مقاله ها
بازدید : 451

مسؤول مركز فرهنگ و معارف قرآنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، گفت: این مركز 64 اثر از جمله «دایر?المعارف ویژه زنان» را در دست اقدام، ‌تحقیق و نگارش دارد.

خراسانی، تأ‌مین منابع و اسناد قرآنی، طبقه‌بندی و سازماندهی معارف، پاسخگویی به سؤالات و شبهات آن و تدوین فرهنگنامه و دایر?المعارف‌ها را از وظایف این مركز برشمرد و گفت: «این مركز در 20 سال گذشته، 37 تك‌‌نگاری كلان پژوهشی را در این استان چاپ و منتشر كرده است.»

 - اجرای طرح یكسان‌سازی پوشش زنان

مشاور وزیر دفاع  در امور بانوان با اشاره به اینكه، طرح یكسان‌سازی پوشش زنان شاغل در وزارتخانه با توجه به تنوع مشاغل آن‌ها امسال آماده  و اجرا می‌شود، گفت: «‌این طرح با  توجه به ابلاغیه‌های رسیده و ضرورت حفظ حجاب و عفاف زنان اجرا می‌شود.»

وی خبر داد: طرح یكسان‌سازی پوشش زنان شاغل در این وزارتخانه با توجه به تنوع مشاغل فعال امسال اجرا خواهد شد.

-         دولت سومالی خبر ممنوعیت استفاده از«روبند»‌ برای زنان را تكذیب كرد

دولت سومالی ممنوعیت استفاده از نقاب(روبند) برای زنان در پایتخت این كشور را تكذیب كرد.

پس از گزارش‌های برخی روزنامه‌ها، مبنی بر اینكه در پایتخت سومالی زنان با حجاب تحت تعقیب قرار گرفته و حجم زیادی از روبندهای زنان به آتش كشیده شد، دولت این كشور این اخبار را تكذیب كرد.

 - آموزش گروهی از زنان در ایران برای عملیات در عراق

روزنامه الوطن قطر در ادعایی عجیب نوشت: ایران گروه‌هایی از زنان را برای عملیات در عراق آموزش می‌دهد.

به گزارش ایونا،‌ روزنامه الوطن قطر نوشت، منابع مخالفان ایرانی اعلام كرده‌اند، سپاه پاسداران در ایران یگانی از زنان را برای عملیات در عراق تشكیل داده است. این روزنامه نوشت: سپاه قدس ایران تعدادی زن را برای پیوستن به سپاه بلر در عراق آموزش داده است  تا به داخل دولت عراق نفوذ كنند. این در حالی است كه هیچ مداركی مبنی بر ادعاهای مطرح ‌شده در خصوص آموزش نیروهای عراقی توسط ایران به دست نیامده است.

-         زنان عراقی برای نفی خشونت، جنبش «بس»‌ را ایجاد كرده‌اند.

به گزارش ایونا، این عده از زنان كه اغلب از اعضای مجلس نمایندگان عراق یا مشاوران دولتی،‌ كاركنان ادارات هستند. در این شكل جدید صلح‌آ‌میز، حضور دارند.

اعضای این جنبش،‌ همگی از زنان عراقی بوده  و از بخش‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و مذهبی این كشور هستند یكی از نمایندگان مجلس عراق، از تمامی زنان عراقی برای عضویت در این جنبش به منظور نشر فرهنگ صلح  در عراق دعوت كرد.

-         یك نماینده مجلس: قوانین كشوری در جهت حمایت و تأ‌مین حقوق زنان در حد مطلوبی است.

عفت شریعتی كوهبنانی گفت:«قوانین كشور در جهت تأ‌مین و حمایت از حقوق زنان مطلوب و قابل ‌قبول است.» وی افزود: از نظر قوانین در مورد زنان و حقوق آنان كمبودی در كشور  وجود ندارد.

نماینده مردم مشهد و كلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: «متأسفانه در برخی موارد شاهد عدم اجرای صحیح یا ناقص قوانین و حتی سلیقه‌ای عمل كردن برخی از مسؤولان هستیم.»

