مقاله ها
بازدید : 729
سنگین‎‎‎ ترین تخم‎ مرغ قرقیزستان

سنگین‎‎‎ ترین تخم‎ مرغ قرقیزستـان در روستا ی‎ "دالان‎‎ آتو " در استان استیك‎ كـول‎ این‎‎ كشور به‎ وزن 153 گـرم‎ تـعجـب‎ اهـالـی‎ را برانگیخت‎.
روزنامه‎‎‎ ویچرنی‎ بیشكك‎ درباره ایـن‎ پدیـده نوشت‎: آناژاریكاوا صاحـب‎ مـرغ از این‎ كـه‎ وزن‎ تخم‎‎ مرغش‎ حدود 3 برابر تخـم مرغ هـای‎ معمولی‎ است‎‎ ، خوشحال‎ است.
این‎ روزنامه‎ افزود: صاحب‎ یك‎ مرغ بـلاروسـی‎ نیز دو ماه‎ پیش‎‎ از مرغش دارای‎ تخم‎ مـرغـی‎ با وزن‎ 148 گرم‎ شده‎ بـود اما مرغ قرقیـزی‎ ركورد دار سنـگیـن‎‎ تـریـن تخــم‎ مــرغ در آسیـای‎‎ مركزی و قفقاز است‎.
بزرگترین تخم مرغ
در 1896 در ا‌ستان لنكشایر انگلستان، مرغی از نژاد بلیك كیوموركا تخمی گذاشت كه 5 زرده بود و حدود 350 گرم وزن داشت. محیط اصلی این تخم مرغ بیضی شكل، 31 سانتی متر و محیط محور كوچك آن 22/8 سانتی متر بود.
سنگین ترین تخم مرغ
مرغی از نژاد لگهورن در 25 فوریه 1956 در ایالت نیوجرسی تخم دوزرده و دوپوسته ای به وزن 454 گرم گذاشت كه سنگین ترین تخم مرغی است كه تاكنون گزارش شده ا‌ست.
رکورد حمل تخم مرغ با قاشق
انگلیسی‌ها ادعا می‌کنند که رکورد بیشترین میزان حمل تخم مرغ با قاشق را شکسته‌اند. برای شکستن چنین رکوردی مسابقه‌ای با شرکت 1000 دانش آموز برگزار شد. از این تعداد دانش آموز، 859 نفر موفق شدند تخم‌مرغ‌های خود را به طور سالم به میزان 100 متر حمل کنند.
گفتنی است پیش از این 694 دانش آموز با حمل تخم مرغ‌های خود به وسیله قاشق در مسافت 100 متر، نام خود را در کتاب رکوردها ثبت کرده بودند.
مسئولان ثبت رکوردهای جهانی تصمیم دارند به کلیه این دانش آموزان مدرکی دهند که طی آن معلوم شود این افراد رکورد حمل تخم مرغ با قاشق را شکسته‌اند.
حادثه تخم مرغی
بر اثر تصادف یك دستگاه كامیون حامل تخم مرغ در یكی از بزرگراه های آلمان، این كامیون واژگون شده و ?? تن بار این كامیون، باند اول این بزرگراه را ساعت ها مسدود كرد.به گزارش بخش «حوادث» سرویس بین الملل ایسنا، این كامیون در یكی از بزرگراه های شلوغ آلمان برای جلوگیری از برخورد با یك وسیله نقلیه ی دیگر، به مانعی در كنار اتوبان برخورد كرده و واژگون شد.بر اثر این حادثه تمام بار این كامیون به خیابان ریخت كه باعث لغزنده شدن سطح جاده شد.راننده ?? ساله این كامیون مجروح شده و به بیمارستان انتقال یافت.كارمندان شهرداری به محل حادثه اعزام شدند تا این اتوبان را پاكسازی كنند
نقش تخم مرغ در مفصل ترین خوراك جهان
مفصل ترین خوراك در جهان كباب شتر است كه اعراب بادیه نشین در مراسم عروسی و جشن و سرور با آن از مهمانان پذیرایی می كنند. نحوه تهیه و طبخ این غذای به شرح ذیل است :
