دانش آی آر
كارشناس آموزش و پرورش: رايانه را براي كودكان هدفمند كنيد
تعداد بازدید : 92
كارشناس گروه ابتدایی سازمان آموزش و پرورش تهران گفت: استفاده از رایانه را برای كودكان هدفمند كنید.

"فاطمه حسینی" روز یكشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار آی‌تی ایرنا افزود: سن استفاده از رایانه در كشور پایین آمده و به نیازی مهم برای كودكان تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: حتی كودكان پیش دبستانی و كوچكتر از آن نیز به خوبی بازی‌های رایانه‌ای را انجام می‌دهند كه این نشان‌دهنده استعداد و توانایی آنان است.

به گفته وی، آموزش و پرورش و والدین می‌توانند از این نیاز و علاقه كودكان به نحو مناسبی بهره‌برداری و از آن برای یادگیری بهتر مفاهیم آموزشی استفاده كنند.

وی ادامه داد: بسیاری از كودكان به دلیل اینكه از بخش‌های دیگر رایانه نمی‌توانند استفاده كنند به سراغ بازی رایانه می‌روند و به بخش‌های دیگر كاری ندارند، در صورتی كه رایانه بخش‌های بسیاری دارد كه می‌توان با آموزش آنها به كودكان از مبادرت ورزیدن مدام آنان به بازی رایانه جلوگیری كرد.

این درست است كه بازی رایانه‌ای سبب افزایش توجه، تمركز و دقت كودك می‌شود اما در صورت تداوم استفاده از آن مشكلات جسمی نظیر كمردرد، چشم درد و خستگی برای كودك به ارمغان می‌آورد.

اكنون طرح پایلوتی كه در آموزش و پرورش شهر تهران در حال اجراست می‌خواهد، آموزش رایانه را در مدارس ساماندهی كند كه البته این طرح تنها در دو مدرسه از هر منطقه آموزشی تهران (? 19?منطقه) اعمال می‌شود.

این كارشناس در پایان افزود: این طرح می‌تواند الگویی برای آینده و اجرای طرح جامع‌تر برای دانش‌آموزان ابتدایی باشد.

تاریخ درج : 1386/11/22
منبع خبر :
نام : شهر :