دانش آی آر

ماینینگ باکس کاشی سنتی

وانیل کوکی ربات فنآوری اطلاعات افرنگ

مجتمع آموزشی شایگان

11 روز ديگر اپل چه محصولاتي را رونمايي مي‌کند؟

عرضه گوشي تاشوي هوآوي مجهز به 5 جي

آيفون 10 آر نيامده ناياب شد/ شکايت از باتري 10 اس مکس

چرا حساسيت برخي افراد به عوارض جانبي داروها بيشتر است؟

بسته هاي ترکيبي و ديتاي رومينگ همراه اول به مناسب اربعين

چرا جف بزوس در مورد جمال خاشقجي اظهارنظر نمي‌کند

سرمايه‌گذاري بيل گيتس براي مبارزه با تغييرات آب و هوا

فقدان فناوري خودران در خودروهاي امروزي به گزارش ncap

تيم کوک خواستار حذف گزارش بلومبرگ در رابطه با جاسوسي چيني‌ها از اپل شد

نرخ تعرفه ايرانسل در اربعين 97 اعلام شد

مدل مفهومي لينک اند کو 03 ساين ريسينگ، رونمايي شد

سدان‌هاي پلاگين هيبريد مرسدس بنز براي سال 2019 معرفي شدند

دوج چلنجر ديمون، با تيونينگ اسپيدکر و قدرت 1400 اسب بخار معرفي شد

رفتار شرکت‌ها با کارمندان، روي مشتريان نيز تاثير مي‌گذارد

ساعت هوشمند آنر واچ، 9 آبان در کنار آنر مجيک 2 معرفي خواهد شد

آئودي rs3 شفلر؛ رکورددار دنده عقب با سرعت 210 کيلومتر بر ساعت

زوم اپ: wallpaper maker؛ اپليکيشن ايجاد تصوير پس‌زمينه آيپد و آيفون

نقد فيلم apostle - فرستاده

هزينه‌ي صدور مجوز اپليکيشن‌هاي گوگل در اروپا، 40 دلار به ازاي هر دستگاه خواهد بود

تعيين خط فرمول يک آمريکا؛ پول پوزيشن هميلتون در تگزاس
آيا سيارات اطراف کوتوله هاي سرخ به اندازه کافي براي تشکيل حيات مرطوب هستند؟
تعداد بازدید : 876
این تصویر هنرمندانه چرخش در اطراف یک ستاره جوان را نشان می دهد که می تواند متدی برای سیاراتی باشد که باید ناسازگاری گرانشی در اطراف خود ایجاد کنند.