ابتدا تخم مرغ های پخته را در داخل شكم ماهی گذاشته ، سپس ماهی را داخل شكم یك مرغ پخته قرار داده ، آنگاه مرغهای طبخ شده را به این صورت تا حد ظرفیت داخل شكم یك بره قرار می دهند و این بره را یكجا در شكم یك شتر می گذارند و سپس شتر را كباب و بریان نموده و میل می كنند.
ركورد رهاكردن تخم مرغ از ارتفاع
ركورد رهاكردن تخم مرغ از ارتفاع به صورتی كه هنگام برخورد با زمین سالم بماند ، متعلق به دیوید داناگهو است كه در تاریخ 2 اكتبر 1979 تخم مرغ تازه ای را از داخل هلیكوپتری كه در ارتفاع 198 متری بر فراز یك میدان بازی گلف در توكیو در حال پرواز بود به طرف زمین رها ساخت .
املت هزار دلاری
هتلی در نیویورك املتی هزار دلاری به مشتریان خود عرضه می كند.
این املت كه در فهرست غذاهای هتل «له پاركر مریدین» در خیابان پنجاه و هفتم غربی منهتن آورده شده تركیبی از 6 تخم مرغ ، یك خرچنگ و 280 گرم خاویار است.
به گزارش نیویورك دیلی نیوز ، این املت بقدری اختصاصی است كه هنوز هیچ نوكیسه ای سفارش خرید و خوردن آن را نداده است.
استیو پایپس مدیر هتل گفت: ما هر 6 ماه فهرست غذاها را عوض می كنیم.
نمونه اقتصادی همین املت با یك اونس (28 گرم) خاویار در حال حاضر در همین هتل 100 دلار فروخته می شود.
ركورد پرخوری تخم مرغ
*خوردن 18 تخم مرغ سفت در 20 ثانیه توسط جان كن موآر در برنامه رادیویی BBC در 7 سپتامبر 1987
* خوردن 38 تخم مرغ نیم بند و عسلی در 75 ثانیه توسط پیتر دادسول در اسكاتلند در 28 می 1984
* خوردن 13 تخم مرغ خام بدون پوست در یك ثانیه توسط پیتر دادسول در اسكاتلند در 16 می 1984
ركورد تخمگذاری مرغ تخم گذار
مرغ شماره 2988 از نژاد لگهورن سفید در دانشكده كشاورزی دانشگاه میسوری در آمریكا با گذاشتن 448 تخم مرغ در 364 روز كه پایان آن در 29 اوت 1979 بود ركورد دار تخم گذاری در جهان است.
پرزرده ترین تخم مرغ
دو مورد از تخم مرغ 9 زرده گزارش شده است كه یك مورد آن در آمریكا – نیویورك ( ژوئیه 1971 ) و مورد دیگر در شوروی سابق ( اوت 1977 ) بوده است.
بزرگترین املت
بزرگترین املت جهان در 25 اكتبر 1986 با استفاده ار 54763 عدد تخم مرغ و 240 كیلو گرم پنیر در تابه ای به قطر 10 متر در شهر لاس وگاس در ایالت نوادا در امریكا تهیه شد.
پوست كندن تخم مرغ
دو كمك آشپز به نام های هارولد ویتكمب و جرالد هاردینگ كه هر دو نابینا هستند موفق شدند در 23 آوریل 1971 در یك نوبت كار 7 ساعت و 15 دقیقه ای در رستوران بویرز در شهر تروبیج در انگلستان 12600 تخم مرغ را پوست بكنند.
ركورد تخم مرغ پرانی
طولانی ترین مسافتی كه توانسته اند تخم مرغ تازه ای را پرتاب كنند بی انكه بشكند یا ترك بردارد 90/96 متر می باشد كه این ركورد در 6 سپتامبر 1982 در فنلاند بدست آمد.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

نام : *

پیغام : *