دانش آی آر
تدابير پايان‌نامه‌اي دانشگاه تربيت مدرس
تعداد بازدید : 26

براساس دستور العمل جدید دانشگاه تربیت مدرس تمامی دانشجویانی که از اول اسفند 98 برای برگزاری جلسه دفاع خود اقدام کرده بودند اما موفق به دفاع نشدند از محرومیت‌های مربوط به بازه زمانی دفاع معاف خواهند شد.

به گزارش ایسنا، دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرد: با توجه به شیوع و همه گیری بیماری کرونا ویروس و همچنین توجه به قوانین و مقررات ابلاغ شده از سوی وزارت علوم در خصوص صدور مجوز دفاع به صورت الکترونیکی و نیمه حضوری این دانشگاه نیز دستور العملی به این منظور تدوین کرده است.

در ادامه این دستور العمل آمده است: با توجه به مکانیزه شدن اکثر فعالیت‌های ادارات پژوهشی دانشگاه‌ها و مدیریت پژوهشی، فعالیت‌های ادارات پژوهشی بدون حضور فیزیکی کارکنان و دانشجویان و همچنین اعضای هیات علمی (به جز در موارد خاص وغیر  قابل پیش بینی) ، با حداقل عارضه انجام می‌شود.

ضمن این که همه کارکنان حوزه پژوهشی از طریق امکانات مختلف ارتباطات سامانه گلستان در ساعات اداری باید در دسترس بوده و پاسخگو هستند.

طبق تصمیم گیری دانشگاه تربیت مدرس تمامی جلسات از جمله جلسه سمینار شش ماه دانشجویان دکتری، تصویب پروپوزال دانشجویان ، پیش دفاع دانشجویان دکتری، دفاع نهایی دانشجویان دکتری و دفاع نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد می‌تواند به صورت الکترونیکی یا در شرایط خاص با رعایت کلیه ملاحظات ابلاغ شده در حوزه شیوع کرونا نیمه حضوری برگزار شود.

همچنین در این دستور العمل تاکید شده است در هر دانشکده فرد یا افرادی از کارکنان یا اعضای هیات علمی مسلط به سامانه‌های  مناسب برگزاری جلسات دفاع به منظور تسهیل و پشتیبانی برگزاری جلسات و اعضای هیات علمی دانشکده معرفی می‌شود ضمن این که مطابق روال گذشته درخواست برگزاری جلسه دفاع از طریق سامانه گلستان ثبت و پس از تایید استاد راهنما و مدیر گروه مقدمات برگزاری جلسه فراهم می‌شود.

همچنین تمامی دانشجویانی که از تاریخ اول اسفند 98 آمادگی برگزاری جلسات خود را داشته‌اند اما به دلیل همه گیری بیماری این جلسات برگزار نشد از تمامی محرومیت‌های فرم مدیریت پژوهشی مربوط به این دوره زمانی معاف و در نزدیکترین زمان براساس مقررات آموزشی و پژوهشی نسبت به برگزاری جلسات اقدام کنند و با توجه به ایجاد محدودیت حضور در آزمایشگاه‌ها در دوره شیوع بیماری این معافیت به کلیه دانشجویان که از پروپزال خود دفاع کرده و در مرحله انجام پژوهش هستند تعلق می‌گیرد.

در این دستور العمل آمده است: ادارات پژوهشی مکلف هستند دعوت نامه جلسات دفاع را به صورت الکترونیکی با هماهنگی مدیر گروه برای تیم هدایت کننده داوران ارسال کنند و دانشجویان نیز مکلف هستند فایل نهایی را سه روز قبل از برگزاری جلسه دفاع از طریق مدیر گروه برای تمامی هیات داروان ارسال کنند.

انتهای پیام

تاریخ درج : 1399/01/19
منبع خبر : www.isna.ir
نام : شهر :