اگر آب منبع حیات باشد یافتند منابع آب مطمئنا یک تلاش ارزشمند برای اختر زیست شناسان است.دانشمندان یک حالت فیزیکی را فرموله کردند که چگونه سیاره ما هنوز مرطوب مانده اند سیارات دیگر خشک هستند.
وجود آب در اطراف تاره های کم جرم تبدیل به یک مشکل شده ستاره های کم جرم از نظر اختر زیست شناسای جذاب هستند زیرا تعداده شان بسیار زیاد است.
کوتوله های نوع m جرمی بین ده تا پنجاه درصد خورشید ما را دارند و شایع ترین ستاره ها در کهکشان ما هستند و تجزیه و تحلیل های پلر نشان می دهد شش درصد از کوتوله های قرمز قابل سکونت هستند/سکونت در این موارد به درجه حرارت سطحی که منجر به وجود آب مایع می شود تعریف می شود.اما اگر آبی از اول وجود نداشته باشد چه می شود؟
در واقع تحقیقات قبلی نشان داده است که سیارات نزدیک کوتوله های نوع m عاری از وجود آب هستند.این مطالعات قبلی بروی تفکر ما در ال حاضر تاثیر گذاشته بود.
اما سیلسا معتقد است این مشکل باید یک بار دیگر از اول برسی شود.دانسته های اخیر ما در مورد تشکیل منظومه شمسی احتمال می دهد که منابعی از آب سیاره ای با محیط اطرافی که ستاره مرکزی متولد می شود در یک ساز و کار پیچیده قرار می گیرد و این ممکن است پیش بینی های قبلی برای عدم وجود آب در اطراف کوتوله های m را تغیر دهد.
سیلسا بودجه ای از ناسا برای برنامه های زیست شناسی و تکاملی برای کاوش پتانسیل سیارات ستاره های کوچک دریافت کرده است.
هیچ جا مثل خانه آدم نیست.گمان بر این است که آبی که در کره زمین وجود دارد سوار برسنگ ها و دانه های فضایی به این سیاره آورده اشده است.
در تاریخ منظومه شمسی خودمان این سنگ ها بر خلاف جهت چرخش خورشید منتشر می شدند موادی که در داحل قسمت هایی از حلقه اصلی هستند خیلی برای نگه داشتن آب بصورت سرد گرم هستند اما سنگ ها و دانه ها که از حدود 2.5 برابر فاصله زمین و خورشید معادل 150 میلیون کیلومتر بودند برای حمل کریستال های یخ مناسب بودند.
زمین و سیارات دیگر احتمالا در داخل خط یخ زدگی شکل رفته اند بنابراین آنها از لحاظ تکنوئیکی باید خشک باشند.و فعل و انفعالات گرانشی در قسمت بیرونی دیسک باعث شده تا مواد تشکیل دهنده سیاره یخ را به داخل منظومه شمسی حمل کنند که منجر به تشکیل اقیانوس های زمین شده است.
پس این فرآیند مشابه می تواند در اطراف ستاره های دیگر کم جرم نیز اتفاق افتاده باشد در سال 2008 دو گروه جداگانه از محققین به این سوال پرداختند ولی با برسی به نتایج نامید کننده ای مبنی بر خشک بودند مناطق قابل سکونت در اطراف ستاره های کوتوله m با توجه به این مدل دست یافتند
شمال شرقی سیارات کوچک کوتوله m با دیسک های سیاره ای کوچ بخاطر فعل و انفعالات گرانشی کمتر دلیل این مشکل است زیرا باعث می شود که حمل مواد یخی به این سیارات ناکارمد تر باشد.
یک نظریه دیگر بر علیه این نظریه می گوید که زمانی که این ستاره ها جوان هستند نور بسیار بیشتری ساطع می کنند و در برابر منطقه قابل سکونت احتمالی مقاومت می کنند.و باعث مقاومت در برابر سرما می شوند و آب نمی تواند در این شرایط مقاومت کنند.
به گفته سیلسا هرچند حمل آب با مواد معدنی به این سیاره ها سخت است ولی همی این استدلال ها بر اساس مقیاس قسمتی از منظومه شمسی ماست اما او گفت یک چیز شگفت انگیز در منظومه شمسی ما وجود یک کوتوله سرخ از جنس آلومنیوم است.آلومنیوم به ویژه ایزوتوپ 26 آن نقش مهمی را در آوردن آل به زمین کرده این ایزوتوب آلومنیوم دارای نیمه عمر 700000 سال است و مدارک غیرقابل انکاری از وجود آنها در شهابستگهایی که از فضا به زمین آمده اند وجود دارد.
فروپاشی آلومنیوم 26 احتمالا تاثیراد شدیدی بر سخره های بزرگ سنگی که به اجرام آسمانی معروف بوده اند داشته این اجراب کوچک به اندازه کوه با گرمای واپاشی آلومنیوم 26 به دام افتاده و مقداری از آب خود را در فضا از دست داده اند.
اگر این داستان درست باشد باید آلومنیوم پخته زمین نیز توسط زمین و دیگر سیارات به سرقت رفته باشد که این بر اساس قاعده کلی شکل گیری سیارات نیست.
وی افزود هر سیستم سیاره ای نمی تواند آلومنیوم 26 را داشته باشد آلومنیوم 26 در ستاره های عظیم ساخته می شود.و واضح نیست که منظومه شمسی به مقدار کافی از آن را داشته باشد اما ما احتمال می دهیم آن با یک انفجار ابر نواختری و بادهای آن آمده باشد.
یکی دیگر از سیستم های سیاره ای ممکن است هیچ منبعی از آلومنیوم 26 را نداشته باشد پس بنا بر این آب بیشری را در فرآیند شکل گیری حفظ کرده است.
با استفاده از شبیه سازی های کامپیوتر اکنون سلسا در حال آزمایش بر این است که ممکن است آب اضافی متفاوتی در اطراف ستاره های کم جرم وجود داشته باد که باعث می شود این تاثیرات لغو و رطوبت وجود داشته باشد او افزود این می تواند تحقیقات را به دو گام جلوتر ببرد 
نتیجه گیری های مشابه
شان ریموند که مشغول مطالعه بروی یک کوتوله m دیگر در بیرون از منظومه شمسی بود. به نتیجه ای دست یافت که ممکن است نتیجه گیری های قبلی را از رده خارج کند.
در مناطق بیرنی منظومه شمسی که فراتر از قابل مشاهده هستند خطی بنام خط مقوامت سرما وجود دارد که به اندازه کافی سرد برای جلوگیری از فرار آب و آمونیاک است و باعث منقبض شدن آنها بروی سیارات نوپای فولپیکر می شود بنابراین سیارات بیرونی به تنهایی از سنگ و ماده ساخته نشده اند و مواد را برای تبدیل شدن به غول های گازی جمع می کنند.در منطقه درونی گرم سیارات کوچک مانند عطارت و زهره و زمین و مریخ سیارات از سنگ تشکیل شده اند.
دیگر محققان نیز که تاثرات آلومنیوم 25 را برسی کرده اند فکر می کنند که سلنسا ممکن است اولین محاسبه را برا اساس افزایش حجم مقدار زیاد آب سیارک ها و چگونگی فعل و انفعالات گرانشی انجام داده باشد.
ریموند گفت من قطعا فکر می کنم که سیارک های اطراف ستاره های با جرم کرم برای تشکیل حیات به اندازه کافی مرطوب باشند
در هر حال او و دیگران مدل جدیدی از منظومه شوسی ما را توسعه دادند.بدون نقش آلومنیوم این مدل سیاره ای بسیار خشک مرطوب می شود که در اوایل به مشتری رخنه کرد و با مهاجرت غول های گازی به طرف خورشید زمین و دیگر سیرات را تشکیل داد.
ریموند گفت اگر شکلگیری سیارات در اطراف ستاره های سبک شامل مهاجرت آب باشد بنا بریا نبطور طبیعی سیارات مشابه زمین شکل می گیرند و این این مشکل نبود آب را در که اغراق آمیز شده است حل می کند.
در واقع ممکن است در این سیارات آب بسیاری وجود داشته باشد و اثرات آلومنیوم 26 بسیار مناسب باشد.
ماموریت بعدی تلسکوپ جیمز ناسا یافتن آب در اتمسفر برخی از این سیارات درو است که درک واضحی از منابع آب این سیارات به ما می دهد.
تاریخ درج : 1392/06/11
منبع خبر : http://science-weblog.blogspot.co.uk
نام : شهر :