دانش آی آر
روش طب چيني براي جوان سازي پوست
تعداد بازدید : 10671

 

روش طب چيني براي جوان سازي پوست

با ايجاد تغييرات مناسب در روش زندگي خود مي توانيد از پوستتان حفاظت کنيد. از غذاهايي که براي پوست مناسب هستند استفاده کنيد.

روش طب چيني براي جوان سازي پوست

 روش تغذيه و روش زندگي:
اگر برنامه غذايي مناسبي نداشته باشيد و يا از غذاهاي آماده استفاده کنيد و در برنامه خود از ميوه و سبزيجات استفاده نکنيد، پوستي ناسالم و بد خواهيد داشت. افسردگي، اضطراب موجب به وجود آمدن تغييراتي در پوست و بويژه در پوست صورت مي شوند. گاهي اين عوامل، باعث ايجاد لک و چروک بر صورت شما مي شوند .

تابش شديد نور آفتاب، آب و هواي خشک و سرد يا وزش باد، باعث از بين رفتن رطوبت طبيعي و گردش خون طبيعي پوست و در نهايت باعث پيري زودرس پوست مي گردد. مصرف مواد مخدر و سيگار، مصرف الکل و عدم خواب کافي همه بر روي پوست شما اثر مي گذارد.

• در چين باستان ملکه ها، روشهاي خاصي براي زيبايي پوست و محافظت از آن داشتند. بعضي از اين روشها، شامل رژيمهاي غذايي خاصي بودند. غذاهايي مانند: گردو، سويا، عناب، آلبالو، گيلاس و بعضي از ميوه هاي مشابه و مرکبات، به عنوان خوراکي هاي التيام بخش پوست محسوب مي گردند که مقدار زيادي آنتي اکسيدان دارند و بر سلامت پوست تاثير مي گذارند.

اگر پوست شما خشک است مي توانيد از روغن زيتون، روغن کتان، روغن ناخالص نارگيل استفاده کنيد. بهتر است روزانه از آووکادو، آجيل و دانه هاي مختلف بويژه (گردو ،بلوط، تخمه افتابگردان و فندق) استفاده کنيد.

• پوست شما مرتباً تجديد ميشود و سلولهاي قديمي و مرده پوست با سلولهاي جديد جايگزين مي شوند. روش موثر براي کم کردن چروک و خطهاي هاي پوست، تسريع اين فرايند است. مي توانيد از روشهاي لايه برداري با مواد شيميايي و ليزر استفاده کنيد و يا عمل لايه برداري پوست را با مواد طبيعي انجام دهيد. ملکه ها و زنان اشرافي چين از اين مواد طبيعي براي انجام عمل لايه برد اري پوست خود استفاده مي کردند. آنها از موادي مثل پودر برگ درخت خرمالو ، خزه دريايي، کلپ (نوع  مرواريد) و نيشکر استفاده مي کردند.

شما مي توانيد با مخلوط بعضي از اين مواد با هم، يک ماسک طبيعي درست کنيد. به اين مواد مي توان آب و مقداري سفيده ي تخم مرغ  ژل آلوئه ورا، اضافه کرده و در مخلوط کن بريزيد و يک مخلوط خميرمانند بدست آوريد و آنرا بر روي پوست خود بماليد. بعد از ده دقيقه بشوييد و از کرم مرطوب کننده استفاده کنيد. اين ماسک يا هر نوع ديگر آن، نبايد به دور چشم ماليده شود.

• در طب چيني روشهاي مختلفي براي خارج کردن مواد مضر از بدن و خصوصاً از پوست وجود دارد . گاهي مواد مضر در پوست به دام مي افتند و باعث ايجاد جوش در صورت مي شوند . برخي از اين مواد مضر شامل محيط، سموم، آفت کشها و مواد نگهدارنده اي که در غذاهايي مصرف مي کنيم، مي شوند. تمام اين مواد به پوست آسيب مي رسانند. خارج کردن اين مواد مضر از بدن، باعث حفظ تعادل داخلي بدن مي شود و در نهايت شما پوستي زيبا و بدون جوش خواهيد داشت .

کبد و کيسه صفرا دو عضو مهم در بدن هستند که سموم را از بدن خارج مي کنند. گياهاني که به کبد و صفرا براي سم زدايي بدن کمک مي کنند شامل: نعناع ، شيرين بيان ، توت سفيد، گياه قاصدک، گل داوودي مي باشد.

به کمک ماست، پوستي عالي داشته باشيد

ماست با داشتن اسيد لاکتيک و توليد آلفا هيدروکسي اسيد، مي تواند عمل لايه برداري طبيعي را انجام دهد و به آرامي لايه هاي سلولي مرده را از روي پوست بردارد و پوست را شاداب و صاف کند. پوست، به آلفا هيدروکسي اسيد ساخته شده به صورت شيميايي، حساس است ولي مي توان از ماست به عنوان منبع طبيعي آن، استفاده نمود. ماست، بتدريج مي تواند لکه هاي روي پوست صورت شما را روشن تر کند. با استفاده از ماست ، صورت خود را شستشو داده و سپس، ماست را روي آن بماليد و بعد از 15 دقيقه، آنرا بشوييد. اگر پوست صورت شما قرمز شد، مي توانيد از کمپرس آب سرد، استفاده کنيد.
قابل توجه مديران
سيستم جمع آوري خودکار تجيزات it و help desk سازماني مديريت خدمات مديريت آمار و فناوري- it –مديريت فناوري اطلاعات-نرم افزار مديريت آمار و فناوري-نرم افزار جمع آوري مشخصات سيستم-جمع آوري اطلاعات سخت افزاري کلاينت ها-سيستم مديريت اطلاعات سخت افزاري-گزارش گيري از اطلاعات کلاينت ها-نرم افزار help desk-مديريت نرم افزارها-help desk سازماني

تاریخ درج : 1390/07/26
منبع خبر : http://lifestyle.ashena.ir
نام : شهر :