دانش آی آر
آنزيم مرتبط با چاقي كشف شد
تعداد بازدید : 613
آنزیمی در هیپوتالاموس مغز كشف شده است كه می تواند رفتار تغذیه ای را تنظیم كند.
محققان علوم پزشكی در كالج پزشكی آلبرت اینشتین ، دانشگاه یوشیوا اعلام كردند تحقیقات آنان نشان می دهد بیش فعالی مغزی ممكن است در جلوگیری از اضافه وزن و چاقی نقش داشته باشد.
بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز این محققان در نشریه متابولیسم سلول بسیاری از دانشمندان برای درك دلایل متابولیكی بیماری ها و گرسنگی ، به بررسی ساختمان گلابی شكل داخل مغز به نام هیپوتالاموس پرداخته اند كه مسئول كنترل و تنظیم دما ، گرسنگی و تشنگی است.
سلول های تخصصی تجمع یافته در هیپوتالاموس قادرند دریابند میزان كافی مواد غذایی و ذخیره چربی در بدن چقدر است و بر این اساس ، پیام هایی به دیگر مناطق بدن می فرستند كه میزان مصرف غذا ، سرعت متابولیسم و فعالیت جسمانی متناسب را تنظیم می كند.
محققان كالج آلبرت اینشتین به بررسی در باره آنزیمی به نام پی هفتاد اس شش كیناز یك یا همان آنزیم اس شش كی پرداختند كه نقشی اساسی در تنظیم رشد و تكثیر سلول ها از جمله سلول های عصبی ایفا می كند.
دكتر گری شوارتز استاد بخش علوم اعصاب این كالج گفت : بررسی ما نشان داد كه مسیر مورد نظر این آنزیم ، نقشی حیاتی در كنترل و تنظیم اشتها و در نتیجه اضافه وزن ایفا می كند و ما امیدواریم با برنامه ریزی بعدی ، روشی نوین برای كنترل و مهار افزایش وزن ، از این طریق بیابیم.
تاریخ درج : 1387/10/26
منبع خبر :
نام : شهر :