دانش آی آر
فرشچيان تابلوي حضرت «ابوالفضل‌العباس(ع)» را مي‌كشد
تعداد بازدید : 405

 

 خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران

سرویس: فرهنگ و هنر - هنرهای تجسمی

 

محمود فرشچیان از تریسم تابلوی حضرت «ابوالفضل ‌العباس (ع)» در آستانه فرارسیدن ماه محرم‌ خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار بخش هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نقاش و مینیاتوریست نام‌دار ایرانی با تعظیم در برابر مجاهدت‌های علمدار دشت كربلا اعلام كرد: كار ترسیم این تابلو را به تازگی آغاز كرده‌ام و از حضرت كه مظهر وفاداری و صفاست طلب دارم تا توفیق پایان این‌كار را نصیبم كند.

 

فرشچیان كه آثاری فاخری همچون «عصر عاشورا» و شهادت «حضرت علی‌اصغر» را با مضمون نهضت عاشورا خلق كرده درباره تازه‌ترین اثر خود توضیح داد: كار برروی این تابلو تا چندماه آینده ادامه خواهد داشت.

 

این هنرمند درباره برنامه‌های دیگرش گفت: تلاش دارم در آینده در ارتباط با دفاع مقدس نیز آثاری ترسیم كنم. اخیرا لالایی مادران شهیدان در وصف این حماسه‌سازان در مشاهد مناطق عملیاتی خوزستان را درك كردم و بسیار از آن لذت بردم.

 

او تاكید كرد: این مضامین پاك باید برای نسل امروز منتشر شود تا با عمق فرهنگ مردم ایثارگر كشورمان آشنا شویم.

 

به گزارش ایسنا، فردا- پنجم دی ماه ـ سال جاری بزرگداشت این هنرمند همراه با رونمایی جدیدترین كتابش در تالار وحدت برپا می‌شود و قرار است در تجلیل از مقام این هنرمند یك جلد كتاب آلبوم «عكس حماسه مقاومت و فتح خرمشهر» و تمبرهای حضور مقام معظم رهبری در جبهه‌های نبرد به این هنرمند اهداء شود.

 

اما این روزها نمایشگاهی از آثار مینیاتور محمود فرشچیان در نگارخانه كتابخانه ملی «بلاروس» برپا شده است و تا سه هفته‌ی آینده ادامه دارد.

 

در این نمایشگاه كه با هدف معرفی هنر ایرانی به مردم بلاروس برپا شده بیش از 50 تابلو مینیاتور برگفته از نسخه‌های اصلی تابلوهای استاد فرشچیان با همكاری سفارت ایران به نمایش درآمده است.

 

تاریخ درج : 1387/10/4
منبع خبر : ايسنا
نام : شهر :