صفحه اصلی

آرشیو مقاله ها

آرشیو اخبار

همکاری با ما

تماس با ما
 
عنوان خبر
 
  
 
سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT
افرنگ نیوز مجله زندگی
ماشین ایرانی
elham_fitnees_cool
فروشگاه رایکا
فروشگاه رایکا
هر روز صبح جدیدترین اخبار در افرنگ نیوز کلیک کنید ...
آشنايي با دستگاه C-Scan (Coating Scan )
تعداد بازدید : 995
 
 

براي انتقال گاز و فرآورده هاي نفتي در مسيرهاي طولاني از لوله هاي فولادي مدفون در خاك  استفاده مي شود . اين خطوط لوله از مناطق مختلفي همچون جنگل ها ، بيابان ها ، مزارع و ..... عبور مي کنند و در شرايط مختلف محيطي قرار ميگيرند . لذا هر گونه تخريب و نقص در اين لوله ها علاوه بر خسارات مادي و هدر رفتن منابع ، موجب خسارات زيست محيطي نيز ميشود. مهمترين عامل طبيعي که موجب تخريب خارجي لوله هاي فولادي ميشود عامل خوردگي است . براي جلوگيري از خوردگي اين گونه لوله ها آنها را به وسيله نوارهاي پليمري پوشش داده و با اعمال جريان مستقيم آنها را تحت حفاظت کاتدي قرار ميدهند. لازم به ذكر است كه محافظت اصلي به بوسيله پوشش پليمري انجام مي شود و حفاظت كاتدي به عنوان  مكمل به كار مي رود. از همين رو هرگونه تخريب در پوشش خطوط لوله به معني باز شدن راه براي حمله خوردگي است . پس بايد صحت و سلامت پوشش به طور دوره اي کنترل شود . از آنجايي که خطوط لوله در اکثر قسمت ها در زير خاک مدفون هستند استفاده از روش هاي متداول کنترل پوشش غير ممکن است .

براي بازرسي و تست پوشش لوله هاي مدفون در خاک از دستگاه  C – Scanاستفاده مي شود . اين دستگاه انحصاراً توسط شرکت Dynalog Electronics توليد مي شود ، که سابقه 20 ساله براي توليد دستگاه هاي مشابه دارد .

از مهمترين ويژگي هاي اين دستگاه مي توان به موارد زير اشاره کرد :

1- با دقت مکان لوله زير خاک را تعيين مي کند و موقعيت و عمق آنرا نشان ميدهد . حتي براي لوله هاي زير جاده ، بتن ، ماسه ، گل ، محصولات کشاورزي و يخ و ........ .

2- شرايط متعارف پوشش لوله را بين دو نقطه نشان ميدهد .

3- هرگونه نقص و عيب لوله را با دقت مشخص مي کند .        

4- تمام اطلاعات را ذخيره و آناليز مي کند . اين دستگاه به GPS مجهز بوده  و گزارشات آن شامل مختصات دقيق لوله است .

5- با استفاده از نرم افزار مخصوص مي توان تمام اطلاعات را به کامپيوتر وارد کرد و آنها را با اطلاعات قبلي مقايسه نمود.

6- دستگاه نيازي به تماس مستقيم با زمين ندارد .

7- نيازي نيست تا مکان خط لوله از بالاي خاک علامت گذاري شود .

8- نيازي نيست تا اپرا تور روي هر متر از لوله حرکت کند .

دستگاه ، قابليت پيدا کردن کوچک ترين نقص ها را بر روي پوشش دارد (کمتر از 1mm² ) .اما در عمل يک يا چند نقص (با توجه به استانداردها ) در چند صد متر لوله قابل چشم پوشي است چون لوله تحت حفاظت کاتدي است .

دستگاه از 2 بخش تشکيل شده است :

1- توليد کننده سيگنال ( شکل 1 )

2- آشکار ساز دستي ( شکل 2 )

شكل1- توليد كننده سيگنال

 

شكل2- آشكار ساز دستي

 

  توليد کننده سيگنال به خط لوله متصل مي شود (در ايستگاه رکتيفاير و يا تست پوينت ها ) اين دستگاه سيگنال هاي جريان AC با فرکانس خاص ( Hz937.5 ) را به درون لوله تا 2 الي 3 کيلومتر مي فرستد (بستگي به کيفيت پوشش دارد ) ( شکل 3). با افزايش فاصله که جريان وارد مي شود به تدريج از مقدار جريان کاسته مي شود چون جريان از لوله خارج  شده  و وارد زمين مي شود. در صورتي که ضخامت پوشش در تمام نقاط يکسان باشد  و در جايي نقص نداشته باشد ( به طور کامل لوله را از خاک جدا کند ) نرخ کاهش جريان لگاريتمي خواهد بود . اين نرخ بستگي به مقاومت الکتريکي پوشش و همچنين مساحتي که پوشش با خاک در تماس است ، دارد. يعني کاهش در سيگنال ها متناسب است با محيط لوله . هر گونه نقص در پوشش باعث ايجاد يک مسير الکتريکي بين لوله و خاک مي شود و در نمودار لگاريتمي تغييرات زيادي خواهيم داشت .

