوزه‌ی خلیج فارس عمان را برعهده دارد، اعضای كابینه را تعیین می‌كند. راحله الریامی، یكی از دو عضو زن مجلس در حال كناره‌گیری گفت: من از انتخاب نشدن زنان در انتخابات مأیوس شدم اما باید به انتخاب رأی‌دهندگان احترام بگذاریم. وی اضافه كرد: نظام سهمیه‌ای نشان دهنده تبعیض در مجلس است و به عنوان یك زن با آن مخالفم. رأی‌گیری روز شنبه كه در آن برای اولین بار مبارزات انتخاباتی عمومی صورت گرفت، در حالی برگزار شد كه مردم عمان هنوز بر اساس خط مشی قبیله‌ای و نه برنامه‌های سیاسی رأی می‌دهند. سعود بین ابراهیم البوسعیدی، وزیر كشور عمان به خبرگزاری عمان گفت: شركت مردم در انتخابات "بالاتر از انتظارات بود." یك رأی دهنده زن نیز كه خواست نامش فاش نشود، گفت: بعضی از زنان قبیله‌های داخل كشور برای حضور در پای صندوق‌های رأی بدون مردانشان مشكل داشتند و بعضی دیگر هم با توجه به راهنمایی آشنایان مردشان مبنی بر اینكه كدام كاندیدا مناسباست، رأی می‌دادند. یك استاد دانشگاه نیز كه خواست نامش فاش نشود، گفت: شوهر من مانع از شركت من در انتخابات شد. وزارت كشور عمان اعلام كرده بود: 388 هزار و 683 نفر برای انتخاباتی كه در آن 632 كاندیدا در 61 حوزه انتخاباتی حضور داشتند، واجد شرایط رأی دادن بودند.

رشد 8 درصدى ازدواج در كشور

در نیمه نخست امسال واقعه ولادت در كشور 7/3 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. به گزارش ایرنا، سعید عبودى معاون حقوقى و سجلى سازمان ثبت احوال با اعلام این مطلب گفت: امسال در 6 ماهه نخست، روزانه سه هزار و 471 نوزاد و در هر ساعت 144 نوزاد در كشور متولد شده‌اند. وى با اشاره به این كه جمعاً 645 هزار و 691 ولادت در این مدت رخ داده است، افزود: از این تعداد 330 هزار و 371 نفر پسر و 315 هزار و 320 نفر دختر هستند. عبودى اظهار داشت: از این تعداد 442 هزار و 548 مورد شهرى و 203 هزار و 142 مورد در روستاها متولد شده‌اند. وى گفت: همچنین در این مدت 221 هزار و 85 مورد فوت در كشور ثبت شده است كه 121 هزار و 472 مورد مرد و 99 هزار و 613 مورد زن بوده‌اند و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5/4 درصد افزایش ثبت واقعه فوت بوده است. عبودى با اشاره به این كه در نیمه نخست امسال 496 هزار و 975 ازدواج ثبت شده است گفت: وقوع ازدواج در كشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد رشد داشته است. معاون حقوقى و سجلى سازمان ثبت احوال با اشاره به این كه واقعه طلاق در این مدت در  كشور نسبت به سال گذشته 5 درصد رشد داشته است، گفت: در این مدت 49 هزار و 525 مورد طلاق در نقاط مختلف روستایى و شهرى ثبت شده است. وى درباره حذف نام همسر از شناسنامه افراد در صورت متاركه گفت: این امر باتوجه به وظیفه ثبت احوال مبنى بر ثبت آخرین وقایع تنها در صورت ثبت اطلاعات ازدواج مجدد در شناسنامه افراد و همراه با تقاضاى فرد امكان پذیر است. عبودى افزود: حذف اطلاعات مبنى بر ازدواج و طلاق گذشته فرد تنها در این صورت انجام مى‌شود و همچنان ثبت اطلاعات و احوال شخصیه در برگه‌هاى در نظر گرفته شده براى این منظور در شناسنامه افراد به قوت و اهمیت خود باقى است.

