comicsgenerator.com
فروشگاه گیلاس
ای پزشک
کاشی سنتی
سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT
وانیل کوکی
ربات فنآوری اطلاعات افرنگ
عنوان خبر
 
  
 
معرفي کتاب: محاکمه کافکا
تعداد بازدید : 1563
 

اگر اهل مطالعه رمان باشيد، قطعا در قفسه کتاب‌فروشي‌ها، مجموعه رمان‌هاي فرانتس کافکا را ديده‌ايد. اين نويسنده محبوب که اصالتي آلماني داشته است، در سال‌هاي دور، کتاب هاي متعددي را نوشت اما بسياري از آنها ناقص ماندند. افراد مختلفي کتاب‌هاي اون را ترجمه کرده‌اند که طبق توضيحات فرانتس کافکا در ويکي‌پديا، بسيار از ترجمه آثار اون راضي نيستند چون بسيار کار مشکلي است و ترجمه روان و کامل تقريبا امري غير ممکن است چون در فضاي رمان اروپاي غرب است و  کافکايي که 105 سال پيش فوت کرده‌ است، قطعا ادبيات خاص خود را داشته است و با توجه به اينکه زبان اصلي کافکا انگليسي نبوده، همين کار را بسيار مشکل مي‌کند. در زير يک نقل‌و‌قول از ويکيپديا درباره آثار کافکا را مي‌بينيد.

بسياري از آثار کافکا در ايران ترجمه شده که از آن جمله‌است ترجمه‌هاي صادق هدايت و حسن قائميان بر مسخ و گروه محکومين و گراکوسي شکارچي و ترجمه? جلال‌الدين اعلم از قصر. همان طور که گفته شد ترجمه? آثار کافکا بسيار مشکل و در بعضي موارد غيرممکن مي‌نمايد و به همين خاطر بسياري از ترجمه‌هاي فارسي آثار کافکا راضي نيستند.

گرچه کافکا وصيت نامه‌اي مبني بر نابودي کتاب‌هاش پس از مرگ داشت اما آثار او به هر طريقي منتشر شد. يکي از کتاب‌هاي محبوب کافکا که در ايران نيز از آن استقبال شده،  ”محاکمه کافکا” است. در اين کتاب که قسمتي از آنها توسط کافکا کامل نشده است و فصل بندي ندارد، مي‌توانيد يک رمان زيبا را بخوانيد که شيوه نگارش آن به گونه‌اي است که اگر چند خط را به صورت تيتروار بخوانيد، قطعا هضم ادامه داستان برايتان مشکل مي‌شود و هر خط را بايد به طور کامل درک کنيد تا با داستان رمان درگير شويد. در نقل و قول زير،  متن مربوط به خلاصه کتاب محاکمه کافکا را خواهيد خواند.

يوزف ک.، کارمند فروتن بانک،‌ يک روز بامداد پي مي‌برد که بدون ارتکاب گناهي مشخص، متهم شده است. به گمانش، اثبات بي گناهيش ساده است، ولي به زودي خود را در دنده‌ها و چرخهاي ماشين تو درتويِ محاکمه‌اي گرفتار مي‌يابد که راه برند‌ه‌اش، عَدالتي رنجناک است و نمايندگاش کارمنداني دونپايه و مستقر در دفترهايي پليدند. يوزف ک. که از اين ديوستان و جهان پوچ مي‌هراسد ولي همچنين به سويش کشيده مي‌شود، ديگر خودش نمي‌داند که آيا بي‌گناه است يا گناهکار. با اين همه دلش مي‌خواد زندگي کند. اما توانِ بايستهء پايداري با دو دژخيمي را ندارد که، به‌سان دو آدمکش، و به نام عدالتي که وجود ندارد،‌به آهنگِ داد گستردن به سراغش مي‌آيند.

اگر مي‌خواهيد يک رمان زيبا از اروپاي غرب را بخوانيد، قطعا محاکمه کافکا مي‌تواند انتخاب بسيار مناسبي باشد. اين کتاب‌ را افراد مختلفي ترجمه کرده‌اند و در اصل به خاطر کامل نشدن آن توسط کافي در بعضي از بخش‌ها، فهرست و دسته‌بندي ندارد اما برخي مترجم‌ها آن را دسته بندي کرده‌اند. کتابي که تصوير آن را در بالا مي‌بينيد، توسط امير جلال‌الدين اعلم ترجمه شده است که اطلاعات تکميلي آن را مي‌توانيد در ادامه بخوانيد.

نام کتاب: فرانتس کافکا- محاکمه
ترجمه: امير جلال‌الدين اعلم
چاپ اول: 1370
چاپ آخر: پاييز 1389
انتشارات: نيلوفر
قيمت: 6500 تومان

 
تاریخ درج : 1390/05/28
منبع خبر : armanonline.ir
مطالب مرتبط
 
 از هر 4 دختر تازه بدنيا آمده در آلمان يکي 100 ساله مي‌شود(1395/10/01)
 آيا نابودي زمين پس از مرگ زنبورها حقيقت دارد(1395/07/10)
 6 توصيه براي موفق شدن در امتحانات(1394/10/07)
 زندگي تان را با 4 کلمه قدرتمند تغيير دهيد(1394/10/07)
 دوست خوب و واقعي چه ويژگي هايي بايد داشته باشد؟(1394/10/07)
 
نظرات
 
نام : شهر :
   
 
الهه منگري شوش
عالي بوددرچندقسمت کتابو بنويسيدبهتره ميشه
 
الهه منگري شوش دانيال.معراج گاه شهداي فتح المبين.شهر دانيال نبي وپايتخت تمدن ايران زمين
لطفا متن کامل کتاب محاکمه رو بذاريد وکتاب هاي دراين سبک رومعرفي کنين براي من که تازه شروع کردم به کتاب خوندن اين اطلاعات ضروريه. باتشکر موفق باشيد
 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فرا ارتباط می باشد