صفحه اصلی

آرشیو مقاله ها

آرشیو اخبار

همکاری با ما

تماس با ما
 
عنوان خبر
 
  
 
سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT
افرنگ نیوز مجله زندگی
ماشین ایرانی
elham_fitnees_cool
هر روز صبح جدیدترین اخبار در افرنگ نیوز کلیک کنید ...
A.A.B/ استفاده از اينترانت به صورت اتصال بي سيم Real-Time Point to Point براي نمايش زنده و همزمان جراحي لاپاراسکوپي، کمک به اتخاذ تصميم در جراحي و راهنمايي Telementoring در جراحي لاپاراسکوپي: اولين گزارش از ايران
تعداد بازدید : 529
 
 

متن زير چكيده مي باشد، براي دريافت متن كامل مقاله بر روي فايل مقاله كليك كنيد

 
 زمينه و هدف: در اين بررسي، توانايي و ارتباط تحت شبکه اي توسط ارتباط اينترانت بي سيم Point to Point Wireless Intranet Connection براي تله کنفرانس، نمايش زنده و همزمان جراحي لاپاراسکوپي از اتاق عمل به سالن کنفرانس در فاصله پنج کيلومتري از يکديگر، فراهم نمودن صدا و تصوير با کيفيت و کمک به اتخاذ تصميم در جراحي لاپاراسکوپي و راهنمايي در جراحي (Telementoring) مورد ارزيابي قرار گرفت. در زمان انجام اين بررسي، گزارش ديگري از اين نوع ارتباط زنده تحت شبکه در جراحي لاپاراسکوپي در ايران وجود نداشت.
روش تحقيق: در اين بررسي، به طور زنده و همزمان، جراح که در اتاق عمل بيمارستان امام رضا (ع) بيرجند عمل جراحي تريگونوپلاستي لاپاراسکوپي را انجام مي داد با استاد وي که ابداع کننده اين جراحي لاپاراسکوپي بديع بود، در حضور شرکت کنندگان در سمينار سراسري در سالن آمفي تئاتر دانشگاه علوم پزشکي بيرجند، در فاصله پنج کيلومتري از يکديگر توسط ارتباط اينترانت بي سيم Point to Point Wireless Intranet Connection تله کنفرانس انجام دادند. استاد لاپاراسکوپي با ديدن تصاوير به صورت زنده در سالن آمفي تئاتر به جراح در اتاق عمل راهنماييهاي لازم را ارايه مي نمود. براي بررسي کيفيت تصاوير ارسالي از نظر استاد لاپاراسکوپي استفاده و به صورت همزمان تصاوير در اتاق عمل و در سالن آمفي تئاتر ذخيره شدند تا اين تصاوير از نظر اثر ارتباط اينترانت بر آنها با يکديگر مقايسه شوند.
يافته ها: اين ارتباط کم هزينه امکان تله کنفرانس و ارسال و دريافت همزمان صدا و تصوير را براي اتخاذ تصميم در جراحي لاپاراسکوپي و مشاهده تصاوير جراحي لاپاراسکوپي توسط استاد لاپاراسکوپي را فراهم نمود. کيفيت تصاوير همزمان ارسال شده، چنان بود که استاد لاپاراسکوپي در محل سالن کنفرانس امکان و توانايي تشخيص غلاف وال دير بر روي جدار حالب را داشت. بررسي تصاوير ذخيره شده در اتاق عمل و در سالن آمفي تئاتر نشان داد که کيفيت تصاوير ذخيره شده در دو محل يکسان بود.
نتيجه گيري: ارتباط تحت شبکه اي توسط ارتباط اينترانت بي سيم Point to Point Wireless Intranet Connection توانايي انجام تله کنفرانس در جراحي زنده لاپاراسکوپي و ارسال تصاوير بسيار با کيفيت همزمان را با هزينه کم دارا مي باشد.

 
نویسنده: دکتر محمد نجفي سمناني- دکتر ناصر سيم فروش- دکتر مجيد بهلگردي- مهندس مهدي قاضي زاده- مهندس حميد حسين پور
مترجم :
منبع : مجله دانشگاه علوم پزشكي بيرجند – دوره چهاردهم – شماره 1 - شماره پياپي 30 – بهار 1386
تاریخ : بهار 1386
مطالب مرتبط
 
 A.A.B/ توزيع دما و عمق موثر انجماد در بافت هاي بيولوژيکي در جراحي سرمايشي
 A.A.B/ بررسي ميزان پايداري گادولينيوم هماتوپورفيرين به عنوان عامل كنتراست
 A.A.B/ يك شبكه عصبي جديد با ساختاري سازنده تركيبي براي حل مساله هاي فروشنده دوره گرد و كوتاهترين مسير با تعداد شهر مشخص
 A.A.B/ كاهش بعد داده هاي تصاوير تشديد مغناطيسي مغز با استفاده از شبكه عصبي آموزش يافته توسط الگوريتم ژني
 A.A.B/ پيشگويي کلاس هاي ساختاري پروتئين ها در دو وضعيت با استفاده از مدل ترکيبي عصبي- لوجستيک
 
نظرات
 
نام : شهر :
   
 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فرا ارتباط می باشد