نفوذ زنان به تشكیلات مواد مخدر در آفریقا

زنان معتاد آفریقایی برای مصرف خود حشیش، زنان معتاد آسیایی تریاك و زنان معتاد در آمریكای لاتین كوكائین را مورد استفاده قرار می‌دهند. بیش از 4 هزار زن مصری در پشت میله‌های زندان به جرم مواد مخدر به گوشه‌ای خزیده‌اند و این در حالی است كه خرید و فروش و تجارت مواد مخدر بیشترین حجم جرایم منتشره در بین زنان مصری را به خود اختصاص داده است. این نسبت میان زنان زندانی در مصر به 31 درصد می‌رسد هر چند این ارقام چندان وخیم به نظر نمی‌رسند ولی با این وجود باید اشاره كرد كه این مسئله خطرناك است و باید به آن توجه كرد. برخی عوامل اجتماعی و اقتصادی زنان را به این فرجام نامیمون سوق می‌دهد و چه بسا هر زنی داستانی دارد كه از علت گرایش او به این مواد افیونی پرده بر می‌دارد. خانم دكتر سحر كارشناس مركز ملی پژوهش‌های اجتماعی و جنایی در این خصوص ابراز داشت: تحقیقات جهانی از افزایش حضور زنان در عرصه مواد مخدر به خصوص كاشت و انتقال و توزیع آن و همچنین معاملات خیابانی حكایت می‌كند. این تحقیقات تأكید دارند كه اكثر زنان آسیایی در كشت تریاك شركت دارند و در آمریكای جنوبی زنان به كشت برگ‌های كوكائین مشغولند. او گفت: زنان جنوب آفریقا مخصوصاً مناطق روستایی از حشیش استفاده می‌كنند و همچنین زنان در قاچاق مواد به ویژه هروئین و كوكائین شركت دارند. طبق همین پژوهش در آمریكای شمالی خرید و فروش مواد مخدر حتی بین زنان بیش از 60 سال هم رواج دارد. نخستین جرم خلاف میان زنان براساس گفته‌های اداره كل مبارزه با مواد مخدر مصر فرو رفتن زنان در منجلاب جرایم مواد مخدر به هر شكلی اشاره به گسترش جرایم زنان در مصر دارد و با وجود اینكه برخی روش‌های ارتكاب به جرم تغییر كرده اما اغلب زنان به انجام جرایمی مبادرت می‌ورزند كه مردان نیز مرتكب می‌شوند. اغلب جرایم منتشره بین زنان و جوانان در دهه 60 و 70 فحشا و روسپی‌گری بود كه جرم مواد مخدر مكان دوم را به خود اختصاص داده بود در حالی كه همیشه جرایم مواد مخدر جایگاه اول را میان زنان دارد.

حمله زن فعال ضد جنگ به رایس

یك زن فعال ضد جنگ در جلسه سخنرانى كاندولیزا رایس در مجلس نمایندگان آمریكا به سمت وى حمله‌ور شد.‌‌ ‌فعالان ضد جنگ سعى كردند مانع از سخنرانى كاندولیزا رایس در كمیته روابط خارجى مجلس نمایندگان آمریكا كه بحث درباره مسئله ایران بود شوند. رایس در این جلسه گفت ایران تهدیدى براى صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه است. این زن صورت خود را با رنگ قرمز آغشته كرده بود. وى فریاد مى‌زد رایس یك جنایتكار جنگى است. مأموران این زن و دیگر معترضان را به خارج از سالن هدایت كردند.

