دانش آی آر
لايکان هايپراسپرت به ناوگان پليس دوبي اضافه شد
تعداد بازدید : 14

خودروهای پلیس، در مجموع، خودروهای کسل‌کننده‌ای هستند؛ اما دراین‌میان استثنائاتی هم وجود دارد. به‌طور مثال ناوگان پلیس استرالیا از هوندا سیویک تایپ r، ژاپن از نیسان gt-r و ایتالیا از فراری 458 اسپایدر بهره می‌برد. در کشور امارات، داستان کاملا متفاوت است و پلیس این کشور مختار است از هر سوپراسپرتی که تمایل داشته باشد، بهره ببرد.

لایکان هایپراسپرت

در همین راستا، ناوگان پلیس شهر دوبی به سراغ یک نمونه لایکان هایپراسپرت رفته است که تنها یکی از 7 نمونه ساخته‌شده به شمار می‌رود. شرکت w motors به‌تازگی ویدئو جدیدی را از اولین خودرو خود منتشر کرده است. شاید شما هم برای اولین‌بار نمونه‌ای از لایکان هایپراسپرت را در فیلم سریع‌و‌خشمگین 7 در هنگام پریدن از یک آسمان‌خراش مشاهده کردید.

لایکان هایپراسپرت

اگر برایتان سؤال پیش آمده که نام لایکان (lykan) از کجا آمده، در پاسخ باید بگوییم که نام این شرکت براساس یکی از شخصیت‌های اساطیری منطقه ترنسیلوانیا (در قسمت غربی رومانی) انتخاب شده است. جدای از نام جالب و طراحی جذاب لایکان هایپراسپرت، این ابرخودرو مشخصات فنی خارق‌العاده‌ای دارد. بدون شک جذاب‌ترین قسمت این خودرو، پیشرانه 3.7 لیتری تخت 6 سیلندر آن است که بر پایه موتور ruf ساخته شده است. این پیشرانه تویین توربو قادر به تولید 740 اسب‌بخار قدرت و 960 نیوتن‌متر گشتاور است. وزن سوپراسپرت جدید تنها 1400 کیلوگرم است و از جعبه‌دنده 7 سرعته دوکلاچه بهره می‌برد.

لایکان هایپراسپرت

با بهره‌مندی از سرعت‌گیری صفر تا 100 در 2.8 ثانیه و 0 تا 200 در 9.4 ثانیه، لایکان هایپراسپرت یکی از سریع‌ترین خودروهای پلیس تاریخ محسوب می‌شود. سقف سرعت هایپراسپرت هم به رقم خارق‌العاده 395 کیلومتربرساعت می‌رسد. تمامی این مشخصات با درنظرگرفتن کلید جواهرنشان و الماس‌های به‌کاررفته در چراغ‌های جلو، 3.4 میلیون دلار قیمت می‌خورد. شرکت w motors قصد دارد نمونه‌ جدیدی با نام فنیر سوپراسپرت (fenyr supersport) درکنار لایکان هایپراسپرت تولید کند. این خودرو قدرت و سرعت بیشتری نبست به هایپراسپرت خواهد داشت و در تیراژ 100 نمونه تولید خواهد شد.

تاریخ درج : 1398/02/15
منبع خبر : www.zoomit.ir
نام : شهر :