comicsgenerator.com
ماینینگ باکس
ای پزشک
کاشی سنتی
سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT
وانیل کوکی
خاتون رنگی
ربات فنآوری اطلاعات افرنگ
تمام اخبار خبرگزاریهای معتبر کشور در یک سایت مشترک شوید.سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، ورزشی و سلامت ( افرنگ نیوز )
فروشگاه Monifano بهترين آثار هنري ، معماري ، سنگ و چوب و زيورآلات زنانه
عنوان خبر
 

  
 
آنچه از چارلز ديکنز نميدانستيد!!
تعداد بازدید : 478
 
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

چارلز ديکنز، نويسند? بريتانيايي، در 7 فوري? 1812 متولد شد و در 9 ژوئن 1870 از دنيا رفت. از مهمترين آثار وي مي‌توان به "اليور تويست"، "داستان دو شهر"، و "آرزوهاي بزرگ" اشاره کرد.

ديکنز قبل از اينکه به يک رمان نويس مشهور تبديل شود، يک خبرنگار سياسي بود که براي روزنام? مرنينگ کرونيکل قلم مي‌زد.

ديکنز عاشق کلاغي بود که به عنوان حيوان خانگي از آن نگهداري مي‌کرد و نامش را "گريپ" گذاشته بود. وقتي که اين پرنده مرد، ديکنز آن تاکسيدرمي کرد و در اتاق مطالعه‌اش گذاشت.

ديکنز وسواسي بود و وقتهايي که در هتل اقامت مي‌کرد، تمام اثاثيه را از نو دوباره مي‌چيد. او همچنين اصرار مي‌کرد که بچه‌هايش اتاقهايشان را مرتب نگه دارند و اگر از توصيه‌اش تخطي مي‌کردند به آنها يادداشتهاي سرزنش‌آميز مي‌نوشت. او در روز صد بار موهاي خود را شانه مي‌کرد.

او با همسرش، کاترين هوگارث، صاحب ده بچه شدند. از اين ميان تعداد بسيار کمي در زندگي خود به موفقيت رسيد.

او زندگي عشقي آتشيني داشت و عشق بزرگش خواهر زنش، مري هوگارث بود. وقتي که ماري در 17 سالگي درگذشت، ديکنز 25 سال داشت و تازه طعم موفقيت را با رمان "کاغذهاي پيک‌ويک" مي‌چشيد. ديکنز از مري انگشتري به يادگار داشت که آن را تا پايان عمر به دست مي‌کرد.

ديکنزي انرژي وحشتناکي داشت. او که اغلب نمي‌توانست بخوابد، پياده‌روي‌هاي شبان? طولاني‌اي در خيابان‌هاي لندن انجام مي‌داد. همراه او در بيشتر اين پياده‌روي‌ها، ويلکي کالينز، نويسند? "سنگ ماه" بود.

ديکنز از اولين کساني بود که انتشار بدون اجاز? آثارش را محکوم کرد. او در سفرش به آمريکا در سال 1842، تلاش کرد تا کپي رايت بين‌المللي را به نتيجه برساند، ولي تلاشش بي‌ثمر بود و ناشران آمريکايي بدون اينکه قراني به او بدهند، آثار پرفروشش را منتشر مي‌کردند. اين نوع برخورد مسبب بخش بزرگي از نگاه منفي‌اي بود که ديکنز در آثاري چون "مارتين چازلويت" و "يادداشت‌هاي آمريکايي" نسبت به اين کشور نشان مي‌دهد.

او در خان? ييلاقيش، کتابخانه‌اي قلابي داشت که يک در سري را پنهان مي‌کرد. در اين کتابخانه عنوان کتابها فکاهي بود، مثلاً "آيا مادر شکسپير چاق بوده است؟"

در سال 1865، براي قطاري که ديکنز و معشوقه‌اش، الن ترنان (که بازيگر بود) سوارش بود رخ داد، و واگن درج? يکي که آن دو سوارش بودند، از بين 8 واگن قطار، تنها واگني بود که به رودخانه سقوط نکرد. ديکنز به مسافران کمک کرد به محل امني بروند و سپس به قطار بازگشت تا چرکنويس "دوست مشترک ما" را نجات دهد.

 

 
تاریخ درج : 1394/06/04
منبع خبر : http://seemorgh.com/
مطالب مرتبط
 
 سلاح هاي مخفيانه ساخته شده به دستور هيتلر(1394/06/19)
 سيستم نوري فرانسوي و صندلي‎هاي تلسکوپي استراليايي در تئاتر شهر!(1394/06/02)
 عکس پل خواجو و سي و سه پل در سه قرن پيش!(1394/06/02)
 اولين ماشين لباسشويي جهان(1394/04/28)
  تصاوير ترور "آبراهام لينکلن" رييس جمهور اسبق آمريکا(1394/04/09)
 
نظرات
 
نام : شهر :
   
 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فرا ارتباط می باشد