گزارش سازمان ملل در خصوص کاهش تبعیض علیه زنان

سازمان ملل در کمیته کاهش تبعیض علیه زنان به بیان فعالیت‌های این کمیته در سی و هفتمین، سی و هشتمین و سی و نهمین اجلاس که در تاریخ‌های 15 ژانویه تا 2 فوریه، 15 می تا اول ژوئن و 23 ژوییه تا اوت 2007 در نیویورک برگزار شد پرداخت. خشونت علیه زنان شاغل مهاجر؛ این گزارش فعالیت‌های کشور‌های عضو، سازمان‌ها و ارگان‌های مربوط به مبارزه با خشونت علیه زنان شاغل مهاجر را نشان می‌دهد. به گزارش ایونا، دبیر کل سازمان ملل در این گزارش بیان کرد: «امروزه، زنان نیمی از مهاجران را در سراسر دنیا تشکیل می‌دهند. زنان مهاجر با مشکلاتی از قبیل تبعیض و خشونت جنسی مواجه می‌ شوند و نیز در زمینه کاری و یا خانوادگی، مشکلاتی را از قبیل خشونت‌ها و تبعیض‌های نژادی، جنسی و سوء استفاده‌های جنسی مواجه می‌شوند. دبیر کل سازمان ملل از دولت‌ها خواست که به وضعیت زنان مهاجر بیشتر توجه نمایند و به آنها سرپناه مستقل از مردان و نیز مجوز کار بدهند. به گزارش ایونا، وی در ادامه افزود : " فراهم نمودن شرایط مناسب برای کار و دادن مجوز کار به زنان مهاجر باعث کاهش خشونت‌ها و تبعیض جنسیتی علیه زنان می‌شود. وی اظهار داشت :" می‌بایست شرایط کار را برای زنان به‌طور مناسب فراهم کنیم همچنین،  شرایطی که حتی آنها بتوانند در خانه‌هایشان کار کنند و نیز باید مجرمین این خشونت‌ها را مجازات نماییم و لازمه کاهش خشونت علیه زنان، احترام به حقوق زنان و حمایت از آنان می‌باشد، از این رو، می‌بایست مشکلات و مسایل زنان مهاجر را به خوبی بررسی کرده و با مشکلات مبارزه کنیم و از زنان در برابر هر نوع خشونتی حمایت کنیم ."

جمعیت پسران بیش از دختران است

گروه اجتماعى- از كل جمعیت ?? میلیون و ??? هزار و ??? نفرى جوانان كشور، ?? میلیون و ??? هزار و ??? نفر مرد و ?? میلیون و ?? هزار و ??? نفر زن هستند. معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملى جوانان با اعلام این مطلب به مهر گفت: آخرین بررسى‌ها نشان مى‌دهد یك سوم از جمعیت جوان كل كشور در سن ازدواج هستند و این در حالى است كه همواره تعادلى میان تعداد دختران و پسران در سن ازدواج وجود ندارد. دكتر محمد اسحاقى افزود: از سوى دیگر گاهى در برهه‌اى از زمان، آمار مرگ و میر در مردان بیش از زنان مى‌شود و این امر نیز عاملى در نبود توازن میان تعداد جمعیت زنان و مردان در سن ازدواج است. وى خاطرنشان كرد: مشكل، نبود توازن در تعداد جمعیت دختران و پسران نیست بلكه مسأله مهم، تغییرات ایجاد شده در فرایند همسرگزینى است. در واقع امروزه دختران میل به ادامه تحصیل دارند و در سنین بالا تصمیم به ازدواج مى‌گیرند در حالى كه تحصیل یا اشتغال نباید مانع ازدواج دختران شود. اسحاقى تصریح كرد: بالا رفتن سن، امكان ازدواج را براى دختران محدودتر مى‌كند و این موضوعى است كه اغلب دختران در سن ازدواج نسبت به آن غافل‌اند. وى به تعداد ازدواج‌هاى صورت گرفته در سنین پائین در كشور اشاره كرد و گفت: در سال،?? ? هزار و ??? نفر از جمعیت ? میلیون و ??? هزار و ??? نفرى پسران در سن ?? تا ?? سال، داراى همسر بود‌ه‌اند. معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملى جوانان افزود: ?? هزار و ??? نفر از جمعیت ? میلیون و ??? هزار و ??? نفرى دختران در سن ?? تا ?? سال ازدواج كرده‌اند.