شكل 3- اتصال توليد كننده سيگنال به خط لوله

 

بدليل تغيير مقاومت خاک ، تغييرات کمي در سيگنال ها بوجود مي آيد که قابل چشم پوششي است ولي اگر نقصي وجود داشته باشد تغيير در نمودار کاملاً واضح است . (شکل 4 )

شكل 4 -نمودار بدست آمده از پوشش سالم و پوشش داراي نقص

 

بعد از اتصال توليد کننده سيگنال به خط لوله ، اپرا تور آشکار ساز دستي را در نزديکي محل احتمالي خط لوله روشن مي کند . آشکار ساز ميدان الکترومغناطيسي را که از لوله ساطع مي شود دريافت مي کند و موقعيت و فاصله و عمق تقريبي لوله را مشخص مي کند . در صورتي که آشکار ساز درست بالاي لوله باشد عمق آنرا دقيقا محاسبه مي کند . آشکار ساز توانايي رد يابي لوله هايي را تا عمق 9 متر را دارد .

همچنين ديگر مشخصات خط لوله نيز بر روي صفحه نمايش دستگاه قابل رويت است . (شکل 5 )

شكل 5 - صفحه نمايش دستگاه

 

به طور معمول هر 100 متر روي  خط لوله يک بار دستگاه آشکار ساز روشن مي شود . در صورتي که تغييراتي در سيگنال هاي دريافتي مشاهده شود و منحني بدست آمده متفاوت از منحني ايده آل باشد بيانگر نقص در پوشش در مسير طي شده است . به همين منظور فاصله طي شده نصف مي شود و دوباره دستگاه روشن مي شود . اين کار آنقدر ادامه مي يابد تا محل دقيق عيب مشخص شود .

عيب ايجاد شده ممکن است تحت تاثير يکي از عوامل زير ايجاد شده باشد :

1- اعمال نادرست پوشش .

2- صدمه مکانيکي به پوشش در حين نصب و يا بعد از آن .

3- تجزيه پوشش به علت شرايط خاک .

4- جدا شدن پوشش از لوله توسط نفوذ آب .

5- سوراخ شدن خود لوله .

6- تجزيه پوشش در اثر باکتري ها ، قارچ ها و کپک ها .

براي بررسي دقيقتر بايد اطراف لوله حفاري شود و نوع دقيق عيب و علت آن مشخص شود. سپس بايد براي تعويض پوشش در نقطه مورد نظر اقدام کرد .

توسط اين دستگاه مي توان در روز تا 50 کيلومتر خط لوله را بازرسي کرد . بعد از بازرسي کل خط لوله اطلاعات مربوط به کامپيوتر منتقل مي شود و توسط نرم افزار اختصاصي شرکت ، آناليز مي شود .

داده ها با اطلاعات قبلي مقايسه شده و يک گزارش کامل از پوشش و ضخامت خط لوله ارائه مي شود (شکل6). معمولاً يک يا دو بار در سال پوشش خط لوله توسط اين دستگاه چک مي شود .

شكل 6 - نمونه اي از گزارش تهيه شده توسط نرم افزار دستگاه

 

 
نویسنده: عليرضا م
مترجم :
منبع :
تاریخ :
مطالب مرتبط
 
 پلاستيكها و لاستيكها
 مطالبي درباره فلزات
 A.A.A/ بررسي خواص سايشي و خوردگي پوشش نانو ساختار نيكل - كاربيد سيليسيم
 A.A.A/ بررسي ريز ساختار و خواص مكانيكي قطعات نانو ساختار آلومينيمي توليد شده توسط فرآيند اكستروژن شعاعي - مستقيم به عنوان يك روش تغيير شكل شديد
 A.A.B/ مطالعه تبلور و تاثير آلاينده ها بر ترکيبات ترموالکتريکي نيمرسانا با فرمول Bi0.25Sb0.75)2 Te3)
 
نظرات
 
نام : شهر :
   
 
علي خدا ياري خوزستان
با عرض سلام خدايش دستگاهتون خيلي دقيقه ميشه قيمته اين نو دستگاه براي من بگيد ميخوام يکيشو داشته باشم
 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فرا ارتباط می باشد