دانش آی آر

ماینینگ باکس کاشی سنتی

وانیل کوکی ربات فنآوری اطلاعات افرنگ

شناسايي شکل جديدي از آلودگي پلاستيکي با شباهت به سنگ‌ريزه

اولين تصاوير رسمي از کابين پورشه تايکان منتشر شد

اوپل کورسا e، اولين خودروي الکتريکي رالي

نخستين گوشي هوشمند 5g نوکيا سال 2020 با قيمت اقتصادي معرفي مي‌شود

اروپا مي‌تواند انرژي کل جهان را با باد تامين کند

اولين گام فيس بوک در مقوله‌ي خواندن افکار بشري

دليل جنگ اقتصادي ژاپن و کره جنوبي چيست؟

آيا سرويس هم‌پيمايي اوبر مي‌تواند ناجي اين شرکت باشد؟

ستاره ونک از دنياي فريبنده قاره سبز جهان، اروپا مي‌نويسد

نقاط ضعف و قوت مرسدس بنز g کلاس 2019

اختلال گسترده اينترنت رفع شد [به‌روزرساني: واکنش وزير]

آيا واقعيت مجازي و واقعيت افزوده به فناوري‌هاي مخربي تبديل مي‌شوند؟

پردازنده کرين 990 هواوي 15 شهريور از راه مي‌رسد

بنيانگذار هوآمي خبر از توسعه شيائومي مي بند 5 داد

داروينيسم کوانتومي نخستين آزمايش‌ها را پشت سر گذاشت

منتخب‌ عکس‌هاي علمي هفته از نگاه زوميت

حجم بالاي پيش سفارش گلکسي نوت 10، خرده‌فروشان را با مشکل مواجه کرده است

استارتاپ برتر حوزه معرفي مشاغل روستايي معرفي شد

انجام جراحي قلب با روش نوين در بيمارستان‌هاي آمريکا

اولين پروژه تحقيقاتي مشترک دانشگاه‌هاي "علوم بهزيستي" و "لايپزيک آلمان" کليد خورد
پژوهشگران يک قدم به کشف واکسن بيماري ايدز نزديک تر شده اند
تعداد بازدید : 724

پژوهشگران یک قدم به کشف واکسن بیماری ایدز نزدیک تر شده اند

 

پژوهشگرانی که در مورد  کشف واکسن بیماری ایدز تحقیق می کنند، می گویند به سرنخ های جدیدی دست یافته اند که به تمرکز پژوهش آن ها برای تولید یک واکسن موثر  و  امن برای مقابله با ویروس «اچ آی وی» کمک خواهد کرد.

در شرایطی که کنفرانس واکسن ایدز روز سه شنبه 22 شهریوردر بانکوک تایلند برگزار شده است، دانشمندان اعلام کردند که نوعی واکسن ایدز تجربی  و  آزمایشی  در تایلند تولید شده است که برای درمان این بیماری «به نسبتً موثر» است.

این واکسن به شانزده هزار داوطلب تایلندی که  در این دوره تحقیق سه سال  و  نیمه شرکت کرده بودند، تزریق شد. بنا به گفته پژوهشگران، افرادی که این واکسن به آن ها تزریق شده بود، در مقایسه با افرادی که دارونما دریافت کرده بودند، سی درصد کمتر آثار عفونت نشان می دادند.

یافته های جدید این پژوهش بر چگونگی عملکرد واکسن و نیز چگونگی واکنش سیستم ایمنی بدن افراد نور می تاباند.

دانشمندان همچنین بخشی از ویروس «اچ آی وی» را کشف کردند که احتمال دارد در برابر واکسن آسیب پذیر باشد و این به آن معنا است که هم اکنون به نوعی از چگونگی عملکرد واکسن مطلع شده اند  و می توانند تحقیقات خود را بر یافتن راهکارهای درمانی  و پیشگیرانه جدیدتری متمرکز کنند.

جروم کیم، یکی از پژوهشگران اصلی تحقیق تجربی واکسن  در تایلند گفته است: «احتمال دارد که در آینده بتوان این واکسن را با تعداد افراد کمتر و با سرعت بیشتر انجام داد تا بتوانیم پیشرفت روندی بیماری را با سرعت بیشتری کنترل کنیم.»

استفن کنت، محقق تولید واکسن در دانشگاه ملبورن، آنتی بادی هایی که این ویروس تولید می کند را «دوستان سودمند» می خواند.

آقای کنت می گوید: «این واکسن ها لزوماً از عفونت سلول ها پیشگیری نمی کنند، اما سبب می شوند که سلول های عفونی نابود شوند، بنابراین احتمال دارد که این واکسن در واقعاً به محافظت از سلول های بدن کمک کند.»

یافته های این پژوهش به همراه برنامه ریزی برای انجام یک آزمایش برای کشف واکنش آنتی بادی جدید می توانند به تحقیق در مورد کشف واکسن  و نیز تمرکز بیشتر بر تولید آن سرعت ببخشند.

دانشمندان قصد دارند تا در تلاشی به هدف پیشرفت اثرات واکسن تایلند، یافته های جدید را بار دیگر در آزمایشگاه  و یا  در درمانگاه مورد آزمایش قرار دهند.

نتایج تحقیقات دانشمندان حاکی از آن است که نقش محافظتی این واکسن در برابر ویروس «اچ آی وی» در شش تا دوازده ماه پس از تزریق آن در بالاترین سطوح قرار داشته است  و دانشمندان امیدوارند یا تاثیر آن را تقویت کنند  و یا اثرات آن را ماندگارتر کنند.

با این وجود، پژوهشگران یادآوری کرده اند که این واکسن و واکنش سیستم ایمنی بدن افراد شرکت کننده در این تحقیق، ویژه ویروس «اچ آی وی» است که فقط  در تایلند وجود دارد  و فرمول ساخت این واکسن به طور خاص برای این کشور طراحی شده بود.

محققان بر این ایده توافق دارند که پیش از کشف و تولید واکسن «اچ آی وی» که بتوان برای آن مجوز مصرف صادر کرد، زمان بیشتری لازم است تا  در مورد تاثیر همه جانبه  و بلندمدت آن تحقیق شود. 

این تحقیق با بودجه « مرکز فرماندهی تحقیقات پزشکی  و مواد ارتش ایالات متحده»، «موسسات ملی آلرژی و بیماری های مسری ایالات متحده»، «واحد ایدز»  و «بنیاد بیل و ملیندا گیتز» انجام شده است.

کنفرانس واکسن ایدز در تایلند تا روز پنج شنبه 25شهریورادامه خواهد داشت.

تاریخ درج : 1390/06/25
منبع خبر :
نام : شهر :