وی با اشاره به تصویب سند حقوق منزلت زن مسلمان،‌ بیان كرد اجرای كامل این سند می‌تواند زنان را از جایگاه مطلوب و مورد نظر برخوردار نماید.

- نور سبز در خودروی مجرمان جنسی آمریكا

نمایندگان مجلس سنای آمریكا در حال بررسی لایحه‌ای هستند  كه در صورت تصویب، مجرمان جنسی  می‌باید از نور سبز در خودروهایشان برای شناخته‌شدن استفاده كنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه بی‌بی‌سی،‌ هدف از اجرای این طرح شناسایی هرچه آسانتر این افراد توسط  مردم و پلیس است. همچنین این دسته از تبهكاران باید تا هزار فوتی از مدارس فاصله داشته باشند و هرگز به مكان‌های آموزشی نزدیك نشوند. گفتنی است: پیش‌بینی می‌شود این لایحه به تصویب برسد.

- زنان عربستانی سرانجام به سند ازدواج دست می‌یابند.

به گزارش ایسنا،‌ شیخ نایف عبدالعزیز وزیر كشور عربستان با اعلام این خبر، دستور صدور یك نسخه رسمی از سند ازدواج زنان در این كشور را ابلاغ كرد. بدین ‌ترتیب از این به بعد زنان سند ازدواج خود را دریافت خواهند كرد. گفتنی است تاكنون زنان متأهل عربستانی، حق دستیابی به برگه ازدواج را نداشتند و تنها مردان بودند كه سند ازدواج را در دست داشتند و این وضعیت موجب می‌شد در صورت ترك رابطه از سوی مردان، زن از نظر قانونی همچنان متأهل محسوب شود و تا آخر عمر در بلا تكلیفی به سر برد.

 

 

اولویت‌های اجرایی برنامه تسهیل ازدواج جوانان در سال 86 تصویب شد

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی جوانان، طی بیستمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان اولویت‌های برنامه‌ای ازدواج جوانان با توجه به قوانین و ظرفیت‌های موجود كشور نظیر، برنامه ساماندهی ازدواج جوانان مصوب شورای عالی جوانان و هئیت وزیران و قانون تسهیل ازدواج جوانان مصوب مجلس شورای اسلامی بررسی شد و به تصویب رسید.
در این جلسه مقرر شد، اقدامات اجرایی برنامه‌ تسهیل ازدواج جوانان در كمیته‌ مربوطه در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان بررسی شود.
همچنین در راستای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان مصوب مجلس شورای اسلامی، مقرر شد ضمن بررسی و تطبیق اساسنامه صندوق مهر امام رضا(ع)، آیین نامه اجرایی این قانون با همفكری دستگاه‌ها آماده و جهت تصویب به هیئت وزیران ارائه شود.
رئیس سازمان ملی جوانان در این جلسه درباره‌ اولویت‌های اجرایی برنامه تسهیل ازدواج جوانان اظهار داشت: در سال جاری، شهر مشهد، پایگاه ویژه‌ اجرای برنامه‌ ازدواج جوانان خواهد بود و در این راستا اردوهای زیارتی در جهت توانمندسازی جوانان در امر ازدواج، برگزاری كارگاه‌‌های آموزشی و جلسات انس و پیمان معنوی برگزار می‌شود.
رئیس ستاد ملی ساماندهی امور جوانان با اشاره به آموزش شبكه سراسری انجمن اولیا و مربیان به عنوان یكی دیگر از اولویت‌های برنامه تسهیل ازدواج در سال جاری اظهار داشت: تقویت برنامه ازدواج‌های گروهی، فراتر از فضاهای دانشگاهی،‌ آموزش و مشاوره ازدواج جوانان، تدوین و اصلاح كتب درسی دوره‌های آموزش عمومی و آموزش عالی در جهت توانمندسازی جوانان در امر ازدواج، آموزش ضمن خدمت كاركنان ، و آموزش مبنایی و محتوایی ازدواج ، از دیگر اولویت‌های اجرایی برنامه تسهیل ازدواج جوانان در سال 86 خواهد بود.
حاج علی اكبری با اشاره به ایجاد صندوق اندوخته جوانان از بدو تولید، افزود: این طرح پس از بررسی و انجام مطالعات تكمیلی در آیین نامه اجرایی قانون تسهیل ازدواج جوانان به هیئت وزیران ارائه خواهد شد.

