مقاله ها
نویسنده : محمدعلی ابراهیم زاده ، محمد آزادبخت
بازدید : 836

متن زیر چكیده می باشد، برای دریافت متن كامل مقاله بر روی فایل مقاله كلیك كنید

   
 سابقه و هدف: پكتین كاربرد فراوانی در پزشكی، صنعت و صنایع غذایی دارد. از آن جا كه تولید مركبات در استان مازندران و در نتیجه امکان دسترسی به پوست این میوه ها زیاد می باشد، در غالب این تحقیق ضمن تعیین میزان پكتین در پوست انواع مركبات، درجه استریفیكاسیون كه عامل اصلی در خواص رئولوژی و فیزیكوشیمیایی پكتین است و مقدار اسید گالاكتورونیك كه از مشخصات خلوص آن می باشد، مورد بررسی قرار می گیرد. با انجام این پروژه انواع مركبات از نظر مقدار پكتین و ویژگی دارویی پكتین حاصل از آن ها اولویت بندی خواهند شد.
مواد و روش ها: نمونه هایی از 13 نوع میوه رسیده شامل انواع پرتقال واشنگتن ناول، ایتالیایی، مورو، بی اسید، شهسواری، والنسیا و خونی سانگینولا، نارنگی معمولی و كلمانتین، لیمو شیرین، نارنج، گریپ فروت و تانجلو از نهالستان تحقیقات بنیاد ساری تهیه شد. پكتین به روش استخراج در محیط اسیدی از لایه سفید داخل پوست هر میوه (آلبیدو) جدا شد. سنجش گروه های متوكسی و اسید گالاكتورونیك با روش استاندارد USP به كمك تیتراسیون صورت پذیرفت.
یافته ها: بالاترین درصد استخراج پكتین در پرتقال های ایتالیایی، شهسواری و سانگین به ترتیب با 27، 25 و20 درصد به دست آمد. از نظر میزان متوكسی لیمو شیرین با 11.5، واشنگتن با 10.9 و نارنج با 9.6 درصد واجد بالاترین میزان بودند. واشنگتن ناول با 89.3، لیمو شیرین با 85.4 و پرتقال ایتالیایی با 77.7 درصد اسید گالاكتورونیك دارای خالص ترین پكتین بودند.
استنتاج: پكتین استخراجی از شش میوه قابلیت استفاده در فراورده های دارویی را از خود نشان داد. این شش میوه عبارتند از: پرتقال ایتالیایی، واشنگتن ناول، بی اسید، شهسواری، لیمو و نارنج. در این میان بر اساس میزان متوكسی و درصد اسید گالاكتورونیك واشنگتن ناول و لیمو شیرین مناسب ترین پكتین را برای مصارف داروسازی تولید نمودند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *