دانش آی آر
راهنماي خريد کرم پودر براي انواع پوست ها
تعداد بازدید : 7179
اگر پوست‌تان چرب است...

پوست چرب يکي از پردردسرترين انواع پوست است. اگر پوست چربي داريد بايد در انتخاب کرم پودر بيشتر دقت کنيد:

کرم‌پودرهاي بدون چربي (oil-free) و مات انتخاب کنيد تا درخشش بيش‌از حد پوست‌تان کم و ماندگاري آن روي پوستتان بيشتر شود. شما مي‌توانيد از پودرهاي فشرده هم استفاده کنيد.

قبل از استفاده از کرم‌پودر از مواد پاک‌کننده چربي پوست استفاده کنيد.

از ضدآفتاب‌ها و مرطوب‌کننده و ساير محصولات مراقبت پوستي که مواد رنگي دارند استفاده نکنيد زيرا حالت ناخوشايندي به پوستتان خواهند داد.

اگر پوست‌تان خشک است

نگهداري از پوست خشک به طور کلي آسانتر است ولي اگر پوست‌تان خيلي خشک است هنگام خريد کرم پودر اين نکات را در نظر بگيريد:

دنبال کرم‌پودرهايي باشيد که علاوه بر رنگ مناسب کمي پوست را براق هم مي‌کنند. سراغ کرم‌پودرهاي مايع با پايه روغني (oil-based) برويد.

از تهيه و مصرف پودرهاي فشرده بدون چربي و ترکيب پودر و آب اجتناب کنيد.

اگر پوست‌تان طبيعي است...

براي شما انتخاب کرم‌پودر آسان‌تر است. دنبال محصولي باشيد که بتواند به بهترين نحو پوستتان را پوشش دهد.

اگر پوستتان مشکل خاصي دارد محصولي را انتخاب کنيد که آن مشکل را بپوشاند.

اگر نوجوان هستيد...

بهتر است نوجوانان تا حد امکان از مصرف مواد آرايشي سنگين مثل کرم‌پودر اجتناب کنند تا هم طراوت پوستشان حفظ شود هم ظاهري مناسب سنشان داشته باشند. مصرف کرم‌پودر از سنين کم باعث ايجاد مشکلاتي در پوست مي‌شود. هرچه کمتر کرم‌پودر بزنيد بيشتر از شر جوش‌هاي زشت در امان مي‌مانيد. اگر از کرم‌پودر براي پوشاندن مشکلات پوستي استفاده مي‌کنيد به متخصص پوست مراجعه کنيد تا کرم‌پودر مناسب برايتان تجويز کند.

اگر پا به سن گذاشته‌ايد...

شايد در افراد مسن تمايل به استفاده از کرم پودر بيشتر از جوان‌ترها باشد ولي بهتر است اين نکات در نظر گرفته شود:

کرم‌پودر مي‌تواند چروک‌هاي پوست را بپوشاند به شرطي که درست از آن استفاده کنيد و نوع مناسبي را تهيه کرده باشيد.

استفاده بيش از اندازه از کرم‌پودر در هر نوبت ظاهر پوست را پير نشان مي‌دهد.

اگر براي پوشاندن چين و چروک‌ها مقدار زيادي کرم‌پودر روي پوستتان بزنيد کرم لابه‌لاي چروک‌ها مي‌ماند و پوستتان شبيه زميني پر از جوي‌هاي مملو از کرم‌پودر مي‌شود.

براي پوشاندن چروک‌ها دنبال کرم‌پودرهاي با پايه روغني باشيد.

رنگ پوست از سفيد تا سياه

براي تقسيم بندي پوست معيارهاي متعددي وجود دارد که يکي از آنها رنگ پوست است. به طور کلي در دنيا شش نوع پوست (از نظر رنگ) وجود دارد؛ نوع يک که پوست هاي خيلي روشن و سفيد مثل پوست اروپايي هاست تا نوع شش که پوست هاي خيلي تيره مثل نژاد آفريقايي هاست. هر کدام از اين انواع خصوصيات و مشخصه هاي خاص خود را دارند. مثلاً در پوست هاي نوع يک رنگدانه هاي پوست بسيار کم تراکم و نسبت به آفتاب حساس هستند در نتيجه اغلب اين پوست ها داراي کک و مک هستند. هر چه قدر به سمت نوع 6 برويم رنگ دانه ها متراکم تر مي شوند و مقاومت آنها در مقابل آفتاب بالاتر مي رود.