 

 

كاركنان زن سازمان فرهنگی هنری شهرداری صاحب لباس فرم شدند

به گزارش خبرگزاری فارس، طی بخشنامه جدید، محسن ابوطالبی، معاون پشتیبانی و مالی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، كه خطاب به مشاوران، معاونان، مدیران كل، مدیران ستادی، مدیران مناطق و فرهنگسراها تهیه شده است، كاركنان زن در این مراكز موظف به پوشیدن لباس فرم شدند.
در این بخشنامه آمده است: «مسئولان به منظور یكسان‌سازی پوشش پرسنل خانم به عنوان الگوی كامل فرهنگی شهر تهران اقدام به تهیه لباس فرم شامل مانتو و شلوار كنند و استفاده از این لباس‌های فرم الزامی است.»
مراكز زیرمجموعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در حال حاضر مشغول عمل به این بخشنامه هستند و این لباس‌های فرم مانتو و شلوار یا به رنگ مشكی یا رنگ طوسی است.

 

 

 

در صورت تصویب در مجلس

مرخصی زایمان به 6 ماه افزایش می‌یابد

رئیس فراكسیون زنان مجلس گفت: در صورت تصویب در صحن مجلس ، مدت مرخصی از 4 ماه به 6 ماه افزایش می‌یابد.                                                                                                                  

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینكه لایحه افزایش مدت مرخصی زنان در دستور هفته جاری صحن مجلس قرار دارد، افزود: افزایش مدت مرخصی زایمان زنان از سوی مجلس مطرح شد اما چون این طرح بار مالی داشت از به صورت لایحه از سوی دولت به مجلس ارایه شد.
وی با بیان این‌كه افزایش مرخصی زایمان یكی از خواسته‌های زنان كشور است، گفت: لایحه افزایش مدت مرخصی زایمان در كمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسیده است.
رئیس فراكسیون زنان مجلس اظهار كرد: بر اساس این لایحه امنیت شغلی زنان در طول مدتی كه در مرخصی زایمان به سر می‌برند، باید محفوظ بماند و پس از مرخصی كارفرما موظف است كه زنان شاغل را در شغل قبلی خود نگه دارد.

 

 

مركز شبانه‌روزی مشاوره بانوان و جوانان راه اندازی می‌شود

برای اولین بار در كشور دفتر امور بانوان استانداری تهران با مشاركت انجمن حمایت از نهاد خانواده اقدام به راه‌اندازی مركز شبانه روزی خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی ویژه بانوان و جوانان می‌كند.                                   

به گزارش روابط عمومی استانداری تهران، فرحناز قند‌فروش كاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و افزایش سازگاری و تعامل در خانواده‌ها را از اهداف این مركز مشاوره خواند و گفت: این مركز مشاوره روانشناسی در خصوص مشكلات خانوادگی، ازدواج، تربیتی، مسائل جوانان و نوجوانان و هنجارها و ناهنجاری های اجتماعی به صورت تلفنی و حضوری مشاوره می‌دهد.
مشاور امور بانوان استانداری تهران با تأكید بر نقش مشاوره به عنوان یك راهنمایی كننده به جوانان به ویژه بانوان یادآور شد: از بیستم خردادماه این مركز مشاوره به طور رسمی افتتاح شده و جوانان و بانوان می توانند به راحتی از خدمات مشاوره‌ای این مركز بهره‌مند گردند.

 

 

 

 

- ایران- 9/11 بی‌سوادان در خراسان شمالی زنان هستند.

- ایران-  سه پارك مخصوص زنان در تهران دایر می‌شود.

- ایران-  مدیر ‌كل امور زنان  وزارت جهاد كشاورزی اعلام كرد: 11 میلیون زن روستایی و عشایری تحت آموزش‌های  فنی ‌و ‌حرفه‌ای قرار می‌گیرند.

- ایران- 50 درصد زایمان‌ها در ایران به روش سزارین انجام می‌شود.

- ایران- زنان مبتلا به ایدز 3 برابر بیش از مردان اقدام به خودكشی می‌كنند.

