comicsgenerator.com
فروشگاه گیلاس
ای پزشک
کاشی سنتی
سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT
وانیل کوکی
ربات فنآوری اطلاعات افرنگ
عنوان خبر
 
  
 
پيش‌بيني فروش نکسوس 7 تا آخر سال 2012: 6 تا 8 ميليون دستگاه
تعداد بازدید : 443
 
 
nexus 7

جالب است که چطور تبلت‌هاي اندرويدي دارند عرصه رقابت را بر آيپد تنگ مي‌کنند، آن هم درست در زماني که تقريباً همه نااميد شده بودند. بعد از فروش خيره‌کننده کيندل فاير که هنوز هم ادامه دارد (5.7 ميليون فاير در 6 ماه آغازين سال 2012 فروخته شده)، حالا با ورود نکسوس 7 به نظر مي‌رسد ديگر کسي نتواند خيزش اندرويد را انکار کند. شايد هنوز اپل پادشاه دنياي تبلت‌هاي مدرن باشد ولي اين دو تبلت ارکان تخت شاهي‌اش را تکان داده‌اند و طرفداران اندرويد بسيار خوشحال هستند.


اما از طرفداران اندرويد که بگذريم، اپل تاکنون با خالي گذاشتن بازار 7 اينچي‌ها يک اشتباه استراتژيک را در مورد مشتريان بالقوه‌اي که طرفدار برَند خاصي نيستند مرتکب شده. اشتباهي که آمازون، سامسونگ، و به خصوص گوگل و ايسوس از آن به خوبي استفاده کرده‌اند.


nexus-7-vs-kindle-fire.jpg

کساني که نمي‌خواهند پول زيادي بابت يک تبلت بپردازند، خواه ناخواه به سمت تبلت‌هاي 7 اينچي که قيمت‌هاي مناسب‌تري دارند سوق پيدا مي‌کنند. انتخاب‌هايي مثل کيندل فاير، نکسوس 7 و البته galaxy tab 7 ؛ اين يعني آشنايي اوليه آنها با سيستم‌عامل‌هاي لمسي، از طريق اکوسيستم نرم‌افزاري اندرويد شکل خواهد گرفت. در نتيجه خيلي طبيعي است که به آن خو بگيرند و در سال‌هاي بعدي نيز به اکوسيستم اپليکيشن‌هاي اندرويد وفادار بمانند و طرف ios نروند. و طرفداران اندرويد مي‌توانند از اين بابت خوشحال‌تر هم باشند چون با پيوستن هر چه بيشتر کاربران جديد، سازندگان اپليکيشن‌ها هم توجه بيشتري به تبلت‌هاي اندرويدي نشان خواهند داد.


اما بپردازيم به گل سر سبد تبلت‌هاي اندرويدي، يعني نکسوس 7 که با تکيه بر پشتيباني نرم‌افزاري گوگل و تجارب ممتاز ايسوس، جايگاه محکمي براي خود ايجاد کرده و خيلي زود داراي هواداران دو آتشه شده. اما با اين وجود تاکنون رقم دقيقي از فروش فعلي و پيش‌بيني فروش آن تا آخر سال 2012 اعلام نشده بود.


اينک به گزارش digitimes در سه ماهه سوم 2012، تعداد 4 ميليون پنل لمسي براي نکسوس 7 به دو کمپاني tpk و wintek سفارش داده شده که هر کدام 500 هزار پنل در ژوئن و 700 هزار پنل در جولاي (مجموعاً 2.4 ميليون) به ايسوس تحويل داده‌اند.


از سوي ديگر گمانه‌زني‌ها حاکي از فروش 600 هزار نکسوس 7 در جولاي است و پيش‌بيني مي‌شود در آگوست و سپتامبر به ارقام 1.1 و 1.2 ميليون عدد برسيم. اين يعني پيش‌بيني فروشي نزديک به 3 ميليون دستگاه تا آخر پاييز.


ميزان فروش محصولات ديجيتال معمولاً در ماه‌هاي اکتبر و دسامبر به اوج خود مي‌رسد. پس پيش‌بيني فروش 3 تا 5 ميليوني نکسوس 7 در زمستان چندان دور از ذهن نيست. البته از ياد نبريد که آمازون و اپل نيز به احتمال زياد ميدان رقابت را داغ‌تر خواهند کرد و اين مي‌تواند بر روي فروش نکسوس 7 تأثير منفي بگذارد.


ipad-nexus-7-kindle-fire.jpg

اما با وجود شدت گرفتن رقابت، بايد در نظر داشت که تقاضاي جهاني براي خانواده تبلت‌ها، يعني به زبان ساده «اندازه بازار تبلت» به طور پيوسته در حال بزرگ شدن است. بنابراين ممکن است اثر رقابتي، متفاوت از آن چيزي باشد که پيش‌بيني مي‌شد زيرا نکسوس 7 خريداراني را از خانه بيرون کشيده، که پيش‌تر تمايلي به خريد آيپد يا ساير تبلت‌ها نداشته‌اند.


نظر شما چيست؟ آيا فکر مي‌کنيد اندرويد خواهد توانست بازار تبلت‌ها را هم مثل تلفن‌هاي هوشمند از چنگ ios در آوَرَد؟ آيا نکسوس 7 با قيمت فعلي‌اش در بازار ايران، شما را به خريد يک تبلت ترغيب کرده؟

 
تاریخ درج : 1391/05/25
منبع خبر : http://narenji.ir/
مطالب مرتبط
 
 صفحه نمايشگر تلفن همراهي که خود را ترميم مي کند(1396/01/17)
 تلفن هوشمند با 4 دوربين وارد بازار مي شود(1396/01/17)
 عکس نسخه طلايي موتو ايکس 2017 فاش شد(1396/01/14)
 نوبيا زد 11 ميني در دستان کريستيانو رونالدو(1396/01/14)
 قابليت‌هايي که ال‌جي g6 را خاص کرده است(1396/01/11)
 
نظرات
 
نام : شهر :
   
 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فرا ارتباط می باشد