پوست مردم کشور ما به طور متوسط در بين نوع سوم و چهارم است يعني نه خيلي روشن و نه خيلي تيره. اين طيف در مقابل آفتاب از مقاومت بالايي برخوردار نيست و در فصول مختلف سال به ويژه تابستان نياز به مراقبت دارد.

کرم پودر روشن يا تيره

هدف استفاده از کرم پودر يا همان زيرسازي آرايش اين است که پوست حالت يکنواخت و آماده براي آرايش پيدا کند. هدف رنگ بخشيدن به پوست نيست پس نبايد سعي کنيد با کرم پودر پوستتان را روشنتر يا تيره تر جلوه دهيد به همين جهت بهتر است هنگام انتخاب کرم پودر تا آنجا که ممکن است نزديکترين رنگ به رنگ پوستتان را انتخاب کنيد. براي اينکار رنگ کرم پودر را روي استخوان فک خود امتحان کنيد رنگ درست بايد در مقايسه با رنگ گردن طبيعي جلوه کند.

اگر کرم پودر درست انتخاب شود خط آرايش بين گردن و صورت به وجود نمي آيد. براي تست رنگ کرم پودر بهتر است سه رنگ نزديک به رنگ پوست تان را بر روي خط فک پايين خود بماليد بعد در نور طبيعي ببينيد که خط آرايش با کدام رنگ کمتر جلب توجه مي کند. اگر رنگ درست را انتخاب کرده باشيد خطي ديده نمي شود.

اکثر خانم ها چند درجه زردي در پوستشان دارند پس کرم پودرهايي که پس زمينه طلايي دارند از کرم پودرهايي که پس زمينه صورتي دارند پوست آنها را طبيعي تر نشان مي دهند. اگر فکر مي کنيد با استفاده از اين نوع کرم پودر ها رنگ پريده مي شويد و مي خواهيد مقداري سرخي به پوست تان بدهيد به جاي کرم پودر اين کار را با رژ گونه انجام دهيد.

اگر در مورد رنگ پوست تان دو دل بوديد از يک رنگ خنثي استفاده کنيد که نه زياد زرد باشد و نه زياد صورتي. اگر هنگام کشيدن آن بر روي پوست نامرئي شد رنگ درست را انتخاب کرده ايد. اشتباهي که اغلب خانم ها مي کنند اين است که کرم پودر را يا روي گونه و يا روي پشت دستشان تست مي کنند که اغلب پوست آنها تيره تر از صورت است در نهايت اين افراد نمي توانند رنگ مناسب را انتخاب کنند و استفاده از رنگ اشتباه باعث مي شود که آرايش رنگ واقعي خود را نشان نداده و کمي چرک به نظر برسد.

کم بزنيم يا زياد

وقتي نوبت به کرم پودر زدن مي رسد هميشه بايد به خاطر داشت که کم آن هم زيادي است. منظورمان اين است که هر کسي نياز ندارد که از پيشاني تا زير چانه خود را کرم پودر بزند. يکي از ترفندهاي داشتن يک ظاهر طبيعي اين است که فقط جاهايي را آرايش کنيم که پوست تيره يا سرخ دارند مثل روي بيني کناره هاي بيني گونه ها اطراف دهان و گوشه چشم ها. کرم پودر را بايد نقطه به نقطه زده و بعد با نوک انگشت يا اسفنج آرايش را به سمت خارج در جهت خط رويش مو پخش کرد.

انگشتان بهترين برس ها هستند. غالبا استفاده از انگشتان براي پخش کردن کرم پودر از هر وسيله ديگري بهتر است چون حرارت نوک انگشتان باعث آب شدن تدريجي کرم پودر مي شود و به اين ترتيب راحت مي توان آن را روي نقاطي که مورد نظر است پخش کرد. به تدريج بايد با انگشت رنگ را در تمام صورت از جمله پلک ها و زير چانه پخش کرد تا چهره دو رنگ نشود.

قبل از زدن کرم پودر بهتر است پوست صورت را مرطوب کرده واجازه داد تا کرم جذب شود. اين کار باعث مي شود که کرم پودر در سطح پوست بماند. بعد از زدن کرم پودر هم با زدن برس در پنکيک و پخش کردن آن روي پوست به صورت حرکات مدور هماهنگي را در کرم پودر ايجاد کنيد. پس از اتمام کار يک دستمال نمناک روي صورت تان بکشيد تا اضافه پنکيک را از روي آن بردارد و درخشش لازم به چهره تان داده شود. نکته مهم و قابل توجه اين است که آرايش در زير نور مصنوعي و طبيعي متفاوت جلوه مي کند به همين خاطر هميشه زير نوري مشابه به نور جايي که مي خواهيد برويد آرايش کنيد.