-افغانستان- مردان معتاد در استان نور افغانستان، زنان خود را وادار به استعمال مواد مخدر می‌كنند.

- آفریقا- بررسی‌ها نشان می‌دهد زنان آفریقایی كه درپشه‌بند می‌خوابند، سقط جنین كمتری دارند.

- ایران- در كار گروه اشتغال بانوان استان چهارمحال ‌و بختیاری اعلام شد. سهم زنان این استان در سند توسعه اشتغال استان 25 درصد است.

- گرجستان- پولدار‌شدن، بزرگ‌ترین آرزوی زنان گرجستانی است.

-ایران- یك عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: پیوستن برخی كشورهای اسلامی به كنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان، نتیجه عدم كارشناسی است.

- بوسنی- اهتمام زنان مسلمان بوسنی به اسلام افزایش یافته است.

- آفریقای جنوبی - مدیر و معلم مدرسه‌ای در این كشور به  اتهام برقراری روابط  نامشروع با دانش‌آموزان دختر دستگیر و از كار معلق شد.

- ایتالیا-  تصویر حضرت مریم در یكی از بیمارستانهای ایتالیا جایگزین صلیب می‌شود.

-ایران- نرخ رشد سواد زنان ایرانی درمیان 1970 تا 2005 میلادی از 9/87 به 97 درصد افزایش پیدا كرده است.

- هند- بالاترین آمار بی‌سوادی زنان را،‌ این كشور به خود اختصاص داده است.

- ایران- طرح جامع لباس، ویژه زنان كارمند آماده شد.

- افغانستان- دختران هشت ساله افغانستان به دلیل خشكسالی فروخته می‌شوند.

- كانادا- مسلمانان بیش از دو درصد جمعیت این كشور را تشكیل می‌دهند كه كمتر از نیمی از آنان،‌ زن هستند.

- كانادا- كمتر از نیمی از زنان مسلمان واجد شرایط این كشور جذب بازار كار می‌شوند.

- ایران- مجلس آماده تبادل آرا و تجربیات با نهادهای مرتبط با امور زنان ا فغانستان است.

-ایران – مدیر طرح و برنامه بودجه دانشگاه آزاد اسلامی قم گفت: 91 درصد زنان مطلقه قم،‌ از دریافت مهریه كامل محرومند.

- ایران-  مردان دو برابر زنان به بیماری‌های صوتی مبتلا می‌شوند.

- فرانسه- مركز كمك به زنان قربانی خشونت‌های خانگی در فرانسه تأسیس شد.

- ایران- معاون استاندار قزوین از رشد 5/13 درصدی آمار طلاق در سال 85 در این استان در مقایسه با سال قبل از آن، ابراز نگرانی كرد.

- انگلیس- نتایج یك تحقیق بین‌المللی نشان می‌دهد كه مغز زنان بیشتر از مردان  عمل می‌كند.

- هلند- نمایشگاه لباس‌های اسلامی‌، در بازارچه‌‌ی هندی هلند، به ویژه زنان مسلمان  در این كشور برپا شد.

- ایران- هر شبانه ‌روز 11 طلاق  در مازندران به ثبت می‌رسد.

-ایران-  40 هزار داوطلب برای ورود به حوزه‌های علیه خواهران، در سال جاری به رقابت پرداختند.

- افغانستان- میزان مرگ ‌و میر مادران افغان درصد هزار زایمان 1600 تا 1900 مورد است.

- افغانستان- 30 تا90 درصد از زنان روستایی افغان در دوران بارداری به مراقبت‌های پزشكی دسترسی ندارند.

- افغانستان- از هر چهار زن افغان  یك زن از سوی خویشاوندان یا اعضای خانواده خود مورد ضرب ‌‌‌و شتم  و تعرض قرار می‌گیرد.

- ایران- با توجه به جوان بودن چهره جمعیتی كشور، سرطان سینه در زنان ایرانی اغلب در سنین پایین‌تر و در سنین 30 تا 40 سالگی بروز می‌كند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *

 

سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر تجمیع
طراحی پرتال سازمانی - بهبود پورتال
طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای بهبود