هشدار به بی بندوباری سینمای اروپا

مقامات كمیسیون فرهنگی اتحادیه اروپا با هشدار نسبت به رواج بی‌بندوباری زنان در فیلم‌های تولید اروپا از مسئولان فرهنگی و امنیت اجتماعی این اتحادیه خواستند تا با تدوین و تصویب قوانینی در مورد محدوده فساد در فیلم‌هایی كه از سوی فیلم‌سازان این قاره ساخته می‌شود، نسبت به تأثیری كه ممكن است چنین پلان‌هایی روی جامعه داشته باشد بیشتر توجه كنند. به گزارش راه فیروزه، به نقل از دیلی تلگراف، همچنین انجمن دفاع از حقوق زنان اروپا نیز با صدور بیانیه‌ای از فیلم‌‌سازان اروپایی خواسته تا از موقعیت و جایگاه زن در جامعه امروز به عنوان ابزاری برای فروش بیشتر فیلم‌های خود در گیشه سود نبرند.

 

یك زن به مقام معاونت وزیر بهداشت منصوب شد

به گفته وزیر بهداشت تا پیش از این امور دانشجویی و فرهنگی دانشجویان و دانشگاه‌های علوم پزشكی زیر نظر معاونت آموزشی وزارت بهداشت اداره می‌شد كه به علت حجم بالای وظایف این معاونت، پس از سال‌ها دوباره این مجموعه مجدداً‌ جدا شد و به صورت مستقل درآمد.  به گزارش ایونا، با ایجاد معاونت جدید دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، عصمت باروتی به عنوان تنها معاون زن وزیر بهداشت در این سمت منصوب شد. كامران باقری‌لنكرانی، وزیر بهداشت گفت:‌ چون حدود دو سوم نیروهای وزارت بهداشت خانم‌ها هستند و عملاً حجم بالای كارها در این وزارتخانه توسط خانم‌ها انجام می‌شود این بار تصمیم گرفتیم معاونت جدید امور فرهنگی و دانشجویی را به یكی از خانم‌های عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها بسپاریم. وی گفت:‌ البته معتقدیم كه خانم‌ها كار را بهتر از آقایان انجام می‌دهند. به گفته وزیر بهداشت تا پیش از این امور دانشجویی و فرهنگی دانشجویان و دانشگاه‌های علوم پزشكی زیر نظر معاونت آموزشی وزارت بهداشت اداره می‌شد كه به علت حجم بالای وظایف این معاونت، پس از سال‌ها دوباره این مجموعه مجدداً‌ جدا شد و به صورت مستقل درآمد.

آیت الله صانعی: ازدواج مجدد مرد بدون رضایت همسر اول حرام است

آیت الله صانعی تأکید کرد: ازدواج مجدد مرد بدون رضایت همسر اول به نظر اینجانب حرام و گناه است و از نظر شرعی جرم است و اگر زن اول بعد از عقد زن دوم رضایت ندهد، این عقد اثر حقوقی ندارد. به گزارش ایسنا، آیت الله صانعی در گفت وگو با رادیو «ویچلاند فونک» آلمان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ازدواج دوم مرد بدون رضایت زن اول خلاف زندگی با خوبی و معروف و هم چنین خلاف عدالتی است که در قرآن به صورت شرط برای ازدواج دوم آمده است. این مرجع تقلید با ابراز تأسف از ارایه برخی لوایح (که به مرد اجازه می‌دهد بدون رضایت زن اول، مجدداً ازدواج کند) به مجلس برای تصویب، عنوان کرد: امیدوارم چنین قانونی در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان نرسد و من همواره دعا می‌کنم که چنین امری که ظلم و خلاف عدالت می‌دانم، در حق زنان تبدیل به قانون نشود. صانعی با بیان این که من با تعدد زوجات مخالف نیستم بلکه با آزار و اذیت زن مخالفم، خاطرنشان کرد: «اگر چه مسأله تعدد زوجات در برخی زمان‌ها و در برخی قبائل متعارف و مرسوم و مورد پذیرش زنان بوده است اما امروز چون این مسأله موجب آزردگی خاطر زنان است انجام آن نیازمند اذن زن اول است و در حقیقت زن دوم گرفتن در اختیار زن اول است و این عین عدالت است. این مرجع تقلید با بیان این که این‌گونه مسایل نیازی به وضع قانون ندارد بلکه باید بدون قانون و در کانون خانواده با رضایت زن اول حل و فصل شود، افزود: مجلس خدای ناخواسته با تصویب این قانون مشکل دیگری به مشکلات موجود خصوصاً مشکلات زنان نیفزاید.

