دانش آی آر

ماینینگ باکس کاشی سنتی

وانیل کوکی ربات فنآوری اطلاعات افرنگ

مجتمع آموزشی شایگان

حراج فسيل دايناسور تي رکس در ebay، صداي دانشمندان را درآورد

نسل جديد مرسدس بنز gls معرفي شد

3 موزه مهم ايروان که هر گردشگري در سفر به ارمنستان بايد ببيند

استخراج خون از اسبي 42 هزار ساله با هدف شبيه‌سازي آن

گران‌ترين مدل بي ام و سري 7 جديد، 300 هزار دلار قيمت مي‌خورد

مدل 85 اينچ سرفيس هاب 2s مايکروسافت رونمايي شد

خريد گوشي شيائومي در فروشگاه شيراز مارکت

نگاهي عميق به بي ام و سري 8 کانورتيبل مدل 2019

ساخت کامپيوترهاي دوهسته‌اي درون سلول‌هاي انساني

مهم‌ترين سوغاتي‌هاي باکو کدامند؟

هرآنچه درباره استاندارد pcie 4.0 مي‌دانيم

سوبارو اوتبک مدل 2020 رونمايي شد

سبک زندگي آينده‌ي سياره‌ ما را مشخص مي‌کند

دوربين اصلي آيفون 2019 احتمالا به لنز فوق عريض مجهز مي‌شود

فروش گلکسي اس 10 طي هفته اول عرضه در آمريکا، رکورد گلکسي اس 9 را شکست

افشاي اطلاعات حساس رانندگان يکي از تاکسي‌هاي اينترنتي ايراني

نجات از سياه‌ چاله؛ امکان‌پذير، اما خطرناک

ميزان فروش آيفون در سه‌ماهه‌ي دوم 2019، کمتر از حدانتظار بوده است

تقدير از دستاوردهاي زنان در حوزه علم با عنوان جايزه "مريم ميرزاخاني"

برترين دانشگاه‌هاي آمريکا در رشته "مهندسي پزشکي" کدامند؟
يک اختلاس ميلياردي ديگر؛ اين بار اصفهان
تعداد بازدید : 811

عامل اختلاس مالی 100 میلیاردی در اصفهان دستگیر شده، پرونده دیگری از اختلاس هم در باشگاه ذوب آهن باز شده که ابعاد آن مشخص نیست

به گزارش سه نسل (3nasl.com) به نقل از خبرآنلاین : اختلاس، این کلمه ای است که به جان بانکها و سایر نهادهای وابسته به دولت افتاده، حالا بعد از استان خوزستان و گیلان، خبر اختلاس میلیاردی دیگری از اصفهان به گوش می رسد، باز هم رقمها، نجومی اند، البته به پای فساد مالی 3 هزار میلیاردی نمی رسند، این بار فقط 100 میلیارد تومان اختلاس شده است.

دادستان عمومی و انقلاب این شهر امروز اعلام کرده یک اختلاس 100 میلیاردی در یک بانک اصفهانی کشف شده است. این بار هم رئیس یک شعبه، دستش در کار بوده و اختلاس کرده، حالا هم پشت میله هاست. انگار این بار، پلیس، زودتر از اختلاسگر جنبیده و او را گرفته، چون هفته گذشته، یکی دیگر از دادستانهای کشور اعلام کرده بود یک رئیس بانک، اختلاس یک میلیارد و سیصد میلیونی کرده و به خارج از کشور گریخته است.

دادستان اهواز از فرار کردن مدیر یکی از بانکهای ماهشهر خبر داده بود. همچنین هفته گذشته شهردار خرمشهر و یکی از اعضای شورای شهر آنجا به دلیل مسایل مالی بازداشت شده بود.
دادستان کل کشور هم چند هفته پیش از مدیرعامل بانک ملی خواسته بود از سفر کانادا برگردد و به اتهاماتش پاسخ دهد. مدیر عامل بانک ملی متهم است در اختلاس 3 هزار میلیاردی دست داشته، ولی به کانادا رفته و با هیچ کس حرف نمی زند، می گوید ناراحت شده که به او اتهام بسته اند.

ولی امروز دادستان اصفهان گفته مسئول شعبه ای که اختلاس کرده، دستگیر شده است. شاید به خاطر اینکه مسئول این بانک، ناشی بوده و پولها را مستقیم به حساب خود و خانواده اش می ریخته. انگار متهمان اصفهانی، به اندازه پلیس این شهر، زرنگ نبودند که گیر افتادند. انگار این مسئول شعبه، جرات بیشتری از اختلاسگران 3 هزار میلیاردی داشته اند که در بلبشوی عدم نظارت بر سیستم بانکی، از طریق ال.سی های تقلبی و پولشویی، این پولها را به جیب زده اند.

البته حبیبی، حرف نگران کننده دیگری هم زده، او گفته هنوز نمی دانیم مبلغ واقعی این اختلاس که در یکی از شهرستانهای اصفهان به وجود آمده، چقدر است، چون صورتحسابها در گردشهای مالی زیادی وارد و خارج شده اند. ولی حداقل 100 میلیارد تومان اختلاس در این بانک، ثابت شده است.
اختلاس در فوتبال اصفهان
حالا دیگر پای تیمهای فوتبال هم به ماجرای اختلاس کشیده شده است. انصاری، رئیس کل دادگستری اصفهان از اختلاس و فساد مالی در تیم فوتبال باشگاه ذوب آهن سخن گفته. مدیر عامل سابق و قائم مقام او و حسابدار تیم فوتبال ذوب آهن، پولها را به جیب زده اند، ولی باز هم در دام زرنگی پلیس اصفهان، افتاده اند.

غلامرضا انصاری از بازداشت این سه نفر خبر می دهد. به گفته او، مربی این باشگاه هم بازداشت شده و فعلا با قرار وثیقه 500 میلیونی از زندان آزاد شده، ولی بازداشت او ارتباطی به این پرونده ندارد.

منصور ابراهیم زاده به دلیل پرونده دیگری بازداشت و سپس با وثیقه آزاد شده، ولی معلوم نیست جرم او چه بود و چرا پایش به زندان دستگرد این شهر رسیده.
اینطور که پیداست هنوز دادگستری این استان نمی داند میزان اختلاسی که در تیم فوتبال ذوب آهن شده، چقدر است. مثل اختلاسی که در بانک اصفهانی شده و نمی دانند چقدر از پولهای مردم به حساب این و آن رفته.

چند هفته پیش هم یک کارمند بانک در اصفهان، با سرقت برگه چک و خالی کردن حساب دانشگاه هنر این شهر، 600 میلیون تومان به جیب زده بود که دستگیر شد. حالا مسئولان قضایی اصفهان می گویند تمام مجرمانی که در ارتباط با اختلاس گرفته اند، پرونده مستقلی از اختلاس بزرگ 3 هزار میلیاردی دارند.

تاریخ درج : 1390/07/17
منبع خبر : 3nasl.com
نام : شهر :