اول ضد آفتاب يا اول کرم پودر

اغلب کرم پودرها داراي ترکيبات معدني مانند اکسيد روي و تيتانيوم هستند که منعکس کننده نور خورشيدند. بنابراين به عنوان ضد آفتاب با spf پايين يعني در حد 8 تا 10 عمل مي کنند ولي بهتر است ابتدا يک لايه ضدآفتاب با spf مناسب براي شرايط آب و هوايي ماليده شود و بعد از کرم پودر استفاده شود.

اگر قرار باشد در کنار ضد آفتاب از کرم هاي مرطوب کننده ضد لک و … در طول روز استفاده شود ضد آفتاب بايد خارجي ترين لايه روي پوست باشد. اما در مورد استفاده از مواد آرايشي مثل کرم پودر و … برعکس است يعني ضد آفتاب بايد داخلي ترين لايه روي پوست باشد و ساير مواد روي آن قرار گيرند.

ضمناً از آنجايي که پوست دور پلک ها وچشم ها نازک و حساس تر از بقيه قسمت هاي صورت است سعي کنيد از استفاده ضد آفتاب در اطراف چشم خود داري کنيد چرا که مي تواند چشم ها را تحريک کند و باعث سوزش آنها شود. البته ضد آفتاب هاي مخصوص دور چشم هم داريم.

کرم پودر؛ انواع و اقسام

وقتي به داروخانه يا فروشگاه لوازم آرايشي مي‌رويد براي انتخاب يک کرم پودر گزينه‌هاي متعددي را پيش رو داريد. نکات زير به انتخاب کرم پودر مناسب شما کمک مي‌کنند:

کرم‌پودر پرايمر: اين نوع کرم‌پودر بي‌رنگ است يعني بعد از مصرف آن رنگ پوست عوض نمي‌شود با استفاده از اين محصول بستري مناسب براي پوست فراهم مي‌شود و مي‌توانيد کرم‌پودر اصلي‌تان را به پوست بزنيد يا حتي ديگر از کرم‌پودر استفاده نکنيد.

مرطوب‌کننده رنگي: اين محصول براي مصارف خاص نيست و توليدکنندگان آن را براي عموم مردم ساخته‌اند. اين محصول ضمن نرم کردن پوست رنگ آن را بهبود مي‌بخشد و ممکن است ضدآفتاب هم باشد. اگر پوستتان مستعد جوش‌زدن يا چرب است از اين محصولات استفاده نکنيد.

کرم‌پودر براق‌کننده: اين محصول ظاهر پوستتان را براق مي‌کند و براي استفاده در روز مناسب است. براق‌کننده را بايد روي کرم‌پودر و قسمت‌هاي به‌خصوصي از پوست زد (گونه‌ها خط ابرو و حدقه چشم‌ها) تا پوست حالت درخشاني بگيرد. اگر پوستتان چرب است از مصرف اين محصول خودداري کنيد.

کرم‌پودر خالص (شير sheer): اين محصول همان کرم‌پودر اصلي است و باعث مي‌شود پوست درخشان‌تر به نظر برسد. به علاوه باعث گرفتگي منافذ پوست نمي‌شود. اگر زياد اهل آرايش نيستيد اين محصول براي شما مناسب است.

کرم‌پودر استيک: اين محصول معمولا از ترکيب کانسيلر و کرم‌پودر ساخته مي‌شود و براي پوست واقعا سنگين است اما ظاهر پوست را به نحو قابل‌توجهي بهبود مي‌بخشد.قابل توجه مديران
سيستم جمع آوري خودکار تجيزات it و help desk سازماني مديريت خدمات مديريت آمار و فناوري- it –مديريت فناوري اطلاعات-نرم افزار مديريت آمار و فناوري-نرم افزار جمع آوري مشخصات سيستم-جمع آوري اطلاعات سخت افزاري کلاينت ها-سيستم مديريت اطلاعات سخت افزاري-گزارش گيري از اطلاعات کلاينت ها-نرم افزار help desk-مديريت نرم افزارها-help desk سازماني

تاریخ درج : 1391/04/09
منبع خبر : vivannews.com
نام : شهر :
   
 
نفس ايلام
وقتي ازکرم پودراستفاده مي کنم زودي صورتم جوش ميزنه بعدگذشت يه روزپوست صورتم سياه ميشه