طرح برخورد با بدحجابی آغاز می‌شود

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ (فاتب) گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل زمستان و به منظور برخورد با مصادیق پوشش نامناسب در این فصل اجرای طرح برخورد با بدپوششی از امروز در تهران بزرگ آغاز می‌شود. به گزارش ایرنا، سردار "احمد رضا رادان "روز شنبه در جمع نیروهای پلیس شركت كننده در این طرح، افزود: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، پلیس با همه كسانی كه از لباس‌های نامناسب تنگ و بدن نما استفاده می‌كنند، برخورد خواهد كرد. وی تصریح كرد: در این طرح نیروهای زن و مرد پلیس با حضور در مناطق مختلف به خصوص پیست‌های اسكی با مصادیق بدپوششی برخورد می‌كنند و اجازه ورود آن‌ها را به این اماكن نمی‌دهند. سردار رادان اظهار داشت: همچنین به هیچ عنوان اجازه ورود تورهای غیر مجاز به محدوده پیست‌های اسكی داده نمی‌شود و با كسانی كه ازخودروهای غیر استاندارد و آلاینده‌های صوتی استفاده می‌كنند برخورد می‌شود.

ریز خبر

عربستان : به نوشته روزنامه "الریاض" عربستان سعودی، زنان زیر ? بیست و پنج سال جهان، سالانه ? شصت درصد درآمد خود را صرف زیبایی و خرید لوازم آرایشی و بهداشتی می‌كنند.

آلمان: فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) رسماً آلمان را به عنوان میزبان جام جهانی 2011 زنان دنیا انتخاب و معرفی کرد.

یونیسف: یونیسف اعلام كرد: 70 درصد از فقیرترین افراد جهان را زنان تشكیل می‌دهند.

 آمریکای لاتین: زنان به عنوان اصلی‌ترین قربانیان بیماری مهلک ایدز در منطقه آمریکای لاتین و کارائیب تبدیل شدند.

آمریکا: به نقل از روزنامه سان سنتیال: تعداد دختران بین 18 تا 30 سال که در ایالت فلوریدا با حجاب و روسری مشاهده می‌شوند نسبت به یک دهه گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

آرژانتین:  همسر رئیس جمهور آرژانتین با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نخستین رئیس جمهوری زن این کشور شد.

انگلستان:  یک چهارم از کارفرمایان انگلیسی از استخدام زنانی که باردار هستند اجتناب می‌کنند.

هند: اولین مسجد ویژه زنان در هند ساخته می‌شود.

کانادا: احزاب محافظه‌كار پارلمان كانادا خواستار برداشتن پوشیه زنان محجبه در هنگام رأی دادن شدند.

ایران: فرمانده دانشكده پلیس زنان ایران: آماده آموزش پلیس زن افغانستان هستیم

هند: برای زنان هندی یک حزب سیاسی تأسیس می‌شود.

آمریکا: یك زن به عنوان فرمانده جدید ایستگاه فضایی بین‌المللی برگزیده شد.

ایران: یك زن به عنوان فرمانده جدید ایستگاه فضایی بین‌المللی برگزیده شد.

ایران: نرخ بیكاری در بین زنان به 3/15 درصد رسیده است.

انگلستان: نخستین زن مسلمان به مسئولیت دولتی در پارلمان انگلیس رسید.

ایران: متوسط تعداد زنان در کرسی‌های پارلمانی در دنیا به بالاترین حد خود رسیده یعنی از یک دهه پیش به بیش از 50 درصد رسیده است و زنان دنیا بیش از 17 درصد از کل کرسی پارلمان‌ها را از آن خود کرده‌اند.

آمریکا: پلیس فدرال آمریكا گزارش داد؛ هر 18 ثانیه یك زن توسط همسرش مضروب می‌شود.

آمریکا: 79 درصد مردان آمریكایی زنان خود را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و 17 درصد این زنان به مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا می‌كنند.

آمریکا: دختر فوتبالیست محجبه مسلمان امریکایی در پی مخالفت با دستور مربیان برای کشف حجاب، از تیم خود اخراج شد.

مصر: قانون حمایت از زنان در برابر خشونت مردان در مصر به مجلس راه یافت.

تونس: قانون ممنوعیت حجاب در تونس لغو شد.

ایران: میزان مشارکت زنان ایرانی در فعالیت‌های اقتصادی طی 5 سال اخیر از 33 درصد به بیش از 41 درصد افزایش یافته است.

ایران: منیره نوبخت: مجلس هفتم در حل مشکلات زنان توجه لازم را نداشت.

ایران: الهام امین زاده: در مجلس هفتم تعادل جنسیتی نداشتیم.

آمریکا: یک دختر 16 ساله به خاطر علاقه به پوشش اسلامی و داشتن حجاب در یکی از ایالات آمریکا بدست پدرش به قتل رسید.

ایران: معاون مجتمع قضائى خانواده: دادگاه‌ها تا حد امکان تقسیط مهریه را اصل قرار دهند.
بحرین: ممنوعیت ازدواج برای دختران 9 ساله در بحرین اعلام شد.

کانادا: سازمان فوتبال زنان اعلام کرد: داشتن حجاب در فوتبال زنان ممنوع می‌باشد.

فرانسه: برای اولین بار در فرانسه زنی دبیر انجمن‌های شرکت‌های فرانسه شد.

ایران: شورای فرهنگی اجتماعی زنان اعلام کرد: اخبار زنان در آبان ماه رشد 12/12 درصدی داشته است.

اردن: تنها 2درصد از زنان اردن در فعالیت‌های اقتصادی مشارکت دارند.
ایران: 66 هزار ازدواج و 11هزار طلاق در هفت ماهه اول سال‌جاری ثبت شده است.
اسپانیا: پلیس اسپانیا موفق به کشف و توقیف مراکز سقط جنین غیرقانونی در بارسلون شد. این مراکز به طور غیرقانونی اقدام به ساخت وسایلی کرده بودند که باعث نابودی جنین چند ماهه می‌شد.

فلسطین اشغالی: زنان صهیونیست شبانه حرمت مسجد الاقصی را می‌شكنند.
ترکیه: نتایج یك بررسی جدید در تركیه نشان می‌دهد در چهار سال اخیر، تعداد بانوان با حجاب در این كشور، چهار برابر افزایش یافته است.

سازمان ملل متحد: زنان نیمی از مبتلایان به ایدز را تشکیل می‌دهند.

تهران: كلانتری ویژه زنان در تهران راه‌اندازی می‌شود.
انگلستان: زنان مسلمان  انگلیس آموزش دفاع شخصی می‌بینند.

سازمان ملل متحد: برای نخستین بار؛ یک زن، رییس سندیکای راهنمایان کوه‌های مرتفع جهان شد.
استرالیا: برای اولین بار در تاریخ 106 ساله‌ی استرالیا؛ یك زن مسئوولیت اداره‌ی موقت كشور و دولت را برعهده گرفت.     

آمریکا: زنان محجبه کمتر دچار بیماری پوستی می‌شوند.

ایران: سهم ورزش بانوان از بودجه ??? درصدى ورزش، تنها ? درصد است.

ایران: زنان خانه دار در حج امسال اکثریت را تشکیل می‌دهند.

فلسطین: افسران پلیس زن فلسطینی برای نخستین بار فعالیت خود را در خیابان‌های شهر رام‌الله آغاز كردند كه باعث تعجب بسیاری از رهگذران شد.

ایران: 20 درصد ازدواج‌ها در کشور منجر به طلاق می‌شوند.

عراق: هر ماه 10 زن در بصره کشته می‌شود.

ایران: بانك كشاورزی 400 میلیارد ریال اعتبار به 120 هزار نفر از زنان عضو "طرح ایران" پرداخت كرد.
ایران: مدیر عامل صندوق تعاون کشور خبرداد؛ زنان‌ كارآفرین خانه‌دار می‌شوند.
ایران: "میم مثل مادر" بهترین فیلم جشنواره کوثر شد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *

 

سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر تجمیع
طراحی پرتال سازمانی - بهبود پورتال